Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.13B5 dla Ariva


jacabad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam kolejne tematy o nowych softach i... ręce opadają. Kto pisze to oprogramowanie i w jakim celu Ferguson je upublicznia? Kiedyś zrobili taki manewr (słuszny) z publikowaniem softów testowych a teraz "pompują" bubel za bublem bez żadnej kontroli! To jest śmieszne i niepoważne w stosunku do klientów (ale klient dla Fergusona to chyba jakiś "marny dodatek"). Osobiście (jak już kiedyś wspominałem) wybrałem jeden z poprzednich softów testowych i od początku roku niczego już nie aktualizuję - mam spokój! Dźwięk i obraz są dobrze synchronizowane, timery nagrywają się w 100%, nagrywanie "z ręki" działa idealnie, soft nigdy się nie zawiesił, listy kanałów funkcjonują znakomicie - czego chcieć więcej? Tego oczekiwałem od Arivy 200 i znalazłem w jednej z wersji softu testowego (który oczywiście udało się Fergusonowi popsuć przy najbliższej oficjalnej wersji...) Osoba, która nie jest wyjątkowo "czepialska" i złośliwa nie znajdzie w tym sofcie problemów. Niestety jak to mówią.. lepsze jest wrogiem dobrego. Dobra jest też taka definicja "nowego oprogramowania" - stare błędy zostały usunięte, pojawiły się nowe. Odnoszę wrażenie, że ciągłę poprawianie tego softu nie ma sensu i tylko napisanie go od początku (od zera) i to przez nową ekipę odniosłoby oczekiwany skutek. W przewinym razie użytkownicy nowych wersji są skazani na zakładanie nowych tematów z kolejną liczbą i literą "poprawionej wersji" w tytule.

A mam prośbę o podanie jaka to wersja oprogramowania, moja Ariva pracuje dzielnie ja 1.5B1 i faktycznie jak napisałeś szkoda czasu i nerwów na wgrywanie nowości, chyba że dla zabawy w ramach testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja softu, o której wspominałem (i którą posiadam) to 2.07B8 z dnia 5.01.2011. Od 6 miesięcy Ariva 200 pracuje u mnie właśnie na tym oprogramowaniu. Mimo, że na stronie Fergusona ta wersja była opisana jako "testowa", uważam ją za bardzo udaną. Na początku trzeba zrobić tylko jedną rzecz - w menu ustawić domyślny czas nagrania na 0:00. Ariva i tak ma wtedy domyślny czas 2:00 ale działa prawidłowo. Jeśli tego nie zrobimy to nagrania "z ręki" będą kończyły się po 10, 20 minutach, nawet jeśli ustawimy 5 czy 6 godzin nagrania. Ustawienie w menu czasu 0:00 załatwia całą sprawę definitywnie. Taki szczegół, który znalazłem w czasie testów:-) Cała reszta moim zdaniem (na moim sprzęcie w konfiguracji z kartą Cyfry+) działa naprawdę znakomicie. Dodam tylko, że po zainstalowaniu softu nie wgrywałem gotowych list kanałów tylko Fastscan Cyfry+ i późniejsze dodanie kilku kanałów poprzez przeszukanie danego transpondera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze stycznia 2010roku i softy z 1-ką łyka bez problemu również.

Zresztą zakupiłem Arivę z 1.4B5 zmieniłem od razu na 1.4B7 (w dniu zakupu) i bardzo długo tuner chodził na tym sofcie (bardzo udany). Na 1.5B1 obraz wydaje się ostrzejszy (subiektywne odczucie), jedno jest pewne szkoda czasu na testy nowych pomysłów fergusonowych informatyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj dostałem nowego Fergusona Arive 120 Combo z wgranym już softem 2.13B5. Ogólnie dekoder działa zadowalająca, ale mam problem z połączeniem się z internetem. Fergusona mam podłączonego do routera BlackBox i nie przyjmuje IP po DHCP, znaczy się oczekuje na pobranie, potem pokazuje się komunikat że pobrano pomyślnie, a potem pokazuje się że DHCP wyłączone, i tak przy każdej próbie. Ustawienia na sztywno też nie działają (nie chce pobrać listy internetowych kanałów radiowych. Diody przy gniazdku w Fergusonie święcą się i dioda przy routerze też więc jakaś komunikacja jest. Oczywiście do routera wprowadziłem MAC'a standardowo wpisanego w Fergusonie.

 

Czy to problem softu i też macie problem z połączeniem do internetu? Czy wam działa? Jeśli tak to moglibyście mi poradzić co mam ustawić aby zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zauważył problem z rozjeżdżaniem sie dźwięku mam Cyfre+ , raz jest dobrze , a raz jakby dźwięki wypowiadanych slow były szybsze niż same słowa po prostu brak synchronizacji dzwieku. Piszcie o tym na forum i do samej firmy Ferguson , niech wiedza że taki problem występuje w nowym oprogramowaniu może w końcu coś z tym zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjeżdża się dosyć mocno, zwłaszcza na kanałach HD (Canal+ HD, National Geographic HD). Zarówno przez HDMI bezpośrednio do telewizora jak i przez SPDIF na wzmacniacz. Problem pojawił się w poprzedniej wersji softu. Mógłbym wrócić do starego, ale tam z kolei znikały napisy po kilku dniach i trochę gorzej działało EPG (dalej nie ma szału, ale zdążyłem się przyzwyczaić). Jedno poprawią, to drugie schrzanią.

