Skocz do zawartości

LTE nadchodzi wielkimi krokami


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz bardziej konkretyzuje się dostawa treści po przez internet mobilny LTE w Polsce.

Z pewnościa to przyszłość.

Mamy za sobą okres pierwszych testów.

Testerzy ( ok. 2000 osóB) własnie dostali komercyjną ofertę od 1 września.

To jest bardzo ważne wydarzenie dla rynku rozsiewu treści, kanałów telewizyjnych, VOD i tym podobnych.

Wyrasta poważna alternatywa dla SAT TV, DVB-T oraz kablówek.

Ma nad nimi znakomitą przewagę.

Komunikacja jest dwu stronna !!! Nigdzie tego nie ma.

LTE zapewnia szybkość streamingu wystarczająca do płynnej retransmisji HD Video.

 

Technologia ta jeszcze sie rodzi. Tak W USA (VIZAR, AT&T) Skandynawi i Plsce.

Podaż Routerów, modemów, Hot-Spotów raczkuje.

Jesteśmy jednak pinierami światowymi.

Sieć LTE buduje chiński Huawai ! Leader tej technologii.

Proponuje aby w tym wątku śledzić rozwój LTE jako mobilnej, dwu kierunkowej dystrybucji kontentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE od Solorza to na razie śmiech na sali, 200m od nadajnika z antena osiągam max 4-5 Mbits. Porażający limit 5GB (o nocnym nie piszę, bo konkurencja już dawno oferuje noce bez limitu) za 50zł! Zasięg, tylko duże miasta i to nie całe. Nikt myślący tego nie weźmie, dlatego w pierwszej kolejności chcą przenosić dotychczasowych klientów HSPA+ do tego ich LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/telekomunikacja/82589/ ... e/3.html#k

[1]

To jest mobilny net. Dla wiekszości nie ma możliwości dostarczenia kablem, bo się nie kalkuluje ani dziś ani jutro,

[2]

YouTube HD 1080p śmiga przy DL (buforowanie 12,5 Mbps !), płynnie i bez artefaktów. Strony www śmigaja jak nigdy i nigdzie !

Maxymalne prędkości osiągam na poziomie 28 Mbps.

Nieosiagalne w ASTER po kabel w tej cenie.

Prędkość nie stanowi w LTE żadnego ograniczenia !!!

[3]

Cena 49 zł brutto za 55 Mbps to TANIOCHA !

Mam także Play 4 Mbps ( w zasadzie nigdy takiej predkości nie osiągam).

Jest tam No limit w nocy. Otóż BD rip 50GB ściagałem 3 tygodnie. Dziękuję.

[4]

LTE dopiero rodzi się na świecie. Jesteśmy liderami tej innowacyjnej technologii.

Ale jest już (USA Skandynawia) oferta HotSpotów i routerów LTE Ready.

Są to jednak dedykowane sieciom dystybucyjnym VIZAR, AT&T ... ).

Jeszcze nie wiadomo jaki hardware będzie w LTE-POLSAT.

Sieć dla p-olskiego LTE budują Chinczycy tj. f-ma Huaway.

Wiadomo oficjalnie, że LTE wejdzie na maszty POLKOMTELa.

 

A tu ciągle brak akceptacji UKE dla tej transakcji i jej finalizacji.

Tylko to pozwoli na dalsze projwektowanie, zamawianie dedykowanych Routerów czy HotSpotów.

[5]

LTE boją się jak ognia wszyscy dostawcy netu w Polsce.

To powód oczerniania. Strategia jest idiotyczna, bo dystans technologiczny jest kolosalny na korzyść LTE.

Panowie; strata czasu i szkoda prądu na czarny PR. Robicie z siebie idiotów.

[6]

Limity:

Płyta BluRay - średnio 36 Mb danych kosztuje ok 100 zł.

Nie można więc dopuścic do sytuacji kiedy, żeby za darmo ssać sybstytuty BD. Cena 49 zł za 55 GB jest absolutnie uprawniona. Niższa juz nie może być bo zniszczy podaż treści na nośnikach BluRay.

