Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, główna karta ( jak i nawet "dziecko") będzie działać na splitterze, oczywiście ze względów praktycznych lepiej włożyć do splittera "matkę".

 

Jak działa to super.

Posiadam dekodery Philips PVR 250GB, Strong SD, i Sagem SD.

 

A jaki spliter polecacie do takiego zestawu?

 

Może jakieś linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prosiłbym o informację w następującej sprawie ;)

zamówiłem wczoraj cyfrę+ z multiroomem (2 dekodery) a chciałbym sobie rozdzielić sygnał na 3 telewizory (jakiś dekoder musze dokupić)

proszę o informację z technicznego punktu widzenia jak tu ten splitter będzie działać - wg tego co wyczytałem ogólnie, to powinienem rozdzielić sygnał z jednej z dwóch kart, obojętnie której ? czyli jeden dekoder działa normalnie ze swoją oryginalną kartą C+ , drugi dekoder i trzeci dodatkowy dekoder mają po karcie ze splittera a w spliterze siedzi drugi z oryginałów kart otrzymanych z C+ ?

z góry dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz oglądać na 3 tv to multiroom jest ci zbędny (bo działa tylko na 2 tv), aby odbierać na 3 tv musisz miec spliter z trzema kartami (oprócz karty "matki" od cyfry) i trzy dekodery - do splitera idzie karta "matka" a do dekoderów spliterowe (oczywiście po ich "zaprogramowaniu" zgodnie z dołaczoną do splitera instrukcją - banalnie proste). to tyle - bez względu czy chcesz spliter na kablu czy bezprzewodowy.Najlepiej jak dokupisz dekodery pod cyfrę np. mediasaty (1430,1530) w miarę niedrogie i stabilne lub coś z wyższej półki (jeśli chcesz odbierac i masz wykupione kanały HD) np ferdka arivę 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz oglądać na 3 tv to multiroom jest ci zbędny (bo działa tylko na 2 tv), aby odbierać na 3 tv musisz miec spliter z trzema kartami (oprócz karty "matki" od cyfry) i trzy dekodery - do splitera idzie karta "matka" a do dekoderów spliterowe (oczywiście po ich "zaprogramowaniu" zgodnie z dołaczoną do splitera instrukcją - banalnie proste). to tyle - bez względu czy chcesz spliter na kablu czy bezprzewodowy.Najlepiej jak dokupisz dekodery pod cyfrę np. mediasaty (1430,1530) w miarę niedrogie i stabilne lub coś z wyższej półki (jeśli chcesz odbierac i masz wykupione kanały HD) np ferdka arivę 200.

dzięki za info, tak właśnie zrobiłem - kupiłem od razu splitter z 3ma kartami, z tego co się dowiedziałem na miejscu w punkcie cyfry nie trzeba latać z kartami bo na razie tego multiroomu (te specjalne moduły) nie ma i nie wiadomo kiedy będzie (są normalnie 2 karty do dekodera) ale i tak musiałbym kupić splitter aby na 3 tv odbierać także tak właśnie zrobiłem (podobno działa ze wszystkimi dekoderami)

odebrałem Pace pvr i Sagema za grosz, teraz myślę na trzecim dekoderem HD - coś godnego polecenia w przedziale do ok 350zł oprócz Arivy 100 ? interesuje mnie szybkość zmiany kanałów, stabilność, jakość obrazu

czy ewentualnie coś z drugiej ręki tanio można kupić do 100-150zł (HD ale niekoniecznie z nagrywaniem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clone+ i Philips DSR 3201- czy ktoś ma ten zestaw? Zaczął ciąć wizję. :/ Co jakiś czas pojawia się czarny ekran, a jest dźwięk. Na karcie oryginalnej chodzi bez problemu. Serwer postawiony tuż przy tunerze, 3 diody poziomu sygnału, ponowne programowanie karty nie pomaga, oprogramowanie najnowsze dostępne. Ręce już mnie opadają z tym badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANDPOL spróbój poobracać serwer w różne strony. U mnie w zależności w którą stronęserwer stoi jest albo 1 albo dwie kreski. Zastanawia mnie tylko czemu przycina na pełnym sygnale. U mnie na pełny msygnale zdarzyły się może ze dwie trzy zacinki. Gorzej jest na górze

 

Ale faktycznie spodziewałem się za taką cenę czegośbardziej stabilnego.

 

Aha gdzies poczytałęm ze jescze można karty córki zamienić miejscami może pomoże. Na drugim TV też masz zacinki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam problem spliterem który nie bardzo chce współpracowac z nowym PACE PVRHD 500GB, spliter jest kablowy, oparty na PIC 16f628 tak na serwerach jak i na kartach (modifikowany by Leśny Dziad) niestety o ile dboxII świtnie sobie radzi o tyle PACE PVRHD tnie niemiłosiernie na kanałach które prosza o więcej (np. Diseny Chanel, Carton Network, TV4 itp) w efekcie ogladanie kończy sie albo komunikatem "nieobsługiwany system kodowania" albo "Brak uprawnień do tego kanału" :(

 

Potrzebny jest mi najnowszy i sprawdzony wsad za który z góry dziękuję :) (kemot_73@hotmail.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`witam wszystkich..jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc :) mam maly problem..otoz: posiadam cyfre + legalnie oplacana i chce sobie zamontowac splitter na dwa tunery..jeden tuner to orginalny jaki dostalem od cyfry kenwood 2 drugi to philips 6010...chcialem sprawdzic czy philips dziala i po podlaczeniu do anteny i wsadzeniu karty okazuje sie ze dzialaja tylko niektore programy takie jak tvp 1, viva....tvn juz nie dziala co mnie bardzo zdziwilo...moje pytanie jest nastepujace co musze zrobic zeby na philipsie odbierac te same kanaly ktore odbieram na kenwoodzie ?? czy wina moze lezec w sofcie ?? jesli tak to jak go zmienic i na jaki ?? z gory dziekuje za odp i przepraszam jesli zadalem glupie i banalne pytanie ale poki co jestem zielony...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz tutaj https://www.ica.cyfraplus.pl/, klkasz [?]-pomoc i tam masz opisane jak się zalogować. Jak się zalogujesz to znajdź opcję "sprzęt" -> "reaktywacja karty". Wczaeśniej włącz tuner (Kenwood'a z oryginalną kartą) na TVP 1. Po kilku minutach przejdą uprawnienia. Możesz sprawdzić w menu tunera do kiedy masz uprawnienia. Jak są ważne i chodzą wszystkie kanały to podłączasz Phila z oryginalną kartą. Dalej Ci nie pomogę, bo zupełnie nie znam tego tunera.

 

EDIT: tutaj masz instrukję do tego tunera: http://www.cyfraplus.pl/images/serwis-abo/serwis-techniczny/philips_dsx/instrukcja_obslugi_philips_DSX.pdf

Jest opisane jak go skonfigurować i jak wyszukać kanały. (str. 12)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki dekoder do 200zł byście polecili? Czy opticum 7300 byłby dobrym wyborem? Waham sie miedzy nim a jakims Fergusonem.

Fajnie było by gdyby miał możliwość nagrywania programów, tutaj na jakosci HD mi nie zalezy. Druga opcja wlasnie dekoder do HD, - jakies propozycje ? pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janusz60 - to jest splitter rozdzielający HDMI a ten wątek jest o splitterach do kart Cyfry... :roll:

Splitterów do HDMI raczej mało kto używa więc nie dziw się, że nie będzie odpowiedzi na twój problem. Poza tym nie ma to nic wspólnego z Cyfrą a tylko z rozdzielaniem sygnału HDMI na wiele telewizorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...