Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100 Cable - nagrane pliki


dyziu3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek, witam Was wszystkich na forum ;)

 

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Fergusona Ariva 100 Cable, jestem ogólnie z niego bardzo zadowolony, ale mam do was jedno pytanie, dotyczące nagranych plików.

 

Po nagraniu pliku na pendrivie czy tam dysku, pojawiają się 3 pliki:

 

000.dvr

000.ts

test3.dvr

 

I tu moje pytanie, czy ktoś z was wie, jak odtworzyć je na komputerze? Przejrzałem mnóstwo stron i porad jak je otworzyć, za każdym razem pojawia się błąd typu:

 

"Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku. Odtwarzacz może nie obsługiwać tego typu pliku lub wymagany koder-dekoder może nie być zainstalowany na tym komputerze."

 

lub podobny, w zależności od programu.

 

Ściągałem już mnóstwo softu i kodeków, za każdym razem bez zmian.

 

I tu moje pytanie, czy ktoś z Was posiada ww urządzenie i może poradził sobie z tym problemem?

 

 

EDIT, zauważyłem, że nie dodałem postu w dziale o Arivach, więc prosiłbym o wrzucenie tam, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dyziu3

Akurat pracuję dla jednej z poznańskich kablówek i znam ten temat. Nie ma możliwości i nie będzie oglądania nagranego kontentu na kompie, takie są wytyczne dostawców treści. Potraktowanie pliku TSdoctorem nic nie wniesie...tak sobie wymyslili operatorzy, dostawcy treści i Ferguson. A jak mówi Bill "It`s not a bug, it`s a feature".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rusticalming, ja akurat nie pracuję dla kablówki, ja akurat mam Arivę, i nagraną treść swobodnie mogę oglądac na kompie, nawet przed chwilką nagrałem fragment "Agory" na C+HD, dysk podpiąłem do kompa i BEZ PROBLEMU odtwarza.

Więc jak nie masz pojęcia, nie wprowadzaj w błąd.

Jeśli admin wyrazi zgodę wrzucę link do nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij co jest niemożliwe??? Bo ja mam najnowszy soft, nagrywam kodowany kanał na dysk podpiety przez usb do tunera (Ariva120) i po podłączeniu do kompa oglądam odkodowane. (chyba, że jest taka różnica w arivie 100 a 120)

 

Najpierw spróbuj przepuścić nagrania (wskazujesz cały katalog, nie pojedyncze pliki) przez to narzędzie: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... _Tool.zip/

 

Po tym pliki odtworzyć powinny np.: Media Player Classic lub mplayer/SMPlayer, zapewne VLC też.

 

U mnie odtwarza plik *.ts bez żadnej obróbki -> na VLC. (z tym, że ja mam A120, jednak myślę, że nie powinno być różnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj przepuścić nagrania (wskazujesz cały katalog, nie pojedyncze pliki) przez to narzędzie: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... _Tool.zip/

 

Po tym pliki odtworzyć powinny np.: Media Player Classic lub mplayer/SMPlayer, zapewne VLC też.

 

Próbowałem tym robić, nie znajduje nic.

 

@dyziu3

Akurat pracuję dla jednej z poznańskich kablówek i znam ten temat. Nie ma możliwości i nie będzie oglądania nagranego kontentu na kompie, takie są wytyczne dostawców treści. Potraktowanie pliku TSdoctorem nic nie wniesie...tak sobie wymyslili operatorzy, dostawcy treści i Ferguson. A jak mówi Bill "It`s not a bug, it`s a feature".

 

Teraz chociaż mam pewność, dzięki. Co prawda nie jest to aż takim dużym problemem, i tak pewnie bym oglądał na TV, ale ciekawość wzięła górę.

A faktycznie, urządzenie zostało mi dostarczone przez operatora kablówki.

 

Dzięki wszystkim za szybkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij co jest niemożliwe??? Bo ja mam najnowszy soft, nagrywam kodowany kanał na dysk podpiety przez usb do tunera (Ariva120) i po podłączeniu do kompa oglądam odkodowane. (chyba, że jest taka różnica w arivie 100 a 120)

 

U mnie odtwarza plik *.ts bez żadnej obróbki -> na VLC. (z tym, że ja mam A120, jednak myślę, że nie powinno być różnicy)

 

Mam też Arive 120 i nagrywając z C+ mam znaczek dolara i nie mogę na komputerze odtworzyć, to samo w Arivie jak wyjmę kartę c+. Na dvb-t nagrywa mi się bez dolara.

Tomek jaki masz nr softu w swojej Arivie i czy przy nagraniach pokazuje Ci się znak dolara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@tomek.cis

Rozmawiamy w tym momencie o dekoderze dedykowanym pod operatorów kablowych. Dla potrzeb operatorskich jest tworzone inne oprogramowanie. Tego odbiornika nie kupisz w sklepie, allegro...dostaniesz go albo od Firmy Vector lub od swojego operatora.

Albo... kupisz używany na np. tablica.pl , więc prawie jak na allegro.

 

A tak z ciekawości to może ktoś załączyć kawałek nagranego pliku , a najlepiej wszystkie 3 z katalogu:

000.dvr

000.ts

test3.dvr

 

I kolejna rzecz, skoro są problemy na sofcie 2.xxx to może wrócić do np., 1.07B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...