Dodam, że obecnie nośnik BD 25 GB kupuje sie za 7 zł a 50GB za 12 pln.

Czy to jest trudne do zrozumienia ?

W nocy 1 BG mozna juz dziś dokupić za 1 zł !!!

[7]

Przyszłość to wewnętrzne modemy LTE w telewizorach OLED.

Czekam na to.

Po to następuje integracja internetu i odbiorników telewizyjnych, by

odbiorca miał w dowolnym miejscu ( zasięg PLUSa) w Polsce całkowitą swobodę w dostępie do treści.

To jest skok cywilizacyjny.

 

PODSUMOWANIE:

Chciałem wyjaśnić czytelnikom:

- czym jest mobilny internet LTE

- dlaczego jest i będzie atakowany przez konkurencję

- co zmienia się w dystrybucji treści

- rolę hamulcowego "na zlecienie" w wykonaniu UKE.

 

dzioboler kłamie;

odległość nie ma w tej technologii nic wspólnego z szybkością transferu.

Ja odbieram w Jadwisinie k/Serocka (stacja bazowa AERO2) w odległości 4 800 m.

Na wykazie zasięgu jestem poza strefą odbioru.

Ale odbieram na antenie "parapetowej" z wysokości 7 m nad terenem.

Niżej tj. na Ip. i parterze nie mam sygnału.

Zmienię więc antenę na kominową. Dystrubutor nie widzi w takiej zamianie sprzetu problemu. Brawo !

 

ps.

Niestey będziemy narażeni jeszcze długo na złośliwe wpisy.

 

PROPONJĘ:

dać standard: możliwość usuwania wpisów przez autora wątki.

tomekb1976: Opcja ta jest niepotrzebna. Pomyliłeś się, itp., zgłaszasz post, a my go usuwamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedź, co mi po tym Internecie jak są tak niskie limity? Niech mam nawet te teoretyczne 100 Mb/s. Przy tej prędkości to w ciągu jednego dnia wykorzystam cały limit, tzn. limit, który ma na dzień czyli od rana do wieczora.

Ktoś, kto jest zorientowany może mi napisać, co się dzieje, gdy zużyje cały limit. Płacę za nadwyżkę czy spada mi prędkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekroczeniu pakietu danych jest opłata za każdy MB danych ponad pakiet bez zmiany predkości usługi. Jest usługa Limit Internet, w której klient określa próg odcięcia dostępu do usługi po osiągnięciu kwoty ponad abonamentowy pakiet danych.

 

Poza tym połączenie będzie rwało lub nawet nie uzyska w ogóle połączenie pod BTS-em (nadajniekiem). Wystarczy zerknąć na charakterystykę promieniowania nadajnika. ;) Ja również mieszkając raptem w prostej linii mniej więcej 300m od nadajnika w Rybniku osiągam prędkość 2-2,5Mbps download i upload. Przy podłączonej antenie wzrasta prędkość o około 1Mbps na download. Kiedy się oddalam od nadajnika prędkość i stabilność usługi rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam interesu w tym żeby kłamać, natomiast jaki ty masz w tym, żeby ślepo chwalić usługę która jest komiczna to nie wiem. W tym tygodniu będzie wiadomo o ofercie komercyjnej dla wszystkich, która ma byc na poziome oferty HSPA+ (takie same limity).

Piszesz:

[1]

LTE to śmieszna usługa

[2]

usługa komiczna kolejny zabieg, klasyczny czarny PR,

[3]

ślepe ch[beep]e - przecież mam, używam i opisuję moje własne doswiadczenia.

 

Podsumowanie:

szkoda prądu ...

 

Kup, proszę wrzesniowy numer SatKuriera.

Tamże być ma test LTE. Od redakcji.

Gorąco polecamy czytelnikom nadchodzące wydanie 9/2011 Magazynu SAT Kurier, gdzie pojawi się test usługi Internet LTE Cyfrowego Polsatu przeprowadzony przez redakcję w połowie sierpnia br.

https://satkurier.pl/news/68352/cyfrowy- ... t-lte.html

Uprzejmie zwracam uwagę, że cytowane cenniki nie dotycza LTE tylko HSDPA+.

