Skocz do zawartości
  • 0

Cyfra+ i telewizja TP


gesioo
 Udostępnij

Pytanie

Po wprowadzenie pakietów n do TP zastanawiam się nad podpisaniem umowy triple play z TP. Obecnie mam Cyfrę+ rozdzieloną na dwa dekodery Phillips 6010 za pomocą Smart Card Splitter (najprostszy przewodowy model zakupiony ok. 3 lata temu). Moje pytanie jest takie czy dało by się wykonać taką instalację żeby zarówno Cyfrę jak i telewizję TP odbierać na jednym dekoderze? Czy dało by się jakoś taką instalację wykonać na dwóch (ewentualnie trzech) telewizorach (splitter,dzielenie po LAN)? Jakiego sprzętu bym potrzebował? Nie interesują mnie HD bajery, chodzi głównie o wykonanie czegoś takiego jak najmniejszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Generalnie widzę dwa problemy:

1) Philipsy 6010 to dekodery DVB-S. Oferta n/TP jest niemal w całości na transponderach DVB-S2, 6010 nie odbiorą większości kanałów (nawet SD) - są z miejsca do wymiany.

2) Jest zgrzyt w kwestii rozdzielania kart. Na splitterze nie odpalisz jednocześnie dwóch kart. Jedna karta kliencka splittera = jeden operator. Musiałbyś mieć albo dla splittery i po dwie karty klienckie w każdym tunerze (więc już na starcie widać, że wskazane jest poszukiwanie tunerów z dwoma czytnikami kart), albo rozważyć stworzenie jakiegoś miniaturowego serwera sharingowego tylko na własne potrzeby, przy czym tu trzeba jako bazy jakiegoś solidnego tunera na OS Linux, a sam temat wykracza poza tematykę naszego forum - zahacza o kwestie mało legalne, więc nie mogę się także w to zagłębić. W każdym razie w takim przypadku splitter kompletnie out, a dekodery muszą takie rozwiązania akceptować, więc najmniejszy koszt nie wchodziłby tu w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, że dekodery do wymiany i wiem że musiałbym poszukać jakiegoś dekodera z dwoma wejściami kart. Tylko nie wiem jakie...A co do splittera to też myślałem żeby dokupić drugi, tylko wtedy oba dekodery by musiał być z dwoma slotami na karty. Myślałem że są jakieś protsze rozwiązania np. splitter z dwoma slotami kart. A tak przy okazji dzielenie sygnału po linuxie,w obrębie jednego gospodarstwa, jest nielegalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samo dzielenie nie, ale narzędzia do tego wykorzystywane - sprawa dyskusyjna, ponieważ zawierają w sobie choćby algorytmy związane z obsługą parowanych kart Nagravision, co z punktu widzenia Nagry legalne nie jest.

 

Splitter z dwoma slotami nie załatwi sprawy, bo o ile takie splittrery są, to nadal nie pozwalają jednocześnie na jednej karcie klienckiej połączyć tych dwóch kart. Jedna karta kliencka może być w danej chwili zaprogramowania do działania z jedną z kart będących w bazie serwera.

 

Odbiornik: niemal dowolny, musi spełniać tylko dwa założenia: HD i dwa czytniki kart, które mogą pracować jako MCAS. Teoretycznie może być jeden czytnik + gniazdo CAM, ale moduły zwykle tanie nie są, dlatego jednak czytniki wydają się opcją tańszą.

 

Teoretycznie Opticumy (na pewno 9600, nie wiem jak w innych) mają w menu tzw. Home Sharing - dwa takie Opticumy można połączyć razem, ale jak to działa i czy na dwie karty - niestety nie wiem :( Możliwe, że coś podobnego jest też w Fergusonach, ale to pytanie do posiadaczy, nie mam styczności z tym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli splitter Duo + dwa Linboxy z multisystemowym czytnikiem kart i tak nie zadziała z oboma kartami równocześnie? Chodzi mi o to że do splittera będą włożone karty C+ i TP doprowadzone do Linboxa z własną listą kanałów na której będą np. Canal+ a zaraz potem TVN HD(będzie działał albo Canal z karty C+ albo TVN HD z karty TP)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgodnie z opisem ze strony producenta: nie

Na kartach klienckich wybieracie Państwo z którą kartą ma pracować klient - i gotowe. Reszta systemu sama skonfiguruje się tak by wymiana danych odbywała się z właściwą kartą.

Wnoszę z tego, że karta kliencka w danej chwili obsługuje tylko jedną z kart w serwerze. Bajer polega tylko na tym, że dwie karty klienckie mogą obsługiwać dwie różne karty w serwerze, czyli jeden splitter + dwie karty klienckie i odbiornik z dwoma czytnikami kart załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...