Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zastanawiam się przyszłości nad sprinterem i mam kilka pytań z tego powodu

 

1 Czy jako abonent wynajmujący Pace HD PVR mogę dodatkowo kupić Sagem SD za 1zł i podłączyć owy sprzęt

2 Czy kable od tunerów muszą być podłączone pod jedną czaszę

3 Mam twina jak zmienię na konwerter z trzema wejściami czyli 2x PVR 1x Sagem splitter będzie ok

4 Ile kosztuje dobry i tani splitter o dobrej jakości bezprzewodowy

5 Jak skontrować całe podłączenie

 

1. Niestety nie możesz. Dodatkowy dekoder możesz kupić tylko przy skorzystaniu z opcji multiroom

2. Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to nie muszą być. Możesz podłączyć do 2 czasz antenowych, jeżeli tak Ci wygodniej.

3. Nie ma konwertera z trzema wyjściami. Jest tylko z czterema i wtedy 2 kable do PVR i 1 kabel do Sagema, a czwarty pozostaje na przyszłość :)

4. Najlepszy bezprzewodowy to Clone+ . Cena ok. 500zł z dwoma kartami

5. Całe podłączenie jest wyjaśnione w instrukcji przy zakupie splittera. Dodam tylko, że nawet początkujący sobie z tym poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj moduł Cyfry (49 zł w MC Sat Gliwice, mieli ostatnie sztuki) SMARDTV.

 

Karta turbo ze splittera włożona do tego modułu CAM w tunerze (Ferguson Ariva 200, korzystam z CI bo UCAS mam zajęty inną kartą) bezbłędnie działa ze splitterem na PIC'u, do którego jest też podłączony Ferguson FK 6900 CR.

 

Czasem tylko na chwilę w Arivie wskoczy "Zakodowane", ale po kilku sekundach działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Mam tylko jedno pytanie: które splittery przewodowe są lepsze, te na atmel-u czy pic-u? Cena nie gra roli.

Z tego, co zdołałem się zorientować to te na atmel-u ogłaszane są na allegro jako najstabilniejsze, natomiast te na pic-u zachwalane są jako najszybsze i trochę tańsze od atmel-owych. Osobiście wolałbym i jedno i drugie. Jeżeli miałby się zawieszać raz na miesiąc, to można to przeboleć i wolałbym szybkość. Jak to jest w praktyce obecnie (schyłek 2010 roku)?

Obecnie testuję Big II na atmelu. Wygląda tak:

big_big.jpg

Przy jednej karcie klienckiej jest mniej więcej 0,5 do 1 sekundy wolniejszy przy zmianie kanałów, niż przy przełączaniu z oryginalną kartą cyfry w czytniku. Nie ukrywam, że trochę mnie denerwuje ta zwłoka.

Jeżeli wybierałbym ten na pic-u to ciekawie wygląda ta oferta (z uwagi na tryb turbo): :censored: . Tutaj zdjęcie tego sprzętu:

splitter%20avr%20maxx%20all_400.jpg

Ja niestety nie znam się na tym sprzęcie i sam nie umiem ocenić. Proszę o naprawdę fachową opinię osób, które testowały oba rozwiązania i mają osobiste doświadczenia w tej materii.

Tunery, jakie będą użytkowane to Pace 7241/91 PVR 500GB od Cyfry+ oraz Technisat Digit HD8-SX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odbiorem Cyfry+ na FK6900CR. Nie zakładałem instalacji (ma 4 lata) i nie wiem jaki mam splitter (nie ma etykiety, karty zwykłe przewodowe). Początkowo odbiornikami były AF6318CR i na nich działało zadowalająco. Natomiast gdy jeden zakończył żywota i kupiłem FK6900 zrywa na nim sygnał stacji kodowanych na 10-60sek kilkanaście razy na godzinę. Na oryginalnej karcie jest ok. Może pomogła by zmiana softa splittera ale nie wiem co to za model.

Co i na co zmienić by podłączyć dobrze 4 tunery: cyfroplusowy PVR HD, 2x stare AF6318CR i ten nowy nieszczęsny FK6900CR. Polecicie jakiś model? Może problem, że to są zwykłe karty a nie tzw. turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś- "wysyłane raz na 3 miesiące" - więc piszę jak jest.