Z uwagi na fundamentalne różnice technologiczne nie ma mowy o ujednoliceniu cen.

Powstała by alternatywa w tej samej cenie:

HSDPA+ lub LTE.

A to ABSURD !!!

 

No i jeszce jedno:

LTE to uługa ale od zawsze ma nazwę: MOBILNY DOSTĘP do World Wide Web

Absolutnie sprawą wtórną jest, jakie treści (1080p HD), w jaki sposób, za ile można dostarczać w czasie rzeczywistym do naszych telewizorów. To nowy sposób edostawy treści.

LTE stanowi, nowe i ogromne zgrożenie dla rozsiewu SAT TV oraz kabel TV.

DVB-T celowo pomijam z uwagi na planową, minimalistyczną ofertę w zakresie treści.

 

Trochę linków do aktualności w sprawie:

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805, ... rowym.html

Jasna sprawa: tylko warynki dla testerów są już znane. Reszta we wtorek o godz. 12.30 w siedzibie POLSAT.

 

Na zakończenie MEGA-TEST LTE by janunio:

- otwiramy dostarczone podełaczka,

- wciskamy sim-mini w modem USB (typu pendrive),

- wciskamy antenę i mechanicznie (klik) blokujemy zaciski,

- wciskamy modem do portu USB kompa (via HDMI z TV Samsung 46C8000),

- soft instaluje się natychmiast i bez problemowo z modemu po USB,

- komp daje cynk, że zainstalował i ma dojście do WWW,

Soft napisany doskonale ! Miodzio !

Zainstalowana aplikacja monitoruje parametry łącza. Imponująco.

Zakładka [statystyki].

 

Dalej nie ma co opisywać, bo śmiga pięknie. 1080p YouTube HD 1080p płynnie,

bez żadnych artefaktów.

NIC WIĘCEJ HD FAN nie potrzebuje !!!

Jest jakaś iPLA i inne oferty typu: zapłać a sobie zobaczysz ! To przyszłość !!!

Na przykład BOXing Adamek - Kliczko; wielki test czy polski rynej jest na tyle bogaty by na amerykańskim poziomie apłacić za usługę [pay per viue] za jedno zdażenie.

A ile Oni = N-ka wydała na zdolność technologoczną w tej sptawie !!! I nic.

Ten temat także nie jest dostrzeżony przez redakcję SA.

SatKurier; do roboty, nie spać.

Mr. Orbita - handel CI dla sprzedaży tunerów SAT to przeszłość. Jest PAROWANIE !

 

Odległość od nadajnika nie ma żadnego znaczenia dla szybkości transmisji. Jest albo jej nie ma.

Ja pracuję na -113 dB. Czyli gorzej już nie ma.

i śmiga z pełną prędkością.

Mam 4 800 m do masztu AERO2 w Serocku. W linii prostej.

Co tu testować ?

 

Na koniec lektura obowiązkowa:

http://www.chip.pl/artykuly/technika/20 ... tart:int=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że:

- PLAY ma już LTE w oparciu o dwa BTSy w Warszawie.

- właśnie T-mobile i Orange ogłosiły wspólne wejście w LTE !!!

Co na to drastyczne ograniczenie konkurencji powie UOKiK ?

 

A więc wszyscy gracze są w klubie.

W tym wyścigu prowadzi POLSAT z 500 BTS-ami.

Tym większym skandalem staje się zupełnie nie zrozumiała zwłoka UOkIk z zezwolenim na zakup PLUSa.

A to opóźnia dalsze inwestycje LTE na masztach POLKOMTEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem z natury złośliwy - przygotowałem odpowiedź dla janunio jeszcze w niedzielę, ale nie publikowałem - poczekałem aż wszystko się potwierdzi na dzisiejszej konferencji. Czas na zemstę :]

 

Uprzejmie zwracam uwagę, że cytowane cenniki nie dotycza LTE tylko HSDPA+.

