Skocz do zawartości

Radio Złote Przeboje


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, pawelski_44 napisał(a):

Na prawdę postarali się z tą wymianą. Nie ma Lady Gagi, Alvaro Solera czy Danny-ego. Jest sporo utworów które wielkimi przebojami nie były a znalazły się w play-liście ZP.

Dla mnie tylko brakuje r&b i soulu oraz raggi/dancehallu/reggae w playliście ZP (ewentualnie hip-hop, ale kawałki typu Rapper's Delight).
 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wardabydzia napisał(a):

więc tym bardziej nie ma tam miejsca na r&b ani soul

R&B i soul to akurat bardziej eleganckie gatunki od DP. Akurat jest troszeczkę R&B i soul, ale mówię o tych bardziej tradycyjnych kawałkach, a nie tych bardziej dynamicznych (szczególnie po 2000 r. poza wyjątkami jak All For You Janet Jackson czy Crazy In Love Beyonce). A i jednak leciało It Doesn't Matter od September z 2006 r.

Edytowane przez NippyToadster
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie zmiany w playliście, można chyba stwierdzić że ZP wraz ze zmianą playlisty zmieniły również format muzyczny z AC na classic hits. Również Meloradio z początkiem września zmieniło format i ze stacji grającej format AC w nieco spokojniejszym wydaniu zrobiło się stacją CHR. Tylko że o zmianie formatu Meloradia były w necie artykuły, o tyle o zmianie formatu ZP w mediach była cisza.

Poza tym dla mnie niektóre ruchy ZP z playlistą są dziwne. Na pewno się postarali i zrobili solidną wymianę utworów (podobnie jak rok temu), dodali sporo ciekawych i niegranych utworów, jak i takich, które były grane dawno temu. Zmiany w playliście miały pewnie na celu odróżnienie ZP od Zetki  tylko że z drugiej strony przywrócili niektórych artystów, których gra Pogoda, jak na przykład Boney M czy John Lennon. A przecież parę lat temu wycofali te utwory, żeby odróżnić się od Pogody. Wycofali nowsze piosenki, które gra Zetka. Ok, tylko że profil ZP zawsze był taki, że z biegiem czadu się "unowocześniali" i dodawali do playlisty coraz nowsze utwory. I co, w tym roku nagle się ten trend odwrócił? Mi nie chodzi o to, czy ostanie zmiany w playliście mi się podobają czy nie, tylko o to że są mało logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba z Bydgoszczy napisał(a):

I co, w tym roku nagle się ten trend odwrócił? Mi nie chodzi o to, czy ostanie zmiany w playliście mi się podobają czy nie, tylko o to że są mało logiczne

Moim zdaniem powinni dodać r&b, czy hip-hop. Mogliby na częstotliwościach Chillizet lub Rock Radia dać Radiostację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że Agora ma szeroką sieć stacji lokalnych. Na pewno na czas sytuacji zagrożenia powodziowego przerwali program warszawski i nadają z powrotem Radio Kolor Wrocław i Radio O’le Opole. ;-) Bo chyba po to jest koncesja na radio lokalne, aby podawać najświeższe komunikaty dla mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2024 o 18:37, NippyToadster napisał(a):

R&B i soul to akurat bardziej eleganckie gatunki od DP. Akurat jest troszeczkę R&B i soul, ale mówię o tych bardziej tradycyjnych kawałkach, a nie tych bardziej dynamicznych (szczególnie po 2000 r. poza wyjątkami jak All For You Janet Jackson czy Crazy In Love Beyonce).

"Crazy In Love" Beyonce bywało w ZP nieraz puszczane jako tzw. wypełniacz 

Widać że jeszcze trwa wymiana "goldów" bo dziś w nocy po kilkuletniej przerwie zagrano Golców i "Ściernisko". Ostatnio w nocy poleciał też Shakin' Dudi i jego "Au Sza La La". Obydwa utwory były ostatnio grane latem 2019 roku. 

Z polskiej muzyki przywrócono też z początkiem września dwa kawałki Izy Trojanowskiej "Wszystko Czego Dziś Chce" oraz "Karmazynowa Noc", grane po raz ostatni w 2018. Tych utworów akurat nie gra Pogoda, więc wszystko jest ok.

Taka ciekawostka:

Od wycofania z anteny ZP polskich utworów "pogodowych" w maju 2018 mieliśmy dwa wyjątki

Pierwszym był 2+1 "Chodz pomaluj mój świat" grany w okresie lipiec 2019 - sierpień 2020.

