Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaki jest wspomniany Ferguson 120 i 200 COMBO?

Ja posiadam A220 Combo od miesiąca i jestem zadowolony soft mam V2.14B4 ani razu mi sie jeszcze niezawiesił przy przełączaniu czy ogladaniu jakiegoś kanału jedynie 2 razy przy odtwarzaniu nagranego teledysku ale jakoś sie wtedy żle nagrał na pendraivie ,dekoder mój obsluguje 2 anteny na disequ 4/1- trzy stałe konwertery na zezie na jednej antenie! a druga na ziemi obrotowa która jeździ od Atlantic Birda do Turkusata a więc jest masa kanałow wyszukanych na tunerze, jezeli chodzi o grzanie dekodera to juz nieraz sluchalem radia z niego ok pół dnia przy drobnych pracach na podwórku a dekoder niebył tak bardzo nagrzany czyli w normie ,odbór kanałow HD stabilny NTC tez śmiga,głowica bardzo czuła wyszukuje kanały z ze slabych transporterow na których jest stabilny odbiór,gdzie mój poprzedni dekoder DSB 616 szatkuje kanał albo wcale go nieznajduje.

Warto wydać te pieniądze?

zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję poczekać na nowszą wersję tego dekodera, zmienili menu na wygodniejsze i dekoder podobno działa stabilniej. Pojawily się na razie 102E i 202E bez tunera DVB-T, wersje z tunerem to kwestia czasu.

 

A dlaczego nie chcesz XTS-703 przecież to lepszy (moim zdaniem) dekoder.

Właśnie ja też czekam na wersję z DVB-T bo 102E ani 202E nie mają ale mają 1080p i nowe menu.Wiesz może kiedy takowy może się pojawić?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem niedawno dwie Arivy 120 Combo i byłbym z nich nawet zadowolony, gdyby nie bardzo słaba jakość obrazu na kanałach SD z satelity (kanały HD wyglądają dobrze). Wygląda jakby był delikatnie zaśnieżony, nie ostry, troszkę niewyraźny, nie wiem jak to opisać. Obydwa tunery są podłączone kablami HDMI do telewizorów 50" 1080i i 32" 720p. Wcześniej miałem dwa dekodery Pace DSR 2221 podłączone do tych samych telewizorów kablami EURO i obraz z kanałów SD był bez porównania lepszy. Czy to normalna przypadłość tych tunerów, czy u mnie jest coś nie tak? Jak one się u Was zachowują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale Arivy 100, 200, 120 i 220 Combo mają aktualnie obraz przez HDMI taki jak opisałeś.

W Arivach 100 i 200 na starszych softach obraz był jak żyleta. Ostatnim z dobrym obrazem był soft 1.05B1. Potem Ferguson zaserwował nam jakieś absurdalne zmiany i obraz od tego czasu jest rozmyty. Po kiego czorta to zrobili, tego pewnie nigdy się nie dowiemy. Oczywiście przeszło to też na nowsze modele, czyli Arivy 120 i 220 Combo.

Rozmyty obraz na nowszych softach jest dla mnie nie do przyjęcia, dlatego w mojej Arivie 200 mam ciągle stary ale jary 1.04B7. Bardzo się dziwię, że tak mało użytkowników narzeka na jakość obrazu w tych tunerach, ale pewnie niektórzy oglądają na CRT a inni nie mają porównania i nie zdają sobie sprawy z tego, że obraz jest kiepski.

Tu można poczytać o błędach w softach:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... =pl#gid=32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o słabym obrazie z Arivy 120 combo kilkakrotnie, ale większość forumowiczów nie zauważa różnicy w porównaniu z innymi dekoderami. Posiadam też Sagemcoma HD Cyfry i dla mnie Ariva wypada przy nim tak słabo pod względem jakości obrazu, że używam jej tylko do PVR. Epidian: Czy wersja softu, o której piszesz jest osiągalna gdzieś w Internecie i czy można ją zastosować do Arivy 120 combo? Ciekaw jestem, czy w nowych modelach 102E 202E jakość obrazu jest taka sama. Mają nowy soft i nowy procesor, więc jest nadzieja na poprawę, ale nikt do tej pory nie potwierdził różnicy na plus. Będę wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem niedawno dwie Arivy 120 Combo i byłbym z nich nawet zadowolony, gdyby nie bardzo słaba jakość obrazu na kanałach SD z satelity (kanały HD wyglądają dobrze). Wygląda jakby był delikatnie zaśnieżony, nie ostry, troszkę niewyraźny, nie wiem jak to opisać. Obydwa tunery są podłączone kablami HDMI do telewizorów 50" 1080i i 32" 720p. Wcześniej miałem dwa dekodery Pace DSR 2221 podłączone do tych samych telewizorów kablami EURO i obraz z kanałów SD był bez porównania lepszy. Czy to normalna przypadłość tych tunerów, czy u mnie jest coś nie tak? Jak one się u Was zachowują?