Z uwagi na fundamentalne różnice technologiczne nie ma mowy o ujednoliceniu cen.

Powstała by alternatywa w tej samej cenie:

HSDPA+ lub LTE.

A to ABSURD !!!

 

Cenniki HSPA+ i LTE są identyczne, nie dotyczą tylko LTE. Dlatego się to nazywa Oferta Uniwersalna. Jest to celowy zabieg, bo zasięg LTE jest w tej chwili po prostu zbyt mały (mapki są na stronie Cyfrowego Polsatu - wystarczy popatrzeć). Kto nie będzie w zasięgu LTE - dostanie roaming HSPA+.

 

Weź mi teraz wyjaśnij proszę czemu piszesz "Uprzejmie zwracam uwagę, że cytowane cenniki nie dotycza LTE tylko HSDPA+." jeśli nie wiesz, czy masz rację, czy nie. Wyszło, że nie masz, a napisałeś tak, jakby to był pewnik. Robisz tak ciągle - nie wiesz, a piszesz jakbyś wiedział, wprowadzając w błąd czytelników. Przeprosiny w tym wypadku z Twojej strony powinny być minimum. Tyle, że to nie pierwszy taki przypadek z Twojej strony.

 

LTE stanowi, nowe i ogromne zgrożenie dla rozsiewu SAT TV oraz kabel TV.

DVB-T celowo pomijam z uwagi na planową, minimalistyczną ofertę w zakresie treści.

 

Załóżmy, że płacisz 99 zł za 25 GB (cenniki z publikacji, którą uważałeś za absurd się potwierdziły). Co dostajesz w tej cenie? Czy kupujesz dostęp do filmów z jakichś wytwórni? Do jakichś wydarzeń sportowych? Nie. Dostajesz goły transfer. Wiesz, że ja mam internet 120Mbit/s? I faktycznie jest 120 Mbit/s, ale nigdy nie powiem, że Internet w tej chwili może zagrozić rozsiewowi SAT, bo czy obejrzę w Internecie teraz na żywo meczyk Coupe de la Ligue z Francji? Tylko legalnie, bo porównujemy 1:1, płacąc abonament w platformie satelitarnej nie muszę kombinować jak tu coś ściągnąć na lewo - mam dostęp do treści. Nie obejrzę meczyku w Internecie legalnie (może znajdę co najwyżej jakiś streaming postawiony na lewo w jakości urągającej moim oczom). Legalnie w umiarkowanie dobrej jakości obejrzę go właśnie teraz na satelicie.

 

Przykładowy wykaz premier wrzesień 2011 na CANAL+:

WIECZÓR SPECJALNY: PARA DO ZADAŃ SPECJALNYCH: Nocna randka, Pan i pani Killer

 

Wydarzenie 3D: Pirania 3D

 

Disco Robaczki

Gra zmysłów

W krainie pieniądza

Niewierni wśród Talibów

Niezniszczalni

Surfer

Dzień Niepodległości

Zwykła egzekucja

Green Zone

Bazyl. Człowiek z kulą w głowie

Lustra 2

Wyśnione miłości

Urodzony 4. lipca

Straszny hiszpański film

Robin Hood

Miłość w Seattle

We śnie

Mary i Max

Eurotrip

Darwin. Miłość i ewolucja

Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz

 

Seriale: Mentalista i Rockefeller Plaza

 

Czy wszystkie (albo chociaż część) z tych filmów mogę obejrzeć legalnie za darmo przez Internet? Płacę 99 zł za 25GB i nie mam w tym niemal żadnego kontentu, żadnej treści. Może gdzieś bym wykupił dostęp do jakiejś bazy VoD, tylko że ile mam jeszcze płacić za tą niby konkurencję w stosunku do platform satelitarnych, czy DVB-T? 200 zł miesięcznie? 300? 1000? 99 zł pochłania mi sam transfer i rozważam tylko opcję najwyższą, bo w niższych limity transferu są ostrzejsze, do czego dojdę, czytaj dalej uważnie :]

 

Nie wiem więc jak bardzo niepoważnym trzeba być, żeby wysnuwać tezy, że Internet może już teraz zagrozić dostawie treści w tradycyjny sposób. Nie może, a Ty bijesz wszelkie granice absurdu w swoich postach. Nie wiem po co się podniecasz YouTube - są tam jakieś filmy? Bycie HD Fanem ma polegać na oglądaniu teledysków Justina Biebera? Nie. HD Fan liczy na prawdziwą treść, a nie za przeproszeniem g**** w złotym papierku.

