Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz7 to jeszcze wytłumacz mi dlaczego sprzedawca mi nie polecił rflink tylko droższy clone + chcial mnie naciągnąć bo jak sam zauważyłeś te dwa splittery to to samo tylko opakowaniem się różnią i sposobem wymiany oprogramowania. Jeśli ten sprzedawca byłby ok to nie namawiał by mnie na najdroższy splitter jaki posiadał pisał mi że z moimi dekoderami będzie działać tylko clone +. Nie będę podawał stronki jego sklepu ale należało by się może by się czegoś nauczył. Dla mnie 121zł różnicy to dużo, nawet jak bym miał dokupić w przyszłości programator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio niestety każdy chce żyć i kombinuje tylko nie bierze pod uwagę że w przyszłości mógł bym być ich klientem. Na pewno będę klientem tego sprzedawcy co mi pomógł ale nie o to chodzi na tym forum więc nie zanudzam mogę tylko polecić http://www. :censored: i powiem że jak kupujesz bezpośrednio od sprzedawcy to jest dużo taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś splittera Rflink 100 i tunera Philips PVR HD ? Mam problem z nagrywaniem na tym tunerze , kiedy włączam lub wyłączam inny tuner . Wtedy pokazuje mi się brak sygnału na chwilę i przestaje nagrywać . Zaktualizowałem dzisiaj oprogramowanie rflinka i kart klienckich i nadal to samo .Tuner też ma najnowsze oprogramowanie . Już pisałem kilka razy o tym i nikt nie odpowiedział . Proszę o odpowiedź albo kontakt ze mną przez gg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś splittera Rflink 100 i tunera Philips PVR HD ? Mam problem z nagrywaniem na tym tunerze , kiedy włączam lub wyłączam inny tuner . Wtedy pokazuje mi się brak sygnału na chwilę i przestaje nagrywać . Zaktualizowałem dzisiaj oprogramowanie rflinka i kart klienckich i nadal to samo .Tuner też ma najnowsze oprogramowanie . Już pisałem kilka razy o tym i nikt nie odpowiedział . Proszę o odpowiedź albo kontakt ze mną przez gg .

 

 

ja mam taką konfigurację i raczej nagrywa mi bez problemu. Raz jeden miałem tylko tak że nie chciał nagrac z HBO HD ale po resecie naprawił się. Raz na dwa trzy tygodnie robie też reset splittera i programuje jeszcze karty ponieważ splitter potrzebny mi w zasadzie tylko na weekendy jak dzieci więcej TV oglądaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się dzieje tylko na kanałach HD , jak nagrywam np. z HBO HD i ktoś w domu włączy lub wyłączy inny tuner wtedy nagrywanie się wyłącza i pokazuje się na chwile brak sygnału . Nie mam pojęcia już co może być nie tak . Nawet zaktualizowałem oprogramowanie splittera i kart klienckich , ale nadal to samo tylko kanały się szybciej przełączają . Normalnie nagrywa gdy włączam lub wyłączam inny tuner kanały MTV HD , Animal Planet HD i Eurosport 2 HD . Może konwerter mam źle ustawiony ? Ale to wtedy w ogóle by raczej nie odbierały ( Sygnał mam na 4 , ponieważ sygnał idzie przez gniazdko , na tunerze pace mam podpięte bezpośrednio pod konwerter i sygnał jest prawie 5 ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to podłączone spliterm przewodowym o nazwie "card spliter" zakupiłem na alegro super działa bez zawieszeń cena 135 zeta z dwoma kartami

 

Taa pamiętajcie tylko że różnica w cenach splitterów nie jest bez znaczenia i świadczy to o jednym: Splitery działają na podobnych zasadach ale te "tańsze" nie mają znaków zgodności CE ani nadzoru GIOŚ oraz reszty tych wszystkich niezbędnych ekspertyz - więc w rozumieniu prawa są nielegalne w użytkowaniu i sprzedaży. Dlatego radzę porządnie zastanawiać się przy zakupie bo początkowa "pozorna oszczędność" może się okazać nie najlepszym posunięciem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem praktycznie cały temat i zastanawia mnie jedna rzecz...

 

Czy te splittery faktycznie potrafią tak same z siebie "szwankować"? Wyrzucać, zawieszać się itd?

