Skocz do zawartości
  • 0

Cyfrowy Polsat + Astra + Monoblock


JamesBond007
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Teoretycznie tak, ale niestety odbiorniki oferowane przez CP są dość wybredne jeśli chodzi o współpracę z monoblockami (i DiSEqC wogóle). Zależy czy bardzo się mu śpieszy - przypuszczam, że nowe Echostary będą sobie z tym radzić lepiej (oby), więc można poczekać aż pojawią się masowo w sklepach i na nich spróbować (przy zakupie monoblocka zachować paragon i zapewnić sobie możliwość ew. zwrotu, aby nie było niespodzianek) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej mam pytanko właśnie do Ciebie, też mam obecnie dekoder 717 i chciałbym założyć monoblocka, czy możesz mi napisać czy założyłes już monoblocka u siebie, jeśli tak to jaką firmę i model i czy działa poprawnie. Pytam bo we wcześniejszych wypowiedziach czytałem że polsatowskie tunery nie działają dobrzez monoblockami

 

Edycja RafiX: Skasowałem zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monoblock Maximum V-22 Twin w zestawie z anteną. (Twin, po podłączony jest jeszcze DSR-7001).

Miałem problemy z konfiguracją na Echostarze (nie widział Astry), ale znajomy powiedział mi, żeby "rodzaj przełącznika" ustawić na "DiSeqC 1/4". Hot Bird ustawiłem na Port 1, Astrę na Port 2 (tak jest na DSR-7001) i działa.

PS. Echoś został kupiony dla mojego dziadka, więc to nie mój egzemplarz :wink:

PS 2. Posiadam dwa egzemplarze DSR-7001, jeden w domu, drugi u dziadka, żeby przekładać tylko kartę C+ zamiast wozić cały sprzęt. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hejka. Mam dekoder cyfry plus (pionieer 1530) z nieoryginalnym softem. Obecnie odbiera astrę i Hot bird za pomocą dwóch konwektorów. Niestety musiałem zdjąć antenę (90 cm). Zamierzam kupić antenę od polsatu cyfrowego i mam takie pytanie, czy da się zainstalować konwektor monoblock do tego typu anteny i czy mój dekoder będzie współpracował z monoblockiem. Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monoblock będzie na niej działać, ale musisz się liczyć z tym, że na Astrze będą jakieś straty, bo monoblock są szykowane pod 80cm, a anteny Cyfrowego Polsatu mają 70cm

 

A czy będzie współpracować - na zmienionym oprogramowaniu teoretycznie powinien, bo ma obsługę DiSEqC, ale to nie jest rozwiązanie oficjalne, a kombinowane i tworzone przez samych użytkowników, więc gwarancji nie ma, że działać będzie.

 

PS: Dubel z innego tematu wywaliłem - wystarczy się zapytać raz, a pożądnie, w jednym temacie.

A sprawa 2: Nie konwektor, a konwerter :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety mam problem, kupiłem monoblock podłączyłem tak jak się należy, ale niestety mój dekoder (Cyfra +) nie znajduje kanałów z Astry a w dodatku straciłem kilka z HB. No i teraz nie wiem co mam robić. Dekoder chyba współpracuje z DiSEqC, bo poprzednio miałem przełącznik i wszystko grało.Mam pytanie czy antena powinna być skierowana w stronę HB i zezować na Astrę, czy ustawiona na Astrę i powinna zezować na HB. Prosze o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam nadzieję, że pomoże :wink:

 

Jak instalujemy konwerter "Monoblock"?

 

Ustawienia jakie należy wykonać w naszym odbiorniku satelitarnym są następujące:

 

- ustawienia oscylatorów LO powinny wynosić odpowiednio: 9750/10600 MHz lub 9.75/10.6 GHz. (wchodzimy do ustawień parametrów konwertera LNB). Z reguły powinny być wpisane standardowo.

- drugą ważną sprawą jest wybór portów DiSEqC dla naszych satelitów. Producenci konwerterów monoblock różnie ustalają sterowanie poszczególnych "trąbek". Trudno jest więc powiedzieć, że HotBird będzie odbierany na DiSEqC 1 (A), a Astra na DiSEqC 2 (B). Może być dokładnie odwrotnie. Przełączając porty w menu tunera musimy obserwować wskaźnik poziomu sygnału. Prawidłowe ustawienie sygnałów DiSEqC będzie wówczas, gdy na obu satelitach uzyskamy sygnał.

 

Jeszcze co należy zrobić, to jest odpowiednie założenie monoblocka w uchwycie. Musimy pamiętać, że jeżeli ustawiamy antenę na Hot Birda, to wolna "trąbka" musi być z prawej strony konwertera głównego patrząc od tyłu czaszy.

 

Wszystkie wątpliwości powinien zobrazować niniejszy rysunek:

Jeżeli ustawimy antenę na HotBirda, w uchwycie powinna się znaleźć lewa "trąbka".

--------------------------------------------------------------------------HotBird 13.0Emonoblockog7.jpgAstra 19.2E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkie dzięki ale mam jeszcze pytanie. No może kilka pytań :-)

Czy mogę np. ustawić antenę na Astrę i zezować na HB ? Bo w dekoderze jako pierwszą satelitę mam astrę, a drugą "other".