 

Dojrzewam powoli do zmiany tunera i z pewnością nie kupię już więcej żadnego urządzenia Fergusona. Zupełnie nie ogarniają tematu. Udostępniliby kod źródłowy oraz SDK to człowiek sam by sobie dawno poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "rozjeżdżania się" dźwięku z obrazem testowałem bardzo intensywnie poczynając od pierwszych softów 1.xx Zawsze (dla dobrego porównania) testowałem podczas transmisji żużlowego Grand Prix w C+ Sport HD. I przyznam, że dopiero w wersji 2.07B8 mogę powiedzieć, że problemu nie zauważam. Czasami coś tam delikatnie jest ale trzeba pamiętać, że czasami już w czasie jakiejś trasmisji takie rozsynchronizowanie występuje z winy nadawcy. Także ten temat wreszcie jest u mnie załatwiony. Teraz czytam, że w nowszych softach problem powraca i jest bardzo wyraźny) a co za tym idzie męczący. No niestety, programiści Fergusona chyba zbyt dosłownie zrozumieli powiedzenie, że "nie można mieć wszystkiego" i dlatego dostajemy albo synchronizację dźwięku z obrazem albo działajac EPG czy sprawne przewijanie:-) Do wyboru, co kto lubi!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat " rozjeżdżania się dźwięku z obrazem" bardzo proszę ci którzy zauważyli ten problem piszcie o nim do firmy Ferguson , niech wiedza ze się nam to nie podoba to może naprawią http://www.ferguson-digital.eu/pl/pomoc-techniczna.html Piszcie na Pomoc Techniczna i zgłaszajcie ten problem tak jak ja czym nas więcej tym lepiej. Ja sam już nie wiem bo z tym rozjeżdżaniem dźwięku jest rożnie raz jest dobrze a raz nie , może to wina bardziej operatora ale i tak zgłosiłem ten problem. Czy nie uważacie też żeby mogli troszkę poprawić jakość obrazu SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soq A pojedziesz dalej?

 

85.2E (Intelsat 15)

90.0E (Yamal 201)

 

Na softach 1.0* obrotnica jechała dalej i kanały działały.

W tej chwili wywala komunikat "Poza zakresem"

 

Po wymuszeniu jazdy na wschód (Ust. limitów) jedzie do samego końca - ale nie o to chodzi. Zresztą ten zakres się kończy gdzieś na 93E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...ale człowieku nie musisz być od razu złośliwy. Nie ja to wymyśliłem! Piszę tylko, że skoro usilnie zalecają NIE WGRYWAĆ list tylko skanowac niebo - to po coś chyba to robią, prawda? Nie sądzę, że akurat Tobie na złość. Skoro jest takie zalecenie oznacza to, że jeśli wgrasz listę musisz liczyć się z problemami - to wszystko! A to, że masz 100 czy 500 programów naprawdę nikogo nie interesuje. Nie masz ochoty układać - nie wgrywaj nowego softu. A tak na marginesie... po przeskanowaniu nieba funkcją "Fastscan" układam programy w odpowiedniej kolejności w ciągu kilkunastu minut, więc to chyba nie jest wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że masz 100 czy 500 programów naprawdę nikogo nie interesuje.

A nie uważasz, że powinno?

jestem użytkownikiem tunera, który kupiłem od Fergusona. Uważam, że Fergusona powinno to zainteresować.

po przeskanowaniu nieba funkcją "Fastscan" układam programy w odpowiedniej kolejności w ciągu kilkunastu minut

W mojej kolejności?

Nie sądze... a wiec to mnie nie interesuje. Niech się wypchają tym 'udogodnieniem'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ty jesteś oportunistyczny... Nie piszemy o tym "co powinno" interesować Fergusona tylko o stanie faktycznym. Jest jak jest, ich zalecenia są wyraźne - nie wgrywać starych list na nowy soft i tyle. Jeśli to zrobisz nie masz prawa pisać, że coś nie działa, są problemy itd. I z tym musimy się zgodzić.

 

Programów nie układam oczywiście w Twojej kolejności tylko w swojej ale w tym wypadku jest to bez znaczenia. Nie widzę w tym niczego dziwnego, że po wyszukaniu kanałów można je w kilkanaście minut poukładać w dowolnej kolejności! Chyba, że robisz to lewą ręką, po ciemku i pod wpływem środków odurzających:-) Niestety taka jest cena "postępu" - nowa wersja softu nie jest zgodna ze starymi listami. Patrząc jednak na to, że z każdą następną wersją jest więcej problemów nie wiem w jakim celu w ogóle je wgrywać. A jeśli testowo to można przemęczyć się kilka dni bez układania listy kanałów - jeśli soft nie pasuje, wrócić do poprzedniego (najbardziej odpowiadającego) a jeśli pasuje - wtedy zrobić nową listę. Prosto i bezboleśnie - trzeba tylko chcieć a nie ciągle marudzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...