Drugim to oczywiście "Sen o Warszawie" Niemena, puszczany co roku 1 sierpnia po 17.00, ale jego granie na tą okazję jest akurat jak najbardziej zrozumiałe. Choć pamiętam, że był okres kiedy ZP grały "Sen o Warszawie" w wersji zespołu Wilki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem złote przeboje bo kilkumiesięcznej przerwie, gdyby w moim mieście odbierało Radio Plus, pomyślałbym, że źle nastawiłem. 

Złote przeboje grają Goombay Dance Band - Sun Of Jamaica, tymczasem piosenka ta jest w playliście Radia Pogoda i leciała np. dziś w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radiofan napisał(a):

Włączyłem złote przeboje bo kilkumiesięcznej przerwie, gdyby w moim mieście odbierało Radio Plus, pomyślałbym, że źle nastawiłem. 

Złote Przeboje obecnie trochę przypominają Radio Plus, mają podobny format muzyczny. Jednak pewne różnice są:

1)ZP mają od Plusa bardziej bogatą bazę muzyczną oraz nie grają polskich utworów lat 70. Grają natomiast sporo przebojów lat 80 i 90, których Plus nie ma w playliście.

2) ZP mają w playliście więcej przebojów lat 90 niż ma Radio Plus (choć w 2022 roku w Plusie zwiększono ilość utworów tej dekady). W ZP jest też więcej przebojów powstałych w latach 2000 - 2005, a w Plusie są pojedyncze utwory z tych lat

3) ZP w nocy, w odróżnieniu od Plusa puszczają też nowsze polskie piosenki do 2015 roku

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie to cieszy, bo plusa u mnie nie ma a o zasięg z innego miasta trzeba się wysilić, w końcu czuję, że słucham normalnych ZP, takich jakie pamiętam sprzed lat. Lubię nowe kawałki, ale Złote Przeboje włączam, aby posłuchać czegoś właśnie z lat 80-90. Najczęściej słucham Meloradia, ale czasem najdzie mnie ochota na takie piosenki.

Uważam, że utwory z pogody, czy rock radia mogą się powtarzać. To ma być mieszanka złotych przebojów. 

Edytowane przez radiofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, radiofan napisał(a):

No i mnie to cieszy, bo plusa u mnie nie ma a o zasięg z innego miasta trzeba się wysilić, w końcu czuję, że słucham normalnych ZP, takich jakie pamiętam sprzed lat. Lubię nowe kawałki, ale Złote Przeboje włączam, aby posłuchać czegoś właśnie z lat 80-90. 

Złote Przeboje jeżeli chodzi o playlistę, to od września powróciły do formatu znanego z lat 2013 - 2015. Nie jest to typowa stacja classic hits czy oldies(ponieważ nocą trafiają sie rownież nowsze utwory), ale nie jest to też typowe AC.

Jako ciekawostkę dodam fakt, że stacje "oldiesowe" typu Radio Pogoda czy Radio Plus też robią nieraz "okazyjne" wyjątki i puszczą coś nowszego:

Radio Pogoda w 2018 zagrała premierowo utwór Kayah&Zbigniew Wodecki "Chwytaj Dzień" oraz stare szlagiery w nowej wersji Roberta Janowskiego z jego płyty pt. "Najpiekniejsze Melodie"

W Radiu Plus oprócz granej niegdyś nocą "Bałkanicy" oraz utworów disco polo tych nowszych w zeszłym roku w listopadzie podczas Prywatki Marka Sierockiego został zagrany Alvaro Soler "Sofia" oraz Dan Omar "Danza Kuduro"

Trafiła się kiedyś też piosenka Abby "Domt Shut Me Down" z 2021 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba z Bydgoszczy napisał(a):

 stacje "oldiesowe" typu Radio Pogoda czy Radio Plus też robią nieraz "okazyjne" wyjątki i puszczą coś nowszego

 

Plus często gra piosenki gości Marka Sierockiego, także te nowsze. Jeżeli chodzi o pogodę to przypadki, kiedy puszczą coś po 2000r. są bardzo rzadkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden wyjątek w Radiu Pogoda. Mianowicie utwór "Szukaj mnie" Edyty Geppert jest puszczany w wersji bodajże z 2009 roku. Oczywiście interweniowałem w tej sprawie żeby zaczęto puszczać oryginał z lat 80-tych z filmu "Kogel-Mogel", ale zostałem zwyczajnie w świecie olany.☹️

