Skocz do zawartości

Anysee E7 S2 100% działanie z modułem nCam HD i CP


piterp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem dekoder Anysse E7 S2 ( nie mylić z wersją E7 S2 Plus tutaj opcja posiada dodatkowo Smart Card Slots) i potwierdzam prawidłowe działanie z modułami cyfrowego polsatu oraz działanie z tnk nCam HD 100% ( nie zauważyłem problemów, jeszcze wymaga z mojej strony testów). Dla zainteresowania podaję linka http://www.dvbshop.net/index.php/cat/c4 ... tgl70kult6. Powiem sprzęt jest wart tej ceny. Mam nadzieję, że Satkurier się zainteresuje. Jestem zadowolony ze sprzętu. Za miesiąc potwierdzę czy jest ok, jeszcze wymaga z mojej strony testów.

 

2387_0.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!!!

 

Dla sprostowania - Anysee E7 S2 dekoduje kanały. Ale przetestowałem kanał z platformy tnk nCam HD na dłuższe oglądanie i w okolicach 1,5 godziny przestaje mi dekodować. Tutaj myslałem, że jest to jeden kanał, może słaby zasięg, ale to wychodzi, że się zrywa współpraca dekodera i modułu. Nie mam pomysłu co do tego problemu, jaka może być tego przyczyna. Mam nadzieję, że Satkurier przetestuje ten sprzęt, bo ja już nie wiem co to może być i bardzo proszę administatora o pomoc. Co do cyfrowego polsatu jeszcze musze przetestować jak się zachowuje moduł no i doszły nowe kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będzie ciężko z przetestowaniem, bo sytuacja z Anysee się nie zmieniła, tj. w Polsce dotychczasowy dystrybutor póki co nie ściąga, innego nie znam. Jedyny pozytyw jest taki, że ceny za granicą się nieco ucywilizowały ;) Ale i tak musiałbym kupić za kasę z własnej kieszeni do testów, a mam inne wydatki niestety :( W każdym razie nadal mam temat na uwadze i jak trafi mi się okazja, to z pewnością ściągnę na testy...

 

Jesteś na najnowszych sterownikach? Ostatnia wersja jest z 21 kwietnia wraz z AnyseeViewerem 1.4.0 R7. Jakby co mam to w paczce do pobrania, mogę dać na PW... Ale czy będzie lepiej, czy gorzej, nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wgrałem najnowsze sterowniki z 21 kwietnia i jest to samo, moduł nCam HD przerywa współpracę z dekoderem po 1,5h to i tak dobrze bo na technotrendzie connect 3650 CI moduł przerywa pracę po 5min może i nawet krócej. To chyba musi być coś w module albo, że w dekoderze sterwonik czegoś nie uwzględnia. Jak mi się uda w tym tygodniu przetestuję cyfrowy polsat, jest dużo kanałów, jak narazie działa pozytywnie. Też moduł CP przetestuję na długie oglądanie. Co do sterownika z 21 kwietnia jak się zatnie to w DVBViewer 5.8.0.1 dekoder nie widzi częstotliwości, z 23 marca działa pozytywnie. Moje pytanie czy jakbym napisał emaila do producenta coś bym zdziałał?? Czy jest to skazane na klęskę?? Dziwne, że dystrybutor w Polsce nie sprowadza tej karty bo program do tej karty jest też w języku polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest na bazie tego do poprzedniego Anysee, więc jest spolszczony - był już wcześniej (ale kulawo nieco :P ) Szanse na reakcję po mailu nie są duże, bo żeby mogli to poprawić muszą mieć po pierwsze moduł, a po drugie: nagrane pełne strumienie (nie tylko jeden kanał, cały TS) z transponderów na których jest problem (to koreańska firma, więc nie mają bezpośredniego dostępu do sygnału na 13E). Na bazie stwierdzenia "przestaje dekodować po 1,5h" nic nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testowałem trochę Anysee E7 S2 na module cyfrowego polsatu i nCamHD. Na module cyfrowego polsatu dekoduje na 100% wszystkie kanały nie bede ich wypisywał, wszystkie jakie są w ofercie cyfrowego polsatu. Na module nCam dekoduje wszystkie kanały, ale około 2h moduł na 2sec zanika i ponownie powraca, nie wymaga tutaj restartu dekodera bądź programu. Ładnie działa na sterownikach z marca 2011roku i tu ładnie działa na dłuższe oglądanie cyfrowy polsat załączyłem na całą noc i wszystko działało. Co do sterowników z kwietnia tego roku coś jest nie stabilnego też na cyfrowym polsacie zanika moduł, trochę przy tym sterowniku zawiesza się program DVBViewer 4.8.0.1. Cyfrowy Polsat na sterownikach z marca ładnie działa i działa też na dłuższe oglądanie. Z nCam koło 2h zanika jak pisałem wcześniej moduł na 2sec. A co do kanałów w jakości HD działa bardzo ładnie, nic się nie zacina, nie zauważyłem problemu co do zacinania się obrazu. Jakość obrazu jest świetna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewnie @piterp ucieszy Cię informacja, że otrzymałem do testów Anysee E7 S2 i E7 PS2. Są to wersje "plus", czyli i gniazdo na moduł i czytnik kart jednocześnie. Planuję zerknąć w drugiej połowie lipca na sytuację. Wkrótce będą też w regularnej sprzedaży (także "plus"), o szczegółach poinformuję jak tylko coś się konkretnego dowiem ;)

