Skocz do zawartości

Anysee E7 S2 100% działanie z modułem nCam HD i CP


piterp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16.09.2011 pojawiła się nowa wersja programu DVBViewer 4.9, ale nie rozwiązuje problemu z zanikaniem modułu CP i nCamHD oraz nie rozwiązuję problemu związane z rozłączaniem zasialania tz. jak przestaje pracować migocze dioda. Na AnyseeViewer na kanałach SD jak narazie nie zauważyłem zanikania modułu nCam i CP, ale na kanałach HD mam problem z obrazem co jest spowodowane złymi filtrami, tutaj pracuję na systemie Windows XP SP3. Nie testowałem na Win 7 gdyż nie posiadam narazie tego systemu. Mr. Orbita twierdzisz, że na systemie win 7 z programem AnyseeViewer na kanałach HD wszystko jest w porządku?? Moduły nie zanikają?? A w media center w win7 też dobrze działa??

 

 

Wracając co do DVBViewer 4.9 z tym zanikaniem modułu, czy ogólnie mówiąc przerywnia pracy jak zauważyłem decyduje program CNO tutaj coś się nie zgrywa.

 

Jak zaktualizowałem DVBViewer do wersji 4.9 i uruchomiłem pierwszy raz zaktualizowany program to na starcie było w porządku jak należy. Miałem w tedy włożony moduł nCamHD to nastawiłem na kanał TVNHD działa przez 4h to mówię fajnie działa i przełączyłem na TVN SD działa przez 5h i po tym karta przestała pracować. Następnego dnia włączyłem komputer i program DVBViewer 4.9 ustawiłem program na TVN HD nCamHD to moduł zanikł mi po 20 min. Zmieniłem moduły na Cyfrowy Polsat i ustawiłem na kanał na Polsat HD to przestało mi pracować około 2h. To jak widać urządzenie, chyba ogólnie mówiąć sterowniki bądź CNO jest niestabilne.

 

Zależy mi na tym, aby DVBViewer dobrze działał bo to jedyny program co działa z DVBViewer i na systemie windows XP. Z AnyseeViewer mam problemy.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanałach HD z 11,449H pisałem wcześniej, że są zacinki (19 sierpnia, 16:36). Moduły mi podczas testów nie zanikały, ale tylko pod AnyseeViewerem, w DVBViewerze zanikały, w Win7 Media Center nie miałem możliwości siedzieć tak długo.

 

Obawiam się, że na problemy w DVBViewerze może pomóc tylko aktualizacja sterowników (i co za tym idzie CNO), ale póki co cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem włączyłem sobie program AnyseeViewera i nastawiłem na kanał TVN SD (moduł nCam HD). No i oglądam sobie TVN od godz. 20.00 i około godziny 22.15 pojawia mi się czarny obraz i wyskakuje komunikat nie włożono karty i to mnie informuje przez kilka sekund po tym czasie rusza obraz i jest dobrze. To jest ciężkie do wyłapania, ale to trzeba mieć na oku. To wychodzi jednak, że moduł zanika sporadycznie może po 2h, ale to jest. Ja ten problem zauważyłem. Załączając AnyseeViewer-a bez oglądania kanału powiedzmy na 4h można tego efektu nie zauważyć. To trzeba oglądać i nawet nie zmrużać oka. Zależy mi na tym żeby ta karta działała, ale ten problem też zauważyłem na AnyseeViewer. Coś do końca się nie zgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w meilu pisałem, że sterowniki nie pomagają usunąć problemu z zanikaniem modułów Cam.

Dostałem informacje od administratora DVBshop, że przed instalacją sterowników z 16.09 najlepiej odinstalować stare sterowniki. To ja odinstlowałem stare sterowniki, odinstalowałem program AnyseeViewer, usunąłem jeszcze pliki z windowsa wyszukując o nazwiee anysee co decydują o systemie, usunąłem kodeki i filtry co instaluje Anysee. Program DVBViewer 4.9 jest zainstalowany nie usuwałem go aby wgrywać na nowo. Po wyczysczeniu plików systemowych Anysee (ogólnie sterowniki) wgrałem na nowo najnowszą wersję sterowników z 16.09.2011r. Nie instalowałem AnyseeViewera. Po zainstalowaniu sterowników uruchomiłem program DVBViewer 4.9. Jak zwykle pierwsze uruchomienie DVBViewera jest zasilanie na satelitę. To wyłączyłem dvbviewera i na nowo włączyłem patrze fajnie jest zasilanie na satelitę. Włączanie i wyłączanie programu DVBViewera uczyniłem to kilkakrotnie i jest zasilanie.