Witam. Mogę wypowiedzieć się jedynie pozytywnie o jakości obrazu na kanałach SD jak I HD w wydaniu naszej Arivy 120.

Mogę ponieważ wcześniej korzystałem z takich modeli jak Opticum 9600mini czy Pace HD PVR cyfry. Mój Tv to LG lcd 42' 720p jak i 1080i wyświetla znakomicie z tego dekodera. Mam pytanie na jakich programach telewizyjnych masz taką kiepską jakość obrazu? Myślę, że ta odpowiedź sporo wyjaśni. Więc?

Tymczasem pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na jakich programach telewizyjnych masz taką kiepską jakość obrazu? Myślę, że ta odpowiedź sporo wyjaśni. Więc?

Tymczasem pozdrawiam Piotr

Na wszystkich kanałach SD z satelity (naziemnej na razie nie używam), a jest to szczególnie zauważalne kiedy nadają jakieś czarno-białe filmy (ostatnio trafiłem na "Sprzedawców" na Ale Kino!, obraz masakra). Przypominam że mam porównanie ze zwykłym, najzwyklejszym dekoderem Pace DSR 2221 podłączonym prze SCART na którym obraz był jak żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epidian

Masz całkowitą racje. Ja po problemach softowych z Arivą 120 mogłem ponownie ją zabrać od sprzedawcy. Pozostałem jednak przy 100 i od razu wgrałem stary soft. Na 120 bym tego nie zrobił. Obraz na nowych softach to kaszanka (SD). TVN 24 i napisy na pasku jak przez mgłe.Brrrr.

Coś jest nie tak z kodekami. W 200 mamy taki sam soft. Natomiast w 100 i 2x 100E mam 2.07B8 i jest moim zdaniem ok. Jak zobaczyłem obraz na 120 i sofcie 2.14B4 to aż mi szczena opadła jakie padło. Mówimy cały czas o obrazie SD. HD jest ok.

 

Ale to nasze widzimisię :jupi:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na jakich programach telewizyjnych masz taką kiepską jakość obrazu? Myślę, że ta odpowiedź sporo wyjaśni. Więc?

Tymczasem pozdrawiam Piotr

Na wszystkich kanałach SD z satelity (naziemnej na razie nie używam), a jest to szczególnie zauważalne kiedy nadają jakieś czarno-białe filmy (ostatnio trafiłem na "Sprzedawców" na Ale Kino!, obraz masakra). Przypominam że mam porównanie ze zwykłym, najzwyklejszym dekoderem Pace DSR 2221 podłączonym prze SCART na którym obraz był jak żyleta.

 

Witam. Wziąłem od sąsiada jego dekoder Pace DSR 2221 podłączonym prze SCART i uważam, że obraz z arivy 120 na kanałach SD jest wręcz lepszej jakości. Może masz jakiś problem z okablowaniem , nie wiem co powiedzieć? Kanały o słabym bitrate faktycznie wypadają źle na Arivie, ale na Pace wyglądają równie fatalnie. Kanały SD o dobrym bitrate np: TVN 24, Meteo, Turbo, TVN Style itp to rewelacja! ( mam całkiem przyzwoity wzrok ja jak i moi domownicy, którzy potwierdzają moje spostrzeżenia. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz obrazem, ale mam poważniejszy problem z rwanym dźwiękiem podczas odtwarzania nagranych filmów. Myślałem, że to kwestia pofragmentowanego lub psującego się dysku twardego wykonałem format dysku, problem pozostał . Pliki fat czy ntfs nie miało znaczenia dźwięk i tak chrypi. Zmiana dysku na inny - problem pozostaje. Myślę, że zaczęło to się dziać po wgraniu softu 2.15b5 , a najnowszy 2.15b8 nie naprawił tego problemu. A może to nie soft tylko wysiada mi dekoder. Czy ktoś ma podobny problem?