 

Bo miałem plan samemu ustawić sobie TV w garażu (bimbrowni, imprezowni :lol2: ) zamontować stary talerz na dachu, podpiąć starego Phillipsa 1340, a przy pomocy tego całego RFlink'a100 podzielić sygnał na dwa tv. Rodzinka ma super jakość C+HD, mnie zależy tylko na meczykach z kumplami na starym tv.

I teraz tak:

Ponoć przewodowe stabilniejsze, ale u mnie opcja odpada, bo albo trzebaby puszczać po działce kabel w powietrzu albo ryć kostkę brukową...

Jeśli potrzeba BEZPRZEWODOWEGO to czy jest różnica między CLONE+ a RFlink100? prócz opakowania? Czy któryś jest stabilniejszy? Mniej awaryjny? A może warto zainwestować w tego RFlink600, skoro taki duży zasięg ma? (wnioskuję, że im większy zasięg, tym lepszy przesył- dla budynków oddalonych od siebie o 20m w linii prostej RFlink100 może czasem się przyciąć, a RFlink600 tego nie zrobi, mam rację?)

 

A jak z aktualizacjami? Bo na wsi nie mam internetu (TPSA ma mnie w d..., a innej mozliwosci nie mamy..) i żeby zaktualizowac soft to by bylo trochę zachodu niestety... A z tego co widziałem na stronie to ten CLONE+ ma tak, że podpinam go do usb, puszczam program z ich strony i robi sie samo- czyli zrobię to z laptopa tam, gdzie jest darmowe wifi?

 

Polećcie coś spece, bo jednak jak przyjdzie mi zrobić zrzutę w rodzinie na sprzęt za 1000zł i nie zahula to będzie nieciekawie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na RFLinka 100, jutro odbieram i instaluję.

 

Czy ktoś bardziej kumaty w temacie może mi powiedzieć, co w przypadku przerw w dostawie prądu?

 

Bo na wsi się często zdarzają, a zeby splitter mi zlapal oba dekodery to go muszę na środku w domu zamontować i średnio mi się widzi codzienne (tak, tak, przerwy mamy praktycznie co noc) aktywowanie kart :) Robi sobie to "sam"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopakom w sklepie "wyszedł" RFlink 100, więc zaproponowali mi CLONE+ w dobrej cenie, ba nawet mi wszystko ładnie ustawili, aktywowali karty itd.

Sprzęt działa, ale na jednym dekoderze mam 3kreski (100%) siły sygnału, a na drugim raptem jedną... Splitter oczywiście ustawiony możliwie jak najbliżej w środku pomiędzy dwoma dekoderami. Pytanie do znawców- czy ma znaczenie jak splitter leży? Gdzie przód, gdzie tył? Czy obracanie go coś może zmienić? Bo boję się, że jak przyjdą opady śniegu to się zaczną problemy z obrazem, zacinanie się itd...

 

Ew. czy mogę Clone'a postawić na zewnątrz, za oknem? Czy też on niespecjalnie zareaguje na niskie temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio - w niedziele mój rflink 100 zwariował. Nie chciał puszczać uprawnien na niektóre kanały hd do PVR-a . Brakło mi HBO HD, Eurosport HD , NGC HD. Pozostałe puszczał. Po resecie i przeinstalowaniu włączył mi Eurosport ale przy HBO był uparty. Co ciekawe ale tylko na PVR-ze. Na Humaxie wszystkie uprawnienia przechodziły. Nie pomogło reset dekodera (pełny) ze skanowaniem kanałów ani ponowne programowanie kart klienckich. Wkurzyłem się i na razie chodzi bez splittera (dzieciaki maja ograniczone mozliwości w drugim pokoju - ale im to wyjdzie na dobre ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia jak ułożysz spliter, powinien mieć trochę wolnej przestrzeni jak każde urządzenie działające bezprzewodowo. Wystawianie splitera na zewnątrz to zdecydowanie nie najlepszy pomysł szlag go trafi i tyle. Spróbuj jeszcze raz przeprogramować karty.

Co do tego cuda od cyfry - pvr hd - to u mnie również czasami gubi obraz i nic nie pomaga - co ciekawsze na jednym to się dzieje (tym od cyfry) a na drugim wszystko chodzi bez zwisów bardzo stabilnie najwyraźniej ten typ tak ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...