 

Następnie co do oglądania telewizji z modułów CAM. Po zainstalowaniu sterowników postanowiłem przetestować moduły a przede wszystkim nCam HD na dłuższe oglądanie. W sobotę nastawiłem na kanał tvn HD na 7h i patrzę obraz jest w ruchu po tym przełączyłem na inne kanały i nastawiłem na 3h na tvp1 i patrzę działa. Po tym czasie wszedłem w ustawienia DVBViewer przestawiłem kodeki decudujące na wizję HD i potwierdziłem opcją zastosuj. Zmiany powodują, że karta się restaruję wraz z programem, jak to uczyniłem to po tym czasie po 20 minutach zanikł moduł na kilka sekund, zastrzymał się obraz i przestał dekodować. To zmieniłem na inny kanał na TVP2 to mi moduł zanikł koło 1h i po tym znowu po 15 minutach. Te przerwanie zanikania modułu nie pomogło wyłączenie i włączenie DVBViewer-a . Więc zrestartowałem komputer i na nowo go włączyłem i wtedy te zanikanie modułu znikło. W niedzielę nastawiłem od godziny 8.00 do godziny dzisiaj w nocy 4.00 wszystko działało.

 

Dzisiaj wieczorem o godzinie 19.00 włączyłem komputer, włączyłem DVBViewer obraz nie ruszył miałem na tunerze migotanie niebieskiej diody. To więc wyłączyłem DVBViewera i na nowo włączyłem patrze, że na tunerze już nie migocze mi dioda więc po kilku sekundach od uruchomienia zaczyna mi dekodować. Moduł zanikł mi po 15 minutach.

 

To co opisałem trochę nie rozumiem pracy tej karty, niby już działa, ale działa niestabilnie, jeszcze nie jest to na 100% pewne.

 

Pozdrawiam

 

Najnowsze sterowniki z 16.09.2011r. są do pobrania na forum ze stronki http://www.dvbshop24.com/forum/index.php?topic=9630.0. Trzeba tutaj się zarejestrować, aby ściągnąć pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Na strocne http://www.anyseedirect.eu/en/product-d ... loads.html wrzucane są sterowniki do Anysee E7.

Nadal walczę z kartą Anysee E7, aby działała prawidłowo z DVBViewer.

Coś ruszyło, ale i tak mam problemy. Problem mam taki, że na module nCamHD karta przestaje pracować migocze mi dioda niebieska na urządzeniu badź daje efekt zaniku modułu Cam. Czas przerywania pracy karty jest różny i waha się po 1h badź 3h. Kartę posiadam od maja, ale nie widzę, żeby mi to dobrze działało. Mr. Orbita ma pytanie, aby poprawić sterowniki bądź support na DVBViewer to opracowuje producent, czy programiści DVBViewer?? Zastosowałem różne kombinacje, nawet na czysto zainstalowałem system i nic nie pomaga jest to samo. Bardzo proszę o pomoc.

 

Ostatnie sterowniki są z 2011.11.30 i też nie pomagją.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć kto jest winny, bardziej podejrzewam Anysee. Programiści siedzą w Korei, sygnału z 13°E nie mają, modułu może także nie. Ponieważ problem występuje po długim czasie, to ciężko to złapać, bo trzeba by im dostarczyć strumień z całego transpondera o długości kilku godzin (zajmie ogromną ilość miejsca, na FTP się nie pośle tego). Może gdyby twórca DVBViewera się zaangażował, ale znowu Anysee musi dostarczyć sprzęt, kupić moduł i coś mu odpalić za poświęcony czas. Jako programista prędzej może wiedzieć o co chodzi, może by wyczuł w czym rzecz. Ale nikt do niczego go nie zmusi, ja go nie znam i nie mam z nim kontaktu, podobnie jak nie mam bezpośredniego kontaktu z nikim z Anysee :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szukając rozwiązań na innych forach znalazłem na stronce http://www.dvbshop24.com/index.php/topic,9327.0.html patch do karty E7 S2. Gościu opisuje Hier mal ein patch für die E7S2 CI HW Version 22. Nie wiem co ten patch wnosi i po drugie nie wiem jak to zainstalować http://www.dvbshop24.com/index.php?acti ... ttach=146m

 

Mr Orbita mam prośbę jak to zainstalować ten plik, nigdzie nie jest to opisane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Jako że to mój pierwszy post - pozdrawiam wszystkich Użytkowników.