Data uprawnień to zupełnie co innego.

Sformułuj pytanie tak by było logiczne w stosunku do tego co chcesz uzyskać a dostaniesz odpowiedź.

Notabene - data się zmienia o 2 miesiące do przodu ;)

 

A czy akurat w clone+ na danym tunerze uprawnienia przechodzą - to musisz jeszcze napisać jaki to dekoder i soft ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź o działu technicznego producenta.

 

Witam,

 

Tak, oczywiście. Uprawnienia przechodzą poprzez pierwszą kartę kliencką, której został przydzielony autoryzowany dostęp do serwera SRF150 na wszystkie pozostałe urządzenia- łącznie z kartą abonencką umieszczoną w slocie serwera.

 

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałem poruszyć temat home sharingu karty cyfry na dekoderach opticum. Czy jest mozliwe zrealizowanie czegos takiego z tunerami opticum 4060cx/4160cx podobnie jak z TNK? Wiem, ze przy TNK wystarczy polaczyc je portem rs i powinny dzialac. Ale czy zkarta cyfry jest tak samo prosto? - zwłaszcza teraz, po zmianie kodowania. Moze ktos keidys probowal zrobic cos podobnego? Bede wdzieczny za wszelkei informację. Chiałbym się rowniez zapytać, czy jesli tuner slave otrzymuje uprawnienia po rs to po wlozeniu karty TNK przejda rowniez te uprawnienia? Z gory dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam tuner Gosat 8010 HD CRCI ja jednym tv.

 

Mam zamiar kupić drugi tuner. Chce założyć małą sieć, ale tylko bezprzewodową. Odbieram Cyfrę +.

 

Poszukuje więc

 

tunera w standardzie HD do 300zł

i

splitera do 450-500zł max bezprzewodowego. Zależy mi na tym aby wszystko grało z moim obecnym tunerem.

 

Co możecie polecić, odnośnie tunera i splitera ?? Co sądzicie o Clone+, SmartWi, divISO ?

 

Dodam ze mam routera, i czy nie będzie żadnych zakłóceń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner za te pieniądze to jedynie Ferguson Ariva 100E dokładając 100 zł możesz mieć Ariva 200 .Dobrze działają z kartami cyfry+ nie wiem jednak jak działają z e spliterami :smile::smile::smile:

 

 

Tunerów generalnie nie polecam bo jest z nimi kupa problemów (mocno niedopracowane oprogramowanie). Nie mniej jednak obiektywnie odpowiadając na pytanie - Ariva bardzo dobrze współpracuje z splitterami. Nie można tego powiedzieć np. o Golden Interstarze który np. ostro zacina obrazem na kartach clone+ (sama karta cyfry działa bez zarzutu ale po wgraniu dodatkowego oprogramowania).

 

 

Dodam ze mam routera, i czy nie będzie żadnych zakłóceń ?

W bezprzewodowych mogą one wystąpić. Taki Clone+ ma 1000x gorszą stabilność działania niż klasyczny router. Czasami mam wrażenie, że jak kichnę, to zatnie mi obrazem i wyświetli się napis "zakodowane" :lol: Fakty są takie, że sygnał splittera jest bardzo podatny na zakłócenia. Ja znalazłem dopiero za 5 razem jako tako dobre miejsce na pracę urządzenia. Dodam, że nawet lekkie przechylenie, czy zasłonienie dekodera z kartą np. stołem z krzesłami powoduje znaczne osłabienie sygnału i tuner potrafi przyciąć.

 

To co napisałem może zniechęcać do splittera. Ja generalnie clone+ polecam. Jak znajdziesz dobre miejsce dla niego i odpowiednio go obrócisz to będzie dobrze i zakodowywanie obrazu praktycznie nie będzie się zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 300 zł to nic lepszego nie kupisz nie potrzebujesz modułu; rflink to w zasadzie starsza wersja obecnego clone a smartwii ma dosyć słaby- mały zasięg jak chcesz np w domu piętrowym to chyba najlepszy będzie rflink600 z anteną minimag a jak do mieszkania w bloku to i clone i smartwii wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...