 

Jak YouTube jest dla Ciebie wyznacznikiem jakości to tylko pogratulować, bo materiały tam nawet w 1080p z uwagi na bitrate w dużej części przypadków nadal nie umywają się do (i tak badziewnego) polskiego HD z satelity.

 

Problem 1: brak kontentu. Za 99 zł dostaję 25 GB transferu w dzień (+ 50 GB w nocy, tylko kto będzie siedzieć w nocy).

 

To jednak nie koniec, bo pomijając że płaci się tu nie za treść tylko za transfer, to jest coś jeszcze: limity.

 

Limity usługi LTE powodują, że nawet płacąc 99 zł miesięcznie (za równowartość możemy dostać wysokie pakiety u operatorów Pay TV, w Cyfrowym Polsacie chyba nawet najwyższy pakiet, nie jestem w temacie cenników) w ciągu dnia mamy 25 GB (25600 MB) miesięcznego limitu. Średnia objętość teledysku trwającego zaledwie 3-4 minuty w jakości 1080p to 150 MB. Oznacza to, że oglądając dziennie (w ciągu dnia w "normalnych" godzinach) 5-6 teledysków (15-20 minut materiału w 1080p) - zabraknie nam transferu. Czyli nie dość, że w cenie nie dostaję treści, to nawet jak sam jakieś znajdę, to zabraknie mi możliwości, żeby je obejrzeć. "HD Fan", jeśli chciałby siedzieć z godzinę-dwie dziennie, to w miesiącu regularnie musiałby dokupywać MB, wyszedłby z tego taki abonament, że można by kupić najwyższe pakiety wszystkich platform w Polsce :lol2: W dowolnej platformie Pay TV za takie pieniądze oglądam kiedy chcę ile chcę. Żeby twierdzić, że taka oferta może być jakimkolwiek zagrożeniem dla platform etc. w dostawie treści 1080p trzeba być po prostu kompletnie technicznie niedouczonym (albo mieć problemy z matematyką). Statystyczny "HD Fan" jeśli weźmie tą usługę, to o HD powinien zapomnieć, bo zabraknie mu transferu miesięcznego na REGULARNE oglądanie czegokolwiek w HD. Należy tu odnotować, że w ofercie dla testerów w ciągu dnia było dotychczas 50 GB, a samo obciążenie sieci było mniejsze (bo testerów było mniej).

 

Porównanie z satelitą: Eurosport HD nadaje ze stałą jakością ok. 10 Mbit/s. Oznacza to w minucie przesył ok. 75 MB danych, w godzinie 4500 MB. Oznacza to, że oglądając tylko raz (nie codziennie, tylko jeden raz) ok. 6 godzin Eurosportu HD w takiej jakości jak z satelity przez Internet LTE - wykorzystalibyśmy cały transfer miesięczny. Tylko 6 godzin jednego kanału (nie codziennie, tylko jeden raz 6 godzin oglądania!) zużyłoby MIESIĘCZNY pakiet transferu za 99 zł. A co przez resztę miesiąca? Płacić 0,02 zł za 1 MB? Przy Eurosporcie HD oznaczałoby to 1,5 zł za MINUTĘ oglądania. Ile abonamentu by wyszło oglądając HD codziennie w taki sposób? Opłaciłbym najwyższe pakiety wszystkich platform w Polsce i jeszcze lokalnej kablówki i nie straciłbym tyle kasy ile na oglądanie HD po LTE. Nie czujesz janunio, że oglądanie HD w ten sposób jest kompletnie nieopłacalne? Na bazie tego banalnego przykładu?