 

Ta nowa wersja tej piosenki jest beznadziejna i jeśli nie mają oryginału to już dawno powinni wywalić to dno z playlisty Pogody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wersje utworów artyści nagrywają ze względu na prawa autorskie. Przy nagraniu oryginalnym prawa autorskie może trzymać wytwórnia pierwotna, a do głównego wykonawcy nie trafia nic lub procentowo jest uwzględniony w części ułamkowej, która mu nie odpowiada i uważa za zaniżoną. Przy nowym nagraniu, prawa autorskie artysta mógł przypisać prawie w 100% do siebie. Podobny casus jak Taylor Swift, która swoje pierwsze albumy do serwisów streamingowych wrzuciła jeszcze raz w nowych aranżacjach, aby więcej kasy do niej trafiało niż do jej pierwszej wytwórni płytowej.

Chyba podobnie jest jak walka zespołów Kombi, Papa Dance czy De Mono do ich praw do ich oryginalnych przebojów. Członkowie kłócą się o prawa do utworów i do podziału zysków z grania na koncertach oraz odtworzeń w radiu. Dlatego nagrywają po swojemu na nowo i chcą mieć więcej kasy dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2024 o 18:13, Kuba z Bydgoszczy napisał(a):

Z polskiej muzyki przywrócono też z początkiem września dwa kawałki Izy Trojanowskiej "Wszystko Czego Dziś Chce" oraz "Karmazynowa Noc", grane po raz ostatni w 2018. Tych utworów akurat nie gra Pogoda, więc wszystko jest ok.

Od tygodnia przywrócono także jej utwór "Tyle samo prawd, ile kłamstw", który grany jest w nocnej playliście.

 

Inne ciekawe powroty i nowości do nocnej playlisty:

Lady Pank - "A to ohyda"

Bajm - "W drodze do jej serca"

Lombard - "Smierć dyskotece" (nigdy wcześniej nie puszczane, więc debiut)

Dżem - "Harley Mój"

Kombi - "Linia życia", "Czekam wciąż", "Jej wspomnienie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wardabydzia napisał(a):

Od tygodnia przywrócono także jej utwór "Tyle samo prawd, ile kłamstw", który grany jest w nocnej playliście.

Widać że po roku ponownie występuje podział na nocną i dzienną playlistę. Od wymiany utworów we wrześniu 2023 aż do ostatniej wymiany podział ten de facto nie obowiązywał. Praktycznie wszystkie polskie piosenki które były grane w nocy, można było usłyszeć również (częściej lub rzadziej) w dzień 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak jak piszesz. Playlista nocna i dzienna zawsze były rozdzielone, a w latach wrzesień 2023 - wrzesień 2024 polskie utwory grane jedynie nocą dodatkowo pojawiały się w weekendy jako ostatnia piosenka w godzinie. Nigdy nie grali piosenek z nocy w ciągu dnia. Do września 2023 oklepańcem nocnym był przebój Wandy i Bandy "Nie będę Julią", ale od września 2023 trafił on do dziennej playlisty i przestał już być tak oklepany. Teraz w ogóle widzę że rzadko to puszczają, ale nadal w playliście jest.

 

W ogóle zauważyłem że sporo oklepańców które na [beep] puszczano ile się da jak "Enjoy The Silence" Depeche Mode przestało nimi być. Teraz Depeszów o wiele częściej można usłyszeć inne piosenki jak choćby "Master And Servant" czy "Just Can't Get Enought", a "Enjoy The Silence" bywa średnio raz na 2 tygodnie.😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wardabydzia napisał(a):

 

 

W ogóle zauważyłem że sporo oklepańców które na [beep] puszczano ile się da jak "Enjoy The Silence" Depeche Mode przestało nimi być. Teraz Depeszów o wiele częściej można usłyszeć inne piosenki jak choćby "Master And Servant" czy "Just Can't Get Enought", a "Enjoy The Silence" bywa średnio raz na 2 tygodnie.😃

Tak jest od września 2023. Ostatnie dwie wymiany utworów były bardzo, bardzo solidne. Właśnie zwiększono ilość utworów Depeche Mode, ale także INXS czy Queen. Bardzo na plus była ubiegłoroczna świąteczna playlista, zobaczymy jak będzie w tym roku. W zeszłym roku grano w grudniu sporo piosenek "z dzwoneczkami", które nie pojawiały się w latach poprzednich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...