Skocz do zawartości
  • 0

Problem z formatem


yogut
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Posiadam Tv LG LCD 32 cale. Mój problem polega na tym, że jak ustawie format 16:9 to i tak mam czarne pasy na górze i na dole na takich kanałach jak np. Eska TV, 4fun TV, National Geographic które nadają w tym formacie. I jeszcze gdy ustawie format 16/9 to idealnie wpasowują się kanały w rozdzielczości 4:3. Możną powiedzieć że format zmienia mi się z 16:9 na 4:3. Pomóżcie mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Używam obecnie kablówki Analogowa, lecz niedługo zmieniam na przekaz cyfrowy poprzez dekoder. Czy to coś zmieni?? A i przed chwilą zauważyłem, że na niektórych kanałach nadawanych w 16/9 to jak ustawie format Oryginalny to się idealnie wpasowywuję np. na Eska TV, National Geographic, TVN Style czy TVN Turbo. Lecz np. nie dotyczy to 4fun tv czy tvn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To powinno rozwiązać problem, bo dekoder kablówki będzie miał własne ustawienia i powinny się one zgrać z TV tak, że 16:9 będzie szło na pełny ekran, a 4:3 w zależności od preferencji - albo z czarnymi pasami po lewej i prawej, żeby nie rozciągało nienaturalnie - albo jak wolisz, żeby rozciągało - tak też będzie się dało zrobić (aczkolwiek też wszystko zależy od możliwości dekodera).

 

W TV nie masz więcej ustawień, tj. oprócz 4:3 i 16:9 nie masz opcji "letterbox", "pan&scan"? Te opcje są także związane ze sposobem skalowania/rozciągania/prezentacji obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam jeszcze Zoom 1, który jest bardzo zbliżony do 16/9 tylko właśnie obraz wychodzi troszkę spoza ekran z góry i z dołu. Zoom 2 i 14:9. Czyli jeśli będę mieć dekoder to ustawić format Oryginalny? A jeśli będzie 4:3 to wolę aby mi rozciągało to ustawić da się to na dekoderze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam mam problem z obrazem na niektorych programach na gorze obrazu widnieja biale przerywane paski musze za kazdym razem zmieniac obraz na 4:3 oprocz tego czasem glos jest znieksztalcony i musze cofnac program. czy to wina vectry? decoder hd telewizor txp50vt20e prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...