Skocz do zawartości
  • 0

Zestaw do DVB-T


ziomq
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Muszę kupić kompletny zestaw naziemny bo na obecnym (siatka) bardzo rwie. Co sądzicie o antenie ATX 107 + LNA 177? Chciałbym odbierać DVB-T z 100 km. Brak przeszkód terenowych. Co powinienem dodatkowo kupić aby rozdzielić sygnał na 2 odbiorniki DVB-T oprócz dodatkowego kabla antenowego ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.Pamiętaj tylko,kolego,że ta antena ma zakres do 60 kanału.Jeśli to Ci nie będzie przeszkadzać teraz i w przyszłości,to opisany zestaw powinneś uzupełnić o rozgałęźnik przepuszczający napięcie do wzmacniacza przez jedno z wyść,z drugim wyjściem separującym napięcie pojemnością.Np. R-20 Telmora,lub podobny.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nawet na pewno.Przepraszam za pomyłkę,zasugerowałem się tą separacją jednego z torów dla napięcia stałego.Ten już jest właściwy:

http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_ind ... _E2094.htm

Mnie zaś taka plama na jakiś czas uczy,coby w pychę nie popaść.

Oczywiście do zestawu zasilacz z separatorem we wtyczce.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

A ja mam takie pytanko mieszkam koło puław ok 10 km i w tej chwil chcę odbierać sygnał zarówno z mux 3 jak i drugiego w tym celu mam ustawioną antene w kierunku warszawy z tym że w dzień mam bardzo słaby sygnał z kanału 48 i 55 bez problemu mogę odbierać z 24 kanału i 36 lecz wtedy trace 3 Mux3 z 55 oczywiscie to odbieram z siatkówki a specjalistą w dziedzinie anten nie jestem i moje pytanie brzmi jaka była by dla mnie dobra antena żeby sygnał był cały czas stabilny a nie tylko w nocy .Jeszcze dziś postaram się zamocować antene na komin ale szału się nie spodziewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Oczywiście kluczową sprawą przy dalekim odbiorze jest umieszczenie anteny tak wysoko,jak tylko możliwe.Z anten polecałbym tradycyjnie Maximum UHF 200 lub Tri-Digital /nie w wersji ECO/,z symetryzatorem.Aby zapobiec ciągłej wymianie wzmacniaczy dopuszkowych radziłbym b.dobry niskoszumny wzmacniacz masztowy regulowany DVB-T AB011 Terra (27 dB DC 5V/12V).Może być też gorszy,lecz znacznie tańszy AP-109M 27/29 /zasilanie 12 V/.Znajdziesz na Google.Sprawdź,Kolego,czy Twój tuner DVB-T ma opcję zasilania wzmacniacza po kablu antenowym,jeżeli nie,to potrzebny będzie jeszcze zasilacz stabilizowany z separatorem we wtyczce antenowej.Radzę Ci,jeszcze zamontować wzmacniacz tak,aby był odłączalny,zarówno zasilanie,jak i sygnał między anteną i wzmacniaczem /w czasie burzy/,unikniesz ew.niepotrzebnych wydatków.Najlepiej w mieszkaniu,jeśli długość kabla /powinien być dobry,satelitarny np.Triset-113 PE żelowany,starczy na długo/ nie jest duża.Nie jest to tania instalacja,ale warto ją zrobić raz ,a porządnie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim skromnym zdaniem , zbyt dużo ceregieli tylko po to , aby odbierać naziemną telewizję cyfrową . Do nadajnika mam około 40 km. i odbieram kanały naziemne z antenki kupionej za 5zł.i 60gr.

Antenka stoi na parapecie i pokazuje moc sygnału 75% . Obraz jest czysty i bez zakłóceń , brak jakiejkolwiek pikselozy . Antenka podłączona jest bezpośrednio do monitora TV . Chociaż oglądam na tym monitorze program bardzo rzadko , nigdy nie spotkałem się z żadnymi zakłóceniami .

Tak wygląda ta antenka :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a87 ... b96d3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b0 ... 6062f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54f ... 0ea8a.html

Sygnał cyfrowy jest dużo lepszy od analogowego i ( moim skromnym zdaniem ) nie wymaga tak skomplikowanych anten i wzmacniaczy . Moi rodzice odbierają naziemną na antenie 40 letniej , bez żadnej renowacji anteny i bez zmiany ustawień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Czego chcesz,Kolego dowieść?Po co wobec tego produkuje się te wszystkie lepsze ,bardziej rozbudowane anteny?Wszak Kolega@by młody wyraźnie napisał,że ma kłopoty z odbiorem i prosi o radę,której mu udzielono.Być może inni mają dobry odbiór nawet na drutach babuni,ale każde miejsce ma inne,indywidualne warunki odbioru.Lepiej zawsze mieć bezpieczny zapas mocy z anteny.Z Raszyna do Puław jest ok 120 km.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Panowie nie ma co się kłucić antenka za 5 zł by mi nie pomogła do odbioru muxu-3 natomiast tak jak pisałem mux -2 odbieram bez żadnego problemu z ryk chociażby antena siatkowa może leżeć wtedy nawet na ziemi i sygnał z jakością mam na poziomie 100 .Tą samą antene jak pisałem wcześniej dałem na dach dokładniej na komin i

jakość na 24 też mam 100 procent natomiast na 55 kanale w dzień jest słabo max to może ze 20 procent i za bardzo rwie żeby oglądać i właśie do tego żeby mux 3 oglądać mam zamiar zakupić to co kolega 'Ojciec Satelitnik' zaproponował .

Tak po za tym po południu sygnał na 55 się tak jak by stabilizuje i jest na poziomie 50 procent a wieczorem jest nawet 100 mało tego prawie codziennie mam możliwość ogłądania polsatu HD z kanału 29 ale sygnał zaczyna sie pojawiać ok godziny 21.00 co ciekawe nawet na 53 sygnał czasami sie pojawi natomiast rano już na tych dwóch kanałach cisza i w ogóle rano sygnał szaleje na wszystkich kanałach np na 24 spada do 10 nie wiem co jest .Antene choć by nie wiem co i tak muszę kupić lepszą bo na tej sygnał skacze choć by jak sąsiad zacznie kośić kosą spalinową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takie są uroki dalekich odbiorów,sygnał jest słaby i niestabilny.Wtedy,co oczywiste-łatwiej go zakłócić,dlatego dbamy,aby uzyskać sygnał maksymalnie wysoki i dobrej jakości już na poziomie anteny.Z Kolegą @mirko1801 kulturalnie wymieniliśmy argumenty,wszak jest to forum.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...