 

Po dobrej recenzji w SAT KURIERZE 9/2011 zakupiłem (23-01-2012) ten tuner, który zainteresował Kolegę Satellite, w sklepie http://www.kartydvb.pl/anysee-e7-s2-ci- ... i-p-6.html.

I zaczęły się schody.

Podczas skanowania nie znajduje ANI JEDNEGO KANAŁU (nawet FTA), mimo, że pokazuje w aplikacji ANYSEEViewer moc 98-100% a jakość sygnału na poziomie 72-83%.

Antenę (120 cm) mam ustawioną za pomocą miernika poziomu sygnału, konwerter poczwórny (w ramach prób przepiąłem kabel antenowy na jedno wolne gniazdko wyjściowe również bez efektu). Instalacja antenowa (bez DISEQ-a tylko HOTBIRD) jest na pewno OK, ponieważ pracuje na niej TechnoTrend 3650 CI z którym nie ma problemu. Oprogramowanie firmowe ANYSEE instalowane na dwóch stacjonarnych PC ( płyty ITX: ZOTAC ION330 oraz GIGABYTE i3 2120T-z tą płytą miał docelowo pracować tuner ANYSEE) oraz na laptopie ASUS z i5 i wszędzie taki sam objaw. Instalowałem oprogramowanie z: dołączonej płyty CD, ze strony sklepu, ze sterownikami z lipca, listopada oraz ostatnimi ze stycznia tego roku (beta). System WIN7 32bit ULTIMATE - na GIGABYTE nawet zrobiłem nową instalkę WINDOWS-ów. Co do instalacji softu, to przy kolejnych próbach, zainstalowane wcześniej oprogramowanie było całkowicie usuwane i system dodatkowo był czyszczony CCLEANER-em (rejestr). W ANYSEEViwier-ze po zmianie zakładki na wyświetlanie plików, filmy nagrane na TT 3650 CI (.TS) są odtwarzane prawidłowo i... to wszystko co udało mi się "wycisnąc" z tej karty.

Próbowałem też robić skanowanie "nieba" w konfiguracji: ANYSEE z DVBVIEWIER-em (ver.4.5) i starszą wersją SKYVIEW, ale również bez skutku. Próby skanowania odbywały się na: gołym tunerze, z kartą CYFRY w czytniku CR, z kartą CYFRY w module ASTON i kartą splitera SMART WII.

Po konsultacji e-mailowej ze Sprzedawcą (30-01-2012), który twierdzi, że do tej pory nie mieli podobnego przypadku, czekam na drugi egzemplarz tego tunera.

Być może, że trafiła mi się wadliwa sztuka...

Na tą chwilę zabrakło mi pomysłu, co jeszcze można ewentualnie sprawdzić czy przetestować. Może ktoś z kolegów spotkał się już z podobną sytuacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie problem z przełączanie diseq hotbird/astra na softach progdvb i dvbdream - brak sygnału na większości transporderów z Astry. Anysee Viewer wszystko OK - ostatnio odpaliłem na nim h***a***d***u* - karta pod phoenixem na [beep] na razie bez zwiech - gada - pozdrowienia (soft grudniowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DiSEqC autorzy zarówno DVBDream jak i ProgDVB będą musieli dopiero dorobić poprawki - Anysee ogólnie z alternatywnymi aplikacjami od zawsze gadało kiepsko z uwagi na stosowanie autorskich rozwiązań (m.in. dotyczących DiSEqC i obsługi DVB-S2).

 

@keram167 - dodatkowe potwierdzenie: trafiła mi się dziś identyczna sytuacja - egzemplarz padnięty - był sygnał, ale nie raportował żadnych kanałów. Podłączony na jego miejsce drugi Anysee działał bez problemów. Wymieniliśmy klientowi.

