Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze splitterem smartwi , otóż nie działa. Karty splittera są oznaczone jako ver.8. Mam dwa dekodery jeden to leciwy thomson ts3p w starej dużej obudowie oraz pace dsr 2221 otrzymany w spadku planuje kupić inne ale póki co prubuje zrobić pożytek z tego co mam. Instalowałem już różne oprogramowanie i dalej lipa ( może źle to robie bo w sieci znalazłem kilka sposobów aktualizacji softu ) po wykonaniu startu splitera i zgraniu z kartami klienckimi zgodnie z przeróżnymi instrukcjami dalej jedyne co widze to komunikat włóż karte abonencką, jestem w kropce, dekodery są do bani ? czy co ? jakiekolwiek rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż czy masz wersję 2.43 i koniecznie T0 bo jak wpakowałeś T1 to tylko system Irdeto chodzi, mam nadzieję że na próbę bazę i jeden tuner z kartą kliencką w slocie blisko ustawiłeś żeby nawiązał połączenie. Poszukaj jeszcze czy któryś z tunerów nie potrzebuje przesyłać ATR-a do karty to wtedy będziesz musiał dodatkowo karty klienckie zaprogramować na odpowiadanie na ATR-a. Procedurę znajdziesz na stronie smartwi.net. I przy okazji karty programuj wg. tamtej instrukcji ze stronki smartwi bo czasem różnie podają ale producent chyba wie najlepiej :lol2:

I jeszcze jedno, spotkałem się z przypadkiem takim, że karta kliencka nie chciała się wsunąć całkiem do końca na jednym z tunerów bo klapka przeszkadzała, obracanie karty nie pomagało bo karty smartwi mają styki z obu stron i wtedy zestaw w komplecie nie chciał działać bo styki czytnika nie łaczyły się dobrze z kartą, ale po założeniu miękkiego interfejsu i podłączeniu do niego karty klienckiej problem ustąpił :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam dekoder od cyfry Pace 2221, własny dekoder HD od Globo, splitter RFlink100 i pewien problem. Niedawno aktywowałem opcję Cinemax. Uprawnienia nie przeszły, więc napisałem do cyfry, kazano mi zostawić dekoder przez 3 godziny na kanale TVP Info w celu ponownego przesłania uprawnień. Tak też zrobiłem i Cinemax działa na oryginalnej karcie i na kartach klienckich od splitterach, ale tylko w dekoderze Globo. Tuner Pace + karta od splittera = brak Cinemax. Wiecie co może być tego przyczyną? Wszystkie inne kanały działają bez problemu z kartą od splittera tylko ten nowo aktywowany nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami karty i jak się sytuacja odwróci to na nowo zaprogramuj karty klienckie.

Jak to nie pomoże to jeszcze zamień na chwilę miejscami tunery to wtedy dowiesz się czy przypadkiem nie jest zbyt kiepski sygnał z tego tp. na drugim kablu bo najczęściej jest to jakaś drobnostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaupek włóź kartę od cyfry do któregokolwiek tunera , wejdź na https://www.ica.cyfraplus.pl/ , wejdź w zakładkę sprzęt i tam zrób reaktywację karty zgodnie ze wskazówkami . Włącz na kanał 1 i czekaj godzinę na pobranie uprawnień . Też mam rflink'a 100 i ta metoda pomaga . W instrukcji jest napisane że pobiera uprawnienia sam , ale to nie prawda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc reaktywowałem kartę i nic się nie zmieniło. Podłączyłem tuner Globo pod kabel od dekodera Pace i Cinemax działa. Karty klienckie od splittera RFlink również na nowo programowałem. Sam splitter też przeniosłem w inne miejsce.

