Skocz do zawartości

Karta prof revolution s2 7301 - zawieszanie i inne problemy


dvbx123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem w/w kartę, używam do niej programu DvbDream. Komputer mi się zawiesza na kanale 4fun.tv, a czasami na innych.(krótki zapętlony dźwięk i nie można zakończyć procesu, pomaga tylko reset), a czasami występuje błąd stop. Mam przełącznik diseqc 2/1 do zeza astra/hotbird, dzięki czemu "mogę" oglądać z Astry 19.2 niemieckie kanały hd nadawane w dvb-s2, ale to tylko na DvbDream w wersji 1.5e z kodekiem CoreAvc (w 100% nie jest dobrze) ale w tej wersji DvbDream np tvn mi zacina (Tnk przez phoenix-a na rs232, wtyczka cnxcam 0.1.0.3 beta2), co raczej nie występuje w wersji 1.4 ip1, w tej

wersji znów komputer zawiesza mi się na kanałach hd. Do sd używam kodeka Nvidia PureVideo - dobra jakość obrazu. Próbowałem też AltDvb 2.2.0 z kodekami hdpack do sd i cyberlink pdvd 7 do hd, wtedy niby jest dobrze ale nie działa

pilot, nie ma osd, nagrywanie tylko w ts, brak numeracji kanałów...

 

Moja konfiguracja:

Zasilacz: Mode Com Feel III 350W

Płyta: Gigabyte GA-P31-DS3L

Procesor Core2 Duo E4500

Grafika: Gigabyte Geforce 8500GT

Karta Dźwiękowa: Sound Blaster Live 5.1

Ram: Dual channel GoodRam 1+1 GB

Dyski: Seagate 250GB (sata) 80GB (ata)

Nagrywarka DVD Liteon

Sytem: Win xp sp3

Karta tv: Prof revolution s2 7301 pci (sterowniki 2.0.0.0, plik urządzenia do DvbDream bda_advancetune.dev, do AltDvb Dev_ATEngine.int.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam że tak długo nie pisałem ale miałem pewne problemy (nie z komputerem). Zainstalowałem system na świeżo, kodeki Nvidia Pure Video do SD i Coreavc do Hd, najnowsze sterowniki ze strony producenta (2.0.0.0) i było nadal to samo, (dziwne) po zainstalowaniu Dvbfix-a (do ściągnięcia tutaj)problem z kanałami sd zniknął, na AltDvb wszystkie kanały zaczęły działać prawidłowo, ale na Dvbdream kanały Hd nadal się zawieszają i co zauważyłem niemożliwe jest zakończenie procesu żadnego programu do niej np. Altdvb czy Dvbviewer czy Dvbdream w menedżerze zadań, po kilku minutach występuje błąd stop :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą też pod XP, źle opisane na stronie, spróbuj odpalić ;) Niestety nic innego mi do głowy już nie przychodzi, z zawieszeniami tego typu jak opisujesz się nie spotkałem. Do AltDVB możesz dorzucić do Devices to: http://code.google.com/p/altbda2/downloads/list i uruchamiać AltDVB z alternatywnym interface BDA zamiast oryginalnego, ale wątpię, aby to coś zmieniło w kwestii zawieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzeję temat bo całkiem przypadkowo wyszedł u mnie podobny-dziwny problem:

Win XP DVB Dream 1.4i Prof 7301 Drivery 2.0.0.0 (w kompie mam włożonego także TT-3200)

Sprawa dotyczy tylko transpondera 10719 V (kanały 4fun TV, History itp): podczas próby skanowania tego transpondera DVB Dream się zamyka (sam). To samo w AltDVB. Zeskanowałem ten transponder na TT-3200 i nie ma najmniejszego problemu ze skanowaniem/oglądaniem(ten sam komputer, ten sam program). Odpaliłem później na 7301 i po kilku sekundach oglądania 4fun tv/History DVB Dream zamyka się :( Możecie sprawdzić jak to u Was wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To dość niesamowite, ale Prof wydał nowe sterowniki do 7301 :D Poprzednia aktualizacja była w maju 2011, więc myślałem, że zapomnieli już o tym modelu, a tu jednak nie ;) Wersja oznaczona jako 2.1.0.1, do pobrania tu: http://www.proftuners.com/driver7301.html Ja wrzuciłem na próbę i poluję na BSOD'a ;) Na 2.1.0.0 zdarzało się jak dużo skanowałem, ale bez reguły - czasami się trafił, czasami nie, ogólnie raczej rzadko, powiedzmy raz w miesiącu. Niestety nie mam sposobu na wymuszenie takiej zwieszki, więc minie trochę czasu zanim będę mógł stwierdzić, czy ten błąd jest poprawiony, czy nie. Ale przydałoby się... Ogólne działanie jest OK, z CrazyScan też działa dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Może ktoś coś podpowie w takiej kwestii. Karta pokazuje sygnał na paskach a odbioru brak - na SmartDVB, DVB Vewer i AltDVB. Sterowniki nie były zmieniane, wszystko działało.

W CrazyScan nie rysuje widma jam powinno a w EBS Pro nie wyszukuje transponderów zresztą w innych aplikacjach też nic nie wyszykuje mino obecności sygnału. Co za jaja?

Czyżby to był koniec mojego Profa?

EDIT:

Nie wykonałem podstawowej czynności po powstaniu problemu czyli nie uruchomiłem ponownie sysytemu :lol:

Po restracie wszystko gra :D Nie wiem dlaczego nie działało taj jak trzeba ale ważne, że już "trybi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam tą kartę i walczę z problemem zawieszania. Do tego pojawia się problem z brakiem wyświetlania obrazu pomimo wysokiego poziomu sygnału.

 

Ostatnio odkryłem że był konflikt z programem Skype. Po zaznaczeniu w skype aby nie uruchamiał się przy starcie problem nie wystąpił jak na razie a było to notoryczne. Nieraz

musiałem z 10 razy uruchamiać ponownie komputer aby tv zadziałała.

 

Moja konfiguracja: proc i5, dvbviewer , coreavc , prof 7301, win7 64bit

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiechy rozwiązały sterowniki 2.1.0.1, dla Win7 x64 są tu: http://proftuners.com/sites/default/fil ... _W7_64.zip - sam mam Profa 7301 na Win7 x64 i ciężko go teraz zawiesić, BSOD-ów, w zasadzie prawie nie ma, raz czy dwa razy przez pół roku udało mi się ją położyć na tyle, żeby uzyskać BSOD.

 

W kwestii braku obrazu: czy gdy tak się dzieje - kanały się wyszukują, czy nie? Jeśli wyszukują - pakiety z karty lecą, wideo też musi, więc bardziej problem z kodekami. Jeśli natomiast nie można przy takim zawieszeniu (brak obrazu) także wyszukać kanałów - jakiś zgrzyt z kartą. Oczywiście zakładam, że nie jest w użyciu jakaś gotowa lista - na gotowcach rzadko są aktualne parametry wszystkich kanałów i często kończy się to właśnie ciemnością na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...