 

Dodatkowa ciekawostka - ostatnie sterowniki z anysee.com z grudnia (oraz styczniowe) są przygotowane pod działanie pod Windows 8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wielkie dzięki Mr. Orbita za informację potwierdzającą moje przypuszczenia, co do możliwości uszkodzonego egzemplarza (może jakaś wadliwa seria...to się zdarza). Jak na razie sklep - kartydvb.pl czyli Centrum Nowych Technologii z Gorzowa Wlkp. - nie dostarczył nowego tunera i nie odpowiada na jakiekolwiek próby kontaktu z mojej strony. E-maile pozostają bez odpowiedzi a telefonicznie NIGDY nie udało mi się ze sklepem skontaktować. E-mail z 30 stycznia, w którym zaproponowano mi wymianę tunera i o którą poprosiłem, był e-mailem ostatnim ze strony sklepu. Ale to już inna "bajka". Jak na razie wielkie rozczarowanie, utopiona kasa i nie działający tuner...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uzbrajam się w cierpliwość i czekam. W końcu propozycja wymiany tunera wyszła ze strony CNT, więc też wykazali dobrą wolę w tym temacie - może czekają na nową dostawę tunerów z Korei :-). Jak już będzie wszystko OK, zdam relację jak karta funkcjonuje w stosunku do TT 3650 CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Karta Anysee E7 S2 dekoduje wszystkie kanały Cyfrowego Polsatu oraz kanały nCam tnk HD. Co odbioru kanałów HD ładnie to działa, nie zauważyłem jakiś zacięć. Czysty, wyraźny obraz. W Polsce jest puszczona do sprzedaży karta w wersji E7 S2 CI Plus (CI& Smart Card slots), czyli poza CI ma dodatkowe wejście na kartę co np. można oglądać Cyfrę+. Ja posiadam kartę w wersji E7 S2 CI (CI SLot only) czyli bez wejścia na kartę. Zakupiłem ją w Niemczech zanim weszła do sprzedaży w Polsce. Telewizję oglądam poprzez DVBViewer najnowszej wersji (polecam:)) badź poprzez Mystique TV. Jak na początku tego tematu pisałem, że zauważyłem zaniki modułów pod 2-4 godzinach właśnie na tych programach DVBViewer. Zgłosiłem ten problem porducentowi i dystrybutorowi. Teraz będzie rok czasu jak ich proszę, ale coś mi się wydaje, że wywalczyłem. Tydzień temu pojawiły się najnowsze sterowniki, zainstalowałem je dwa dni temu i nie zauwazyłem efektu aby zanikł moduł. Tutaj potrzebuję jeszcze miesiąc abym coś na ten temat mógł powiedzieć. Właśnie na tych najnowszych sterownikach ustawiłem kanał na 7h i nie zauwazyłem efektu aby zanikł moduł. Jeszcze raz wspomnę potrzebuję miesiac, aby coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Proponuję zmianę tematu na samo "Anysee E7 S2 USB" ;)

 

Nabyłem w końcu wersję z CI i CR :) Karta Cyfry chodzi dobrze w Astonie, nie potrafię jej zmusić do działania w czytniku kart (póki co). Karty HD+ i TNT Sat nie chodzą w czytniku. Wszystko testuje pod DVB Viewer i Prog DVB + Anysee Viewer.

 

Ktoś ma jakieś pomysły czego użyć aby zmusić tuner do współpracy ze wspomnianymi kartami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, właśnie zakupiłem taką kartę satelitarną jak w temacie i chciałbym móc oglądać na niej kanały z pakietu Cyfry+. Zainstalowałem sterowniki, włożyłem kartę, wszystko widzi, jednak podczas próby obejrzenia jakiegokolwiek programu kodowanego (nie ważne czy mam go w abonamencie czy nie) jest czarny ekran. Kanały free działają w porządku. Spróbowałem więc odpalić w Media Centerze, tutaj znalazł ponad 2000 programów, jednak próżno szukać było Canal+ w HD. Zwykły Canal+ działał bez problemu. Teraz sprawdzam inne programy, jednak ani DVB Dream ani DVB Viewer nie chcą nawet wyszukać żadnych programów. Prosiłbym więc o radę, co zrobić, żeby móc oglądać te Canal+ w HD (nie ważne w jakim programie). Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Media Center działał Ci CANAL+, to generalnie karta śmiga. Windows Media Center ma edycję kanałów - musisz grzebnąć w konfiguracji - z tego co pamiętam jest tak, że na liście głównej jest nie wszystko, co udało się wyszukać, reszta jest bez numerów w edycji. Trzeba usunąć zbędne śmieci i dodać te kanały, które nie były zaznaczone i nie wyświetlały się na liście głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...