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy. Z tym że chrypienie wystąpiło pod koniec nagrania na TVP1 z satelity, zaś na nagranym Polsacie HD z NTC nic takiego nie było. Może to był zbieg okoliczności. Nie wiem. Natomiast uważam ja i moja rodzina że obraz SD na awirze 120 w porównaniu do mojego poprzedniego tunera wypożyczonego od cyfry+ Philipsa HD jest zdecydowanie, zdecydowanie gorszy. Obraz SD na Philipsie to był w porównaniu do fergusona 120 jak Mercedes do Poloneza. Widać to gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. Z tym, że dekoder to Ariva 200. Wg moich obserwacji rwanie się dźwięku pojawiło się, kiedy udało się im zlikwidować problemy z synchronizacją dźwięku i obrazu (chyba było to soft 2.08B4). Jednocześnie zacząłem mieć problemy z rozpoczęciem odtwarzania nagrań (komunikat: Limit: Cannot play). Pomagało wyłączenie i włączenie dekodera.

 

Początkowo nie było tragedii, ale ostatnie dwa softy (2.15B5 oraz 2.15B8) wprowadziły pogorszenie. Moim zdaniem problem nie jest związany bezpośrednio z dyskiem. Ogólnie dekoder strasznie zamula podczas obsługi Media Player-a. Restart dekodera w moim przypadku już nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tą jakością SD po EURO. Aktualnie właśnie zastanawiam się nad wyborem pomiędzy 120 lub X703p i te problemy z jakością obrazu SD trochę mnie frustrują, choć nie tak do końca...

 

Obecnie używam kilka Ariv 100, poprzednio FT6900 i mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. Co prawda to nie 120-tka, ale zapewne obwody wyjściowe EURO są takie same lub bardzo podobne.

 

Otóż miałem problem z jakością obrazu po EURO na niektórych telewizorach. Rozwiązało się to samo po następujących czynnościach:

  • dobraniu gniazd EURO w telewizorze (tam gdzie było więcej niż jedno);
  • dobraniu sygnałów wyjściowych CVBS lub RGB w dekoderach
  • wymianach kabli EURO
  • w jednym przypadku rozwiązaniem było przejście na złącza AV w TV, gdyż po EURO w żaden sposób nie dało się uzyskać przyzwoitego obrazu

 

Sumując - reguł jakichś specjalnie nie znalazłem, no, może poza krótkimi i dobrze wykonanymi kablami EURO. W jednym telewizorze lepszy obraz był na RGB, w innym na CVBS, a co najciekawsze - jakość obrazu na dwu złączach EURO i wejściu AV (cinche) w przypadku jednego z TV były różne, i to, powiedziałbym, dość drastycznie...

 

Wygląda, że w Fergusonach obwody wyjściowe sygnałów analogowych są dość wrażliwe na to, co się do nich podłącza.

 

Moja rada w takich przypadkach - sprawdzić wszystkie dostępne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz się dzieje w tym tunerku.

Web radio - chciałem posortować według alfabetu nastąpił reset tunera i radio przestało grać :). Wgranie na nowo oprogramowania nic nie dało, przywrócenie ustawień fabrycznych też nie pomogło, dopiero jak usunąłem z dysku folder szoutcast i inne pliki oprócz folderu z nagraniami wszystko wróciło do normy. U was też przy próbie sortowania web radia resetuje się tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słabą jakość obrazu na plaźmie Panasonic(720p) po hdmi. Wcześniej Philips od Cyfry i dekoder N o niebo lepsza jakość.

Wcześniej dvb-t na Philipsie było prawie jak HD. To chyba nie problem skalowania tylko brak wygładzania artefaktów kompresji, które kiepskie skalowanie dodatkowo wyostrza. Kanały HD też są gorzej wyświetlane od Philipsa.

Kupiłem Fergusona bo myślałem, że ta firma zna się na odbiornikach sat. Zastanawiam się czy to jest podstawa do reklamacji sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest podstawa do reklamacji. Na odbiornikach sat to zna się Humax, Technisat, Dream Multimedia, Katherine, Marusys ale nie Ferguson czy Globo. Oni tylko kupują sprzęt w Chinach i puszczają go na europejskie rynki.

 

Ale przecież towar nieużywany możesz oddać do sklepu w ciągu 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie obrazu SD, zadzwoniłem do serwisu, serwisant (chyba)odpowiedział mi że "ładność" obrazu SD jest kwestią indywidualną, i że on ma taki sam tuner i obraz SD jak dla niego jest bardzo ładny. Ten sam człowiek, na moje inne pytanie dotyczące spraw nagrywania odpowiedział mi że na tym tunerze można nagrywać tylko to co się akurat ogląda. Innej możliwości nie ma. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...