 

Twierdzisz, że DVB-T ma śmieszną ofertę? No to porównanie z DVB-T. TVP1 w ramach MUX3 nadaje obecnie ze średnim bitrate na poziomie 5,6 Mbit/s (dane z początku sierpnia, źródło: http://www.sat-charts.eu/artykul,135,Analiza-jakości-multipleksow-polskiej-DVB-T.html ). To daje jakieś 0,7 MB na sekundę, 42 MB na minutę, 2520 MB na godzinę. Mając pakiet 25 GB za 99 zł możemy obejrzeć 10 godzin TVP1 w jakością równą jakości DVB-T (czyli żaden szok). Załóżmy, że chcesz oglądać codziennie tylko główne wydanie Wiadomości z Pogodą (30 minut dziennie). Wiesz, że zabrakłoby Ci limitu w miesiącu nawet na oglądanie samych Wiadomości po 30 minut dziennie? Oglądałbyś 20 dni. A DVB-T ze swoją żałośnie skromną ofertą jest jednak za darmo. Za 99 zł oglądając tylko 30 minut dziennie nie dałbym rady zmieścić się na LTE z czymś co mam za darmo 24/7. I gdzie tu do HD? A jak zapłacę mniej? To jeszcze mniej będę w stanie obejrzeć! A na satelicie zapłacę mniej i nadal w pakiecie podstawowym będę miał TVP1 dostępne 24/7/365. Gdzie tu logika? Chyba ją gdzieś po drodze najwyraźniej zgubiłeś.

 

Problem 2: Limity transferu.

 

Odległość od nadajnika nie ma żadnego znaczenia dla szybkości transmisji. Jest albo jej nie ma.

Ja pracuję na -113 dB. Czyli gorzej już nie ma.

i śmiga z pełną prędkością.

 

Odległość od nadajnika ma pośrednie znaczenie dla szybkości transmisji, co potwierdziły moje testy, ponieważ odległość od nadajnika może mieć wpływ na poziom sygnału. Przy sygnale na poziomie -113dBm uzyskaliśmy tylko 3-5 Mbit/s (z nadajnika LTE - sprawdzone). Dopiero poprawa sygnału do -101dBm pozwoliła na uzyskanie prędkości do 25-26 Mbit/s (co i tak jest dalekie do pełni możliwości LTE, tj. 100 Mbit/s). Nadajnik LTE w Krakowie na ul. Warszawskiej.

 

Chcesz oszukiwać prawa fizyki? Weź antenę do TV analogowej i odjeżdżaj od nadajnika. Sygnał znika Ci nagle, czy odbiór pogarsza się stopniowo? I tak samo jest z LTE.

 

Problem 3: zasięg.

 

Mr. Orbita - handel CI dla sprzedaży tunerów SAT to przeszłość. Jest PAROWANIE !

Kłamstwo:

CYFRA+: brak parowania

Cyfrowy Polsat: są moduły CAM, czyli generalnie w takim sensie, w jakim słowa "parowanie" użyłeś - nie prawda

Telewizja na Kartę SD: brak parowania

Telewizja na Kartę HD: są moduły

n na kartę: są moduły

Telekomunikacja Polska: brak parowania

n: parowanie jest

 

Na 7 ofert faktycznie na tunerach CI nie można dobrać się tylko do jednej z nich (i nie jest powiedziane, że to się nie zmieni).

 