 

Są też nowe sterowniki z 30 maja (CNO 1.3.2). Docelowo przypuszczalnie gdzieś wrzucę, ale nie teraz - chwilowo mam na głowie do czwartku SAT Kurier 7-8/2011 i nie dam rady się tym teraz zająć.

 

EDIT: Jeszcze nowsze z 7 lipca (CNO 1.3.3 Beta). Na dniach załaduję gdzieś.

 

EDIT: Jak ktoś chce ostatni AnyseeViewer + sterowniki z 14 lipca, to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Dawno nie zaglądałem na ten temat, ale bardzo mnie cieszy ta informacja. Wreście coś ruszy z problemem nCamHD. W piątek ściągnąłem sobie nowsze sterowniki z 14lipca. Z zanikaniem modułu na nCamHD około 1,5-2h nie został zlikwidowany jest to samo, ale zaraz opiszę poniżej jaki jest problem. Nie wiem co się dzieje z modułem cyfrowegopolsatu na dłuższe oglądanie, nie miałem kiedy, bardziej skupiłem się na tnk HD. Sterowniki z 7 lipca i z 30 maja też nie rozwiązują tego problemu.

 

Mr. Orbita bardzo bym prosił Ciebie o ten ostatni AnyseeViewer , prosiłbym o linka.

 

Pierwszy problem polega na stabilności współpracy karty Anysee E7 S2 z modułami cam telewizji na kartę HD i cyfrowego polsatu. Ogólnie karta Anysee dekoduje na 100% wszystkie kanały z platformy cyfrowego polsatu i telewziji na kartę HD (tnk nCAmHD). Oglądając powiedzmy kodowany kanał telewizyjny koło 2-3h zanika na 2s-3s moduł Cam to jakbym ten moduł wyjął ze slotu, ale on tak naprawdę siedzi w urządzeniu. Albo urządzenie jeszcze inaczej robi, że wyłącza zasilanie z satelity - (ten problem został rozwiązany na ostatnim sterowniku z 14lipca) . To tak wygląda jakbym miał program albo sterowniki DEMO na okres 2h. Jest to zauważalne częściej na kanałach HD (tutaj bardziej testowałem na tnk nCAMHD, a na cyfrowym polsacie jak przestaje pracować z modułem to powiedzmy w DVBViewer 4.8.1 wyskakuje błąd programu).

 

W DVBViewer 4.8.1 (tutaj producent na swojej stronce promuje właśnie ten program) oglądając kanał kodowany przykładowo TVNHD z platformy telewizji na kartę HD około 2h zatrzymuję się obraz. Więc szukam problemu. Wpadłem na dobry pomysł sprawdzić w programie na czas oglądania na pasku co się dzieje z modułem. Jak przestaje pracować to zanika moduł Cam na 2-4sec i powraca że jest włożony (tutaj bardziej testowałem nCamHD), ale już nie dekoduje, wystarczy przełączyć na inny kanał, a jak chcę się oglądać ten sam to przełączyć na inny kanał i powrócić do tego pierwotnego. Ten czas co zanika moduł jest różny, ale to zauważyłem bardziej koło 2h, ale może być że po 30min. Też te zanikanie modułu może się nasilić, powiedzmy jak po 2h zaniknie raz to wciągu następnych 30min może zaniknąć 3razy i jeszcze po