Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat korzysta jeszcze z AtlanticBirda - tam by mógł wysyłać kopię w 4:3, a na HB w 16:9

TVN też ma zapewne jakieś miejsce.

Owszem - i to sporo. Zawsze mogą nadawać wersję 4/3 na Eutelsacie (swoim dosyłowym) lub na 11508V, gdzie od dawna jest sporo miejsca po skasowaniu kopii Filmboxów i na razie się niepotrzebnie marnuje. Ale czego można spodziewać się po TVN-ie, który najdłużej utrzymywał emisję analogowego TVN z Hot Birda... Pewnie włączą 16/9 w 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że sygnał na Astrze jest prowadzony w 4:3? Jeśli nie to skąd nadajniki naziemne biorą sygnał bo do wszystkich na pewno nie jest doprowadzony światłowód. Z resztą jeśli najprostszy tuner za 150 zł bez problemu potrafi przełączyć sygnał do letterboksu to nie wiem w czym jest problem by do nadajników naziemnych szedł sygnał w 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli komuś zależy czy na TVN w 16:9 czy w HD to musi brać Nkę

nie ma "CZY" bo TVN SD na Nce też jest w śmiesznym 4:3 z letterboxami (żałośnie się to ogląda, a na TVN to 2/3 programów z czarnymi paskami, więc wole TVN w ogóle nie oglądać)

 

 

jeśli by było tak jak mówisz to:

 

- czemu TV4 i Polsat nawet na CP są w 4:3 ? polsat jest też w HD ale w CP mało kto ma HD i czemu TV4 męczy wzrok skoro polsat ma możliwości na 16:9 ?

 

- czemu TVN SD na N jest w 4:3 ? ok, na N wszyscy mają HD to oglądają TVN HD, ale jednak jest 4:3

 

 

po prostu dziwnym zbiegiem okoliczności tylko te kanały co mają licencje naziemne (TVN, Polsat, TV4) ciągle z satelity nadają full 4:3 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli komuś zależy czy na TVN w 16:9 czy w HD to musi brać Nkę

nie ma "CZY" bo TVN SD na Nce też jest w śmiesznym 4:3 z letterboxami.

Pawel85 pisząc swoje słowa miał na myśli TVN w HD i w 16:9. TVN w SD powinien być z listy kanałów n w ogóle usunięty tak jak to zrobiono z Eurosportem.

 

Czemu (...) Polsat nawet na CP jest w 4:3?

Polsat News w Cyfrowym Polsacie jest nadawany w pełnym 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za analfabeta ze mnie. Napisałeś "Polsat nawet" a ja to przeczytałem jako "Polsat news". Wstyd mi. Polsat stosuje tę samą technikę co TVN czyli udostępnia swój sygnał w najlepszej jakości tylko swoim abonentom posiadającym sprzęt HD. I tak będzie jeszcze długo. Nie sądzę by Polsat w SD przeszedł na 16:9 zanim zrobi to TVN. Z wielkiej trójki wszystko wprowadzali jako ostatni: stereo, letterbox i HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to straciłem nadzieje na TVN w normalnym ludzkim 16:9... lawinowo rośnie ilość nowych TV w Polsce, więc TVN sie sam na tym przejedzie, wole w ogóle nie oglądać tak marnego obrazu (z letterboxami)

 

tvn i polsat ok, niech sie udławią swoimi wersjami HD... no ale takie TV4 (polsatowskie) to też jako jeden z ostatnich głównych kanałów ciągnie się za murzynami w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było ciekawiej, kiedyś pokazywali w "Uwadze" największe fanki Brzyduli, czy tam Majki, i było ujęcie jak dziewczyny oglądają jeden z odcinków na TVN - oczywiście w rozciągniętym letterboxie na telewizorze panoramicznym. ;) Takich materiałów z życia można znaleźć dużo więcej - wystarczy oglądać np. "Prosto z Polski" na TVN24. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak takie coś widzę to dostaję palpitacji serca.

Raz widziałem takie coś w materiale z Kancelarii Premiera i z jego gabinetu gdzie był włączony TVN CNBC Biznes z paskami na górze i na dole. Oczywiście rozciągnięty.

 

Może wystosuje jakieś pismo do premiera, bo to się w pale nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN od Polsatu czy TV4 odróżnia jednak to, że TVN posiada już wersję w 16/9, tyle że dostępną "na wyłączność" w DVB-T. Wystarczy ten sam sygnał wpuścić na satelitę. Polsat niczego takiego póki co nie oferuje, oczywiście pomijając wersję HD. A w TV4 to nie jest nawet prawdziwy letterbox, bo grafika ekranowa nachodzi na czarne pasy (zresztą, nieraz na Polsacie także).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pomysł z tym TVN HD +1? Nie chodzi tu nawet o powielanie kanałów w HD, ale o wszystkie produkcje, które lecą obecnie na żywo, tzn. "Fakty", "Taniec z Gwiazdami", "Mam talent" i inne. Nagle okaże się, że wszystkie będą produkowane z godzinnym wyprzedzeniem specjalnie dla TVN HD +1, a te puszczane na głównym TVN-ie to będą powtórki sprzed godziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla mnie, bo mnie "+1" kojarzy się z godziną do przodu. Gdyby chodziło o godzinne opóźnienie, kanał powinien nazywać się "TVN HD -1". W UK też stosuje się takie oznaczanie kanałów, tyle że tam o ile się nie mylę, +1 oznacza właśnie godzinne wyprzedzenie. Ale pewien do końca nie jestem. W każdym razie nie rozumiem tej decyzji, bo skoro TVN HD jest oferowany tylko w ramach n-ki, to większość z jej abonentów posiada dekoder PVR, na którym może nagrać wszystkie materiały. Argument o możliwości obejrzenia czegoś, co się przegapiło, jest więc mocno naciągnięty. Dla mnie chodzi o zwiększenie ilości kanałów HD w ofercie poprzez sztuczne nabicie licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla mnie, bo mnie "+1" kojarzy się z godziną do przodu. Gdyby chodziło o godzinne opóźnienie, kanał powinien nazywać się "TVN HD -1". W UK też stosuje się takie oznaczanie kanałów, tyle że tam o ile się nie mylę, +1 oznacza właśnie godzinne wyprzedzenie. Ale pewien do końca nie jestem. W każdym razie nie rozumiem tej decyzji, bo skoro TVN HD jest oferowany tylko w ramach n-ki, to większość z jej abonentów posiada dekoder PVR, na którym może nagrać wszystkie materiały. Argument o możliwości obejrzenia czegoś, co się przegapiło, jest więc mocno naciągnięty. Dla mnie chodzi o zwiększenie ilości kanałów HD w ofercie poprzez sztuczne nabicie licznika.

A jakby był jakiś mecz, załóżmy teoretycznie finał LM (i tak go nie będzie w TVN), to UEFA nakazałaby zaczęcie meczu godzinę wcześniej, aby na TVN HD +1 był z wyprzedzeniem.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...