Internet LTE to przyszłość przede wszystkim w urządzeniach mobilnych, w zastosowaniach biznesowych (o ile poszerzy się zasięg, bo na razie patrząc na mapę na stronie Cyfrowego Polsatu o mobilności trudno w ogóle mówić), jest też świetny do codziennego korzystania, do grania (niskie pingi - sprawdzone w testach), w niektórych przypadkach poważny konkurent kabla (o ile ktoś będzie akurat w zasięgu i jednocześnie Tepsa się na niego wypnie). Natomiast kompletnie nie nadaje się do codziennego masowego oglądania treści multimedialnych w wysokiej jakości 1080p jak w TV z uwagi na limity transferu, ani do masowego ściągania danych - przynajmniej nie teraz i to jest po prostu fakt. Można sobie obejrzeć raz, dwa razy, może z 10 jakiś teledysk. Jak ktoś chce brać LTE tylko do oglądania (bo przeczyta totalne bzdury od janunio powyżej), to jest to zły wybór. LTE nie będzie wbudowywane w telewizory (bo po co? jest WiFi i routery LTE, a producenci TV zdają sobie sprawę, że LTE ma limity transferu, więc wbudowywując WiFi pozwolą zadecydować użytkownikowi, czy podepnie się z kabla, czy zaryzykuje z LTE).

 

Jako tester LTE uważam, że to ogromny krok w przyszłość. Gorąco popieram działania Cyfrowego Polsatu i cieszę się, że to akurat oni, bo (może nie każdy będzie tu podzielać moje zdanie) uważam, że to solidna firma, solidna marka i są w stanie to ogarnąć. Jednocześnie bez przesady - krok w przyszłość to jedno, logika, fakty - drugie. Pewnych kwestii przeskoczyć się nie da, przynajmniej nie teraz.

 

Dodatkowo ostrzegam janunio, że dalsze wycieczki w stronę redakcji zakończą się dla Ciebie BAN-em, tym bardziej że wszystko co piszesz jest kompletnie pozbawione jakiegokolwiek obiektywizmu. Nie wiem czy wiesz, ale bzdurny "biały" PR szkodzi bardziej niż uczciwe wyliczenie plusów/minusów. Prędzej ktoś kupi LTE widząc jego faktyczne wady niż bzdurne zalety, które nawet dziecko z przedszkola jest w stanie podważyć.

 

Co do samego testu - ogólnie wypadł bardzo dobrze (jak uzyskaliśmy wystarczający sygnał, czyli nie -113dBm - taka wartość była kompletnie niewystarczająca, owocowała nawet zrywaniem transferu, -115dBm = kompletny brak sygnału, -113dBm nie powoduje zaświecenia się nawet jednej kreski w graficznym wskaźniku na dole po prawej, więc nie wiem jakim cudem twierdzisz, że w takich warunkach masz 25 Mbit/s - jako osoba, która widziała LTE w akcji mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że to nie jest prawda).

 

Jeszcze jedna wycieczka w stronę redakcji i szukasz sobie innego forum. Jeśli dyskusję chcesz kontynuować, to zacznij rzeczowo, a nie prowadzisz tu jakieś pitu-pitu bez sensu kompletnie odbiegające od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne, że poważna część moich poglądów ma prowokować do potrzebnej i ciekawej dyskusji.

Wszystko co nowe budzi opór.

Przyszłość LTE zalezy od cennika za transfer.

Jak wiadomo zarówno PLAY jak i wspólnie ORANGE i T-Mobile zapowiedziały oficjalnie wejście w LTE.

Trywialne stwierdzenie: konkurencja oraz popyt z biegiem lat obniżą ceny.

Wydolność już mamy. A to dużo.

Więc zgoda, mobilny net to jeszcze długo nie będzie sposobem dostawy treści.

Chyba, że ....

właściciele treści będą uczestniczyć w kosztach rozsiewu mobilnego.

Więc gdy będziemy ssać jakiś film bez opłat za transfer danych (np. z reklamami) to to juz może sie udać.

 

Przyznam, że wpadłem w pułapkę "testera". Przez kilka misięcy korzystałem z dawki 100 GB za free. I zapomniałem o kosztach. Bardzo to było miłe.

Mamy więc w cenniku 1 zł za 1GB w nocy.

Bardzo dobrej jakości film HD w kontenerze mkv z HD Audio "waży" 10 - 12 GB. Czyli odpowidnio 10-12 zł.

Ściągamy więc w nocy.

 

Z resztą słusznych pogladów nie polemizuję.

A za "zemstę" dziękuję i życzę pomyślnych, obiektywnych testów LTE by POLSAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...