Czyli dekoder od Globo widzi Cienamax bez problemu zarówno z kartą od cyfry jak i od splittera. Dekoder Pace widzi Cinemax tylko z kartą od cyfry, natomiast z kartą od splittera święcą wszystkie kanały po za nowo aktywowanym Cinemax. I co dalej z tym zrobić? Chyba wygląda na to, że Pace 2221... nie do końca współpracuje z moim splitterem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tego interfejsu do aktualizacji. Najnowszy soft jest z 26 maja i mniej więcej wtedy kupowałem splitter, ale kto wie jaki soft siedzi w środku. Dam sobie spokój bo i tak zrezygnuje z tego kanału, a wszystkie inne święcą bez problemu. Pakiet komfortowy+. Dzięki za pomoc :).

Napisałem jeszcze do producenta i dostałem odp. Podobno mój problem może być spowodowany właśnie nieaktualnym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam 4 karty rflink 100 i jedna przed tygodniem przestała działać. Odesłałem ją bo są na gwarancji, odesłali twierdząc że przysyłają nową która u mnie nie działa. Sprawdzałem na 4 różnych tunerach i u mnie nie zadziałała/zaprogramowałem ją tak jak inne wcześniej w serwerze z kartą abonencką/. Odesłałem ją a oni oddzaniają twierdzac że u nich działa i reklamacji nie uznają odsyłając tą kartę do mnie . Może ktoś może wie o co może chodzić? u mnie karta nie działa u nich śmiga; trzy pozostałe jakie mam działają bez zarzutu - co mogę zrobić aby jąsamemu sprawdzić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny splitter ale też niekiedy miałem problem z kartami. Najlepiej jak masz kogoś znajomego co ma taki sprzęt jak ty sprawdzić u niego jak nie to znajdz u siebie w pobliżu kto takie coś sprzedaje i niech on Ci sprawdzi. Jak będziesz pewny że karta jest bee to zdzonisz do nich i mówisz o wszystkim. Jak masz na gwarancji to muszą Ci wymienić na nową lub naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym sie dowiedzieć jaki splitter najbardziej nadaje sie do zestawu : http://www.hollex.pl/index.php?page=pro ... 07&id=1456 I STRONG STR-6880.

Podoba mi się: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=85&id=891 , ale polecono mi RFLink100/600. Czym one sie różnią we współracy z podanymi tunerami?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś splitter PIC i tuner Opticum 9500 HD i może powiedzieć czy działa mu to bez problemów. Bo ja mam taki zestaw i coś nie bardzo działa. Co kilka minut obraz się zawiesza na jakieś 5 sekund po czym znowu działa. Strasznie irytująco się ogląda tv z tym problemem. Ma ktoś radę jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wstyd sie przyznac ale jestem zielony w kwestii spliterow jednak sytuacja wymaga uzycia go ;) w zw z tym mam kilka pytan:

1 w porownaniu do dzialania tunera bez splitera czy na spliterze przelaczanie kanalow jest wolniejsze?

2 na jakiej REALNEJ dlugosci kabla dziala karta i czy im dluzszy kabel tym slabszy sygnal? (mowa o podlaczeniu spliter->karta)? slyszalem ze powyzej ilustam metrow trzeba stosowac skretke

3 czy kiedy zmienie tuner na inni niz zostanie mi zaprogramowany bede w stanie sam go zaprogramowac? z tego co na allegro widzialem ktos tak w aukcji pisze ze zaprogramuje pod dany tuner. Jak oni to programuja? Phoenixem? Jtagiem?

4 czy splitery sa bardz oawaryjne/problematyczne?

Dekoder narazie mam z poprzedniej umowy 1530 i teraz wezme na wynajem cos tego typu czyli karty zwykle moga byc

Ktory wybrac?

:censored:

z dodatkowym przelacznikiem pic na wode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@harr

1. Nie zauważyłam u siebie różnicy w przełączaniu kanałów.

2. Dla karty zwykłej maksymalna długość kabla telefonicznego to 100 metrów, dla uniwersalnej 70m.

3. Nie wiem

4. Co do awaryjności, to jak z każdym sprzętem elektronicznym; u mnie przewodowy działa cały czas bezproblemowo, ale wiem,że niektórzy mają problemy. Albo wadliwe wykonanie albo wina softu.