Mam coś takiego:

 

Satelita: Astra

Antena: 1 (A)

Pasmo: Ku

Częstotliwość: 11778

Częst. LNB I.O.: 10600

Polaryzacja: Pionowa

Ton 22 KHz: Tak

 

i to:

 

Satelita: Other

Antena: 2 (B)

Pasmo: Ku

Częstotliwość: 11856

Częst. LNB I.O.: 10600

Polaryzacja: Pionowa

Ton 22 KHz: Tak

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy mogę np. ustawić antenę na Astrę i zezować na HB ?

Spokojnie możesz, tylko pamiętaj wtedy, że w uchwycie mocujesz prawą "trąbkę". Zmieni sie również ustawienie portów DiSEqC ( w Twoim przypadku "Antena", a więc Astra będzie działać na 1(A), HotBird na 2(B). A może byc całkiem odwrotnie: Astra - 2(B), HotBird - 1(A).

 

Nie podoba mi się nazwa satelity "Other". W ustawieniach przy "Other" widnieje częstotliwość 11856, polaryzacja pionowa :shock: Taki transponder istnieje dla Astry 19.2E, również dla 28.2E. To musisz zmienić, powinny pokazywać się częstotliwości przypisane właśnie dla HB. A więc edytuj zakładkę "Satelita" i wybierz poprawną opcję, czyli HotBird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz wejść w menu ustawień konwertera. Powinieneś mieć wybrana opcję "Universal LNBF". Wszystkie wartości są dobierane automatycznie (przynajmniej większość tunerów tak ma).

 

Jedna z opcji ustawienia napięcia konwertera, tj: 13/18 V. Dotyczy ona sterowania polaryzacjami. 13 V steruje polaryzacją poziomą, napięcie 18 V - polaryzacją pionową. Tak więc sprawdź, czy wartość 13/18 masz przypisaną swojemu konwerterowi.

 

Szkoda, że zmieniłeś oprogramowanie, instrukcja obsługi na pewno by pomogła. Jeżeli ją posiadasz, to zerknij do niej i poczytaj dokładnie o ustawieniach parametrów dla konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nic takiego nie mam - oprogramowania nie mam oryginalnego co dekodery Cyfry Plus, tylko Zibi-FX. Ale nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Sprawdzałem na dekoderze Polsatu Cyfrowego i jest ok (śmiga HB i Astra), a na Pionku nie chce. Dziwi mnie tym bardziej, że jak miałem zeza połączonego przełącznikiem DiSEqC było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może oprogramowanie nie pozwala obsługiwać Twój monoblock, w sumie byłoby to bardzo dziwne :? Parametry ustawienia konwertera zarówno dla monoblocka jak i pojedyńczego konwertera są takie same czyli ustawiamy "Universal LNBF". Przy monoblockach wchodzi jedynie dodatkowe przyporządkowanie satelitów odpowiednim portom przełączników.

Parę szczegółów na temat softu podesłałem Tobie na PW. Choć wcale się nie zdziwię, jak to mały drobny błąd tkwi gdzieś w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy okazji tematu sprzętu mam pytanie czy dekoder cyfry - ten najnowszy Strong powinien mieć problemy z współpracą z anteną cyfrowego polsatu?? Zakupiłem zestaw cyfry i podłączyłem do anteny cyfrowego polsatu, która od ponad roku stała sobie na dachu nieużywana... i nie chce działać... czy jest to wina konwertera od anteny polsatu??? bo mam komunikat brak sygnału...

 

Proszę o pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Może być to wina przestawionej anteny (choć to mało prawdopodobne). Konwerter raczej też nie powinien się zużyć do takiego stopnia, by teraz nie działał. Może coś z kablem. Sprawdź inne kanały, czy też brak sygnału. Podłącz tuner do innej instalacji antenowej. Jeśli masz przełącznik, to sprawdź czy w menu jest dobrze ustawiony port!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena raczej nie powinna się przekręcić bo była dość solidnie zamocowana. Mam na dachu tą standardową od Polsatu Cyfrowego z pojedynczym konwerterem. Na tym samym kablu rok temu działał polsat cyfrowy. Teraz podłączyłem po prostu dekoder cyfry i mam brak sygnału na wszystkich kanałach. Tzn po włączeniu dekodera (z włożoną kartą) pojawia się brak sygnału tak jakby wogóle nie było podłączonej anteny. Ustawienia LMB mam standardowe tak jak cyfra skonfigurowała. Stąd moje pytanie czy antena polsatu na tych ustawianiach powinna działać... cóż jutro wyjdę z anteną cyfry na dach i spróbuję, ale zastanawiałem się po prostu czy da się wykorzystać tą polsatową antenę... czy są jakieś różnice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Albo konwerter uszkodzony, albo korekta anteny jest potrzebna. Jeśli masz siłę sygnału, znaczy że Hot Bird jest widziany, jednak jakość sygnału jest na tyle mała, że nic nie będziesz mógł obejrzeć. A może coś stoi na drodze satelita-konweter. Jakiś komin, inna antena??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...