Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze... to nie dobrze...

Czyli na obecną chwilę nie ma szans na rozdzielenie sygnału?

 

Nadmienię iż na razie nie aktywowałem kart z Cyfry (ponieważ mam dwie ze względu na zakupioną usługę Multiroom).

Może w takim razie spróbować kupić inny dekoder do tej drugiej karty i w ten sposób spróbować??

 

Bardzo proszę o ewentualne porady.

 

Pozdrawiam

szysiek83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... przyznam, że jest to dla mnie dość enigmatyczna odpowiedź.

Może sprecyzuję.

Wczoraj odebrałem zestaw z Cyfry.

Nie podłączałem jeszcze dekoderów ponieważ aktualnie się przeprowadzam i na razie jeszcze nie miałem ku temu okazji.

Wyczytałem w jednym z postów, że istnieje możliwość iż dopóki nie włoży się karty z cyfry+ do SAGEMCOMa to można tą karte umiescic w innym - lepiej współpracującym ze splitterami - dekoderze.

Czy jesteście drodzy forumowicze w stanie potwierdzić/zaprzeczyć tej informacji?

 

Ewentualnie czy możecie zaproponować jakiś dekoder abym mógł go podłączyć do posiadanej satelity i odbierać "darmowe" programy z satelity?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Podsumowując - nie chciałbym wydać niepotrzebnie pieniędzy i przede wszystkim chciałbym wydusić od was bardziej szczegółowe informacje :D

 

W takim razie. Zamiast dekodera do którego przypisany jest multiroom (który jest już moją własnością ponieważ za niego zapłaciłem) mogę kupić np. Philips'a DSR 6201 HD, włożyć do niego kartę i z tym dekoderem każdy spliter będzie działał bezproblemowo??

 

Jeżeli tak, to rozumiem (tak przynajmniej wyczytałem w kilku innych wątkach) ze wystarczy spliter Medium IV (ewentualnie Blueline , Clone + jest troche za drogi) i dokupić 2 dekodery np. Ferguson Ariva 102E i powinno hulać? (wspomniałem o dwóch dekoderach, ponieważ docelowo będę miał 4 telewizory w domu i chciałbym mieć możliwość odbierania Cyfry + na wszysktich czterech - zaznaczam, że już mam usługę multiroom, więc pozostaje rozdzielenie sygnału na dwa telewizory)

 

Pozdrawiam

szysiek83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadasz sie trochę nieprecyzyjnie.Karta otrzymana od cyfry,włożona do sagemcoma powoduje jego normalne użytkowanie,ale ta sama karta włożona do splittera powoduje,że nie będzie odbioru programów na tym dekoderze,jednak na innych dekoderach współpracujących z tymże splitterem,odbiór będzie poprawny.Wniosek jest jeden,musisz wejść w posiadanie dekodera/ów,które po prostu współdziałają .W grę wchodzą inne dekodery od cyfry,lub zakupione,niezależne,a jest ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz multiroom tj obecnie dwie karty to po co ci spliter? masz dwa dekodery wkładasz jedną kartę do jednego drugą do drugiego i tyle! jeżeli docelowo bedziesz chciał mieć tv na 4 telewizorach to wówczas będzie potrzebny spliter ale zbędny będzie multiroom tzn.druga karta bo do splitera wystarczy jedna karta klienta więc po co płacic za kartę dodatkową?a na razie podłacz oba dekodery wkłądaj karty i tyle, karty nie są parowane z dekaderem więc w dowolnym momencie bedziesz moogł zmienić dekodery, oczywiście te dedykowane do cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) teraz przynajmniej coś wiem :)

A co do kupowania czegoś zanim się o tym czegoś dowie - z reguły takiego problemu nie miałem.

Dość mocno studiowałem ofertę Cyfry + ale fakt, nie spodziewałem się, że w swojej ofercie mogą mieć sprzęt który nie będzie kompatybilny ze spliterami.

Jeżeli jednak karta nie jest parowana z urządzeniem - problemu nie ma :)

Dziekuję Wam drodzy forumowicze za poświęcony czas i proszę się za bardzo nie pastwić :D

 

Pozdrawiam

szysiek83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wspomnianego sagemcoma,który nawiasem mówiąc sprawuje się dobrze,MR i splitter.Ten układ wymusiła sytuacja.W sagemcomie mam jedną kartę,a drugą w splitterze,który obsługuje odległe 2 pokoje.Splitter to mediumIV,przewodowy,działa bez żadnych zakłóceń,dekodery pozostałe to SD Pace od cyfry.Jak ktoś ma kanały HD i chce ich odbioru na wszystkich telewizorach to musi mieć inne dekodery no i splitter je obsługujący,kwestia wyboru i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy i całkiem zielony w tych sprawach wiec prosze o wyrozumiałosc:)

Jestem abonentem cyfry i zamierzam sobie rozdzielic sygnał kabelkami na 2 lub 3 tv, posiadam dekodery pioneer btc 1330 i pace dsr 2221, mam jeszcze sagemcoma dsi87 ale on nie obsługuje splitera. Planuje zakupic ten splitter medium IV:

http://allegro.pl/splitter-medium-iv-cy ... 97148.html

nie wiem tylko jaki konwerter do tego dokupic ( prosze o pomoc) bo mam tylko pojedynczy i chciałem zapytac czy to bedzie dobrze grało ze soba i nie bedzie jakichs problemów z odbiorem ? i czy jak podepne 3 tv to nie pogorszy sie coś niz przy 2 tv? dodam ze domek pietrowy 1 tv na pietrze a 2 tv na parterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakości nie stracisz podpinając 3 TV, wszystko zależy od ustawienia anteny. Musisz dokupić sobie konwerter quad (polecam: http://allegro.pl/konwerter-opticum-qua ... 49307.html ). Dekodery będą tylko działać, te które są autoryzowane przez ten Splitter. Wszystko powinno bez zacięć funkcjonować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...