Pioneer 1530 obsługiwany jest przez kartę zwykłą, jak weźmiesz na wynajem Stronga 6880 to musisz do niego dobrać kartę turbo, bo nie wiem czy uniwersalna zadziała. Kup jak najtańszy splitter, wszystkie są wykonane na takim samym projekcie, tylko nieznacznie różnią się obudowami, nie ma sensu wydawać pieniędzy na bajer w rodzaju dodatkowego przełącznika.

W wyszukiwarce wpisz "1530 6880" i zobaczysz ile jest ofert sprzedaży splittera obsługującego oba tunery w cenie rzędu 109-119 zł. Dogadaj się ze sprzedającym aby od razu zrobił Ci kable, bo możesz mieć problem z odpowiednim zarobieniem końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do VIKI czy mozesz mi pomoc?

Uzywam zwyklego splittera na picu do tego mam 3 zielonki i karte uniwersalna dla modulu aston 2.18 wszystko hula bez problemu, problem zaczyna sie wtedy gdy wsadze karte do blokera i do splittera, na zielonkach po staremu wszystko ok , sygnal do pionierow i philipsa idzie bez zajakniecia natomiast na karcie uniwersalnej nic nie rusza, a wiec w celu przeznaczenia czyli w module dostepu aston 2,18 ktory jest w humaxie, czy na tej samej instalacji wkladam w miejsce zielonek tj do pionierow i philipsa i rowniez zero reakcji, mam pytanie czy musze cos wgrac do tej karty uniwersalnej czy moze zmienic splitter na nowsze szybsze by lesny dziad? czy moze wystarczy zmienic karte na inna czy po prostu nic nie pomoze? bardzo mi zalezy na tym gdyz humax to jedyny dekoder w ktorym odbieram programy HD, jeszcze jedno sam bloker z karta gdy wsadze do Astona w humaxie dziala bez zarzutu, wynika z tego ze problem jest na linii bloker w splitterze - karta uniwersalna

Czy karta turbo rozwiaze ten problem ewentualnie jakis nowy spliter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viki dzieki za odpowiedz

niby mieszkam w miescie wojewodzkim ale co z tego jak u mnie oferta spiterow jest beznadziejna od 160zl, a raczej nei widzi mi sie odsylanie splitera jak cos sie skopie.

Ze strongiem fakt wymaga karty uniwersalnej, ja szukalbym jakiegos pionierka bo one z doswiadczenia wiem najlepiej dzialaja.

Wniosek jeden kupic u kogos na allegro i liczyc ze nie bedzie w nim nic z softem spier...niczone;]

wolalbym to sam zaprogramowac ale to sie musze zorientowac w temacie co jak i gdzie. Tak jak z pionierkiem umiem zrobic prawie wszystko tak o spliterach pojecie rowne 0;)

 

Pozdrawiam Cie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od trzech dni zauważyłem "zwiechy"- zestaw rflink + pvr7201 z innymi tunerami (mam jeszcze dwa mediasaty) nie mam takich objawów. Dotychczas wszystko działało poprawnie - może to wina pogody :lol2: a może ten pvr (wystarczy poczytać o nim na forum) jest totalnie do [beep]. Na razie nie jest to bardzo uciążliwe - zazwyczaj skutkuje wgranie na nowo listy programów lub wyjęcie i ponowne włożenie karty splitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety wyjęcie i włożenie karty skutkuje jedynie komunikatem "Niewłaściwa lub uszkodzona karta" :shock:

 

W moich przypadkach raz pomógł reset dekodera, raz podmiana karty (z mediasatu poszła do PVR), ale zdażyło sie też, że jedyną opcją było ponowne sparowanie karty :/

 

Czyżby cos kombinowali z utrudnieniem życia dzielącym sygnał za pomocą splittera ? Bo w gwałtownei samoistne pogorszenie współdziałania PVR ze splitterem jakoś nie chce mi się wierzyć. :roll:

 

Może czas pomyśleś o zrobieniu update softu w splitterze... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...