Skocz do zawartości
  • 0

Cyfrowy Polsat + Astra + Monoblock


JamesBond007
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość PawelU1981

Kabel jest OK. Sprawdz ustawienie anteny, a następnie wymiana konwertera jeśli to nic nie da. Jednak jeśli nie umiesz za bardzo ustawiać antenty, to wymień tylko konwerter, bez ruszania jej. Czasem, można takim kręceniem jeszcze więcej szkód narobić, bo ciężko jest potem wrócić na dobrą pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za pomoc już śmiga :) Okazało się, że musiałem przestawić antenę o kilka stopni... jednak jeszcze z kilkoma problemami muszę się infolinię zgłosić... bo dekoder nowy i piszczy... (tzn wydaje taki wysoki dźwięk jak się go włączy... może nie jest aż tak głośny... ale jednak chyba być go nie powinno)

 

A do użytkowników dekoderów (i modelu Strong) mam pytanie czy to normalne, że np na tvn mam ostre kolory a na innych np. hbo, tvn turbo takie blade?? Jakoś się to w dekoderze ustawia?? tzn ostrość i nasycenie kolorów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozwiązałem problem z kanałami i kolorami.

 

Może komuś pomoże jak powiem jak to zrobić:

Kolory:

W Menu instalacja - konfiguracja albo ustawianie dekodera jest funkcja jasności. Trzeba zmniejszyć standardowe 5 na np 2 i już jest ostry i piękny obraz.

 

kanały:

Można dodawać, odejmować, sortować i samemu przestawiać w menu dekodera własne kanały czy własna lista... jakoś tak...

 

Wciąż tylko dokucza mi to piszczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tym piszczeniem to zapytaj rodzinę, znajomych czy też słyszą nic im nie sugerując. Jeśli nie słyszą to masz może nadwrażliwe uszy. Ja, gdy wchodzę do salonu RTV to słyszę jedno wielkie piszczenie szczególnie od telewizorów kineskopowych. Moja rodzina nic nie słyszy. Nie nasłuchój obsesyjnie swojego urządzenia, bo może czekasz, że zaraz siądzie albo nastąpi jakieś zwarcie. Jeżeli podłączenia są wykonane prawidłowo to nie masz się czego obawiac. Natomiast jeśli dźwięki są dokuczliwe zgłoś się do serwisu.

 

Edycja pitter: wstawiłem ortografa w słowie "nasłuchój", przy poprawnej pisowni zaczynał działać automat cenzurujący ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, właśnie nabyłem strong6860 i niestety również zauważyłem to nieznośne piszczenie. Pojawia się gdzieś z okolic złącza antenowego i po wyjęciu anteny znika.

Co dziwne występuje jedynie w przypadku kilku kanałów np. wszystkiego w ramach TVN.

Szczerze mówiąc jest to okropnie irytujące zwłasza przy przełączaniu na inne kanały gdzie piszczenie nie występuje. :?

 

Jeśli macie na to dobry pomysł, bedę wdzięczny za help :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie widzę żadnego problemu. Przykłady:

:arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=658

:arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=616

 

Jak zdecydujesz się kupić tego "Twina", to będziesz mógł do swojej instalacji podłączyć dodatkowo jeszcze drugi tuner. Oba będą działały niezależnie od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam mam jedno pytanko mam CP(samsung dsb350g) i monoblocka astra + hb a potrzewbowal bym takiego aby rozdzielic sygnal na 2 tv bo zamerzam wziac dekoder HD od CP tylko czy sa takie monobloki ze rozdziela mni sygnal bo nie chcem kupowac drugiej anteny i drugiego monobloka chcialbym ro miec w jednym na dwa dekodery z jednej anteny i monoblock.Czy wogole moge tak zrobic?Czy bede musial kupis druga antene i monobloka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawienie anteny

 

satelita: hotbird 13.0 E

LNB: universal lnb1

Transponder: 12188/v/27500

przelacznik: DiSEqC 1.1

typ: DiSEqC A

Port: 2

 

Odbior 97%, a moc sygnalu 75%, podczas wyszukiwania programow wartosci te wynosza 30% i 1% :/ Dlaczego nie znajduje zadnego programu? Zle ustawienie anteny?

 

Moj receiver: He@d SD 790

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...