Skocz do zawartości

Pomoc laikowi w instalacji SkyStar 2 na windows 7


daniol666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno kupiłem na allegro kartę DVB-PC Technisat SkyStar 2 rev2.3.

Byłem przekonany że dam radę sobie to zainstalować jednak przerosło mnie to :? .

Szukałem sterowników na stronie producenta, jednak ich tam nie znalazłem ponieważ były tam tylko stery do nowszych rewizji tej karty :/ .

I tu pojawia się moje pierwsze pytanie. Skąd i jakie sterowniki mam pobrać do tej karty?

Drugie pytanie to jakiego programu używać do oglądania kanałów na tej karcie. W szczególności chodzi mi o oglądanie feedów w 4:2:2 a to tego, z tego co wiem, potrzeba odpowiedni filtr czy kodek (zwał jak zwał)?

Jak na razie to tyle jednak jestem pewny że pojawią się jeszcze jakieś pytania :curious: .

Pewnie pytania przeze mnie zadanie są dla was wręcz głupie ale na swoje usprawiedliwienie powiem że pierwszy raz mam w rękach taką zabawkę i w ogóle nie wiem "czym to się je" :] .

Pozdrawiam i proszę was o pomoc.

daniol666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafię częściowo odpowiedzieć tylko na drugie pytanie: Jeżeli masz konkretne parametry transmisji - możesz użyć vlc. Potrafi obsługiwać karty DVB i można na nim oglądać z karty TV 4:2:2.

Odnośnie pierwszego pytania: przede wszystkim jaki masz system, x32 czy x64? http://www.dvbskystar.com/down_drivers.html <- spróbuj tego. Jaki masz błąd przy instalacji?

Wejdź w menedżer urządzeń, znajdź swoją kartę; kliknij prawym klawiszem myszy, właściwości, szczegóły, identyfikatory sprzętu i podaj te wartości - to pomoże przy identyfikacji sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zainstalowałem pierwotną kartę Sky Star 2 na Windows 7 64-bit Enterprise.Pierwotną bo kupioną w roku 2001 za całe 298 DM wraz z rocznym abo na EOL.

Oczywiście zainstalowałem najpierw driver (folder BDA) a potem DVBViewer TE2, wszystko ze strony Technisat także wczoraj ściągnięte.

Renderer-DirectX Video Renderer.Ustawienia auto albo Video Mixing Renderer 9 nie działały był tylko ton.

Posiadam jeszcze dwie inne Sky Star 2 które chodzą na Windows 7 64-bit Home Premium i Pro bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili pobieram sterowniki ze strony TechniSata (wersja 4.6.0).

Jak coś to system mam x86 (32bit).

W trakcie zanim pobiorą mi się te stery, ponawiam moje drugie pytanie. Jakiego programu użyć do oglądania TV (a właściwie tylko feedów) na tej karcie?

Jeśli można to prosiłbym też o krótki opis jak skonfigurować dany program.

@edit: Sterowniki się pobrały. Zainstalowałem tylko te z folderu "BDA". Karta po instalacji jest wykrywana jako Kontroler dźwięku, wideo i gier. Jeżeli przy instalacji zaznaczę cały folder ze sterownikami (czyli wszystko co pobrałem) karta zostaje wykryta jako kontroler sieci. Która instalacja jest prawidłowa? Mam też następne pytanie. Czy trzeba instalować resztę programów z pobranego folderu (czyli uruchamiając plik "start.exe")?

Jeszcze raz przepraszam za pewnie bardzo banalne pytania ale ja na prawdę nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem te programy przez "start.exe" i mam taki problem:

Od razu po starcie systemu wywala mi taki błąd:

nowyobrazjl.jpg

Zainstalowałem DVB Dream 1.5f i działa :jupi::jupi::jupi: .

Zaraz będę testował program blind scan for SS2 rev 2.3 i zdam relacje co i jak :D

Mam do was jeszcze jedno pytanie. Jakiego programu używać jako wskaźnika sygnału?

@edit: I następny problem :evil: . Przy próbie uruchomienia blind scanera wyskakuje mi taki oto błąd:

nowyobrazlv.jpg

I co z tym fantem zrobić? Blind Scaner musi być bo przede wszystkim po to ta kartę kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd: Wyłącz program Server4PC z Autostartu i w ogóle wyłącz go z systemu.

 

SAT-BlindScanner: szczerze powątpiewam, że to ruszy pod Windows 7. Program nie jest rozwijany od lat, zgodnie z tym co wiem nie działał na sterownikach nowszych od 4.4.0, a znowu starsze zapewne nie zainstalują się pod Windows 7 (aczkolwiek możesz próbować, były pod linkiem umieszczonym przez @lpm11, tylko link chwilowo nie działa). Nie wiem, czy jest jakikolwiek inny program pod tą kartę, który jednocześnie zadziała z Win7, musisz się rozejrzeć po sieci.

 

SAT-BlindScanner zadziała co najwyżej pod WinXP (najlepiej bez SP, bo też mogą coś namieszać) przy założeniu, że cofniesz się do starych sterowników.

 

Pod Win7 chyba lepiej byłoby jednak mieć Prof 7301 i do tego korzystać z CrazyScan + BLScan, ale byłby droższy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuużo droższy :P . Spróbuje pobrać starsze stery. Na XP na pewno się nie przerzucę, już się przyzwyczaiłem do 7. Mam możlwiość wirtualizacji tak więc XP mogę w każdym momencie uruchomić przez Microsoft Virtual PC tylko że wtedy nie wykrywa mi karty :/ .

@edit: W tej chwili oglądam przekaz TVP na Fregusonie AF-5018CI ale nie mogę tego przekazy złapać na SkyStarze :/ , dziwna sprawa.

Denerwuje mnie już to. Tyle problemów i to bez efektów bo przekaz mogłem obejrzeć na ferdku, a karta w ogóle nie widzi sygnału. Muszę to jeszcze przemyśleć, ale chyba tą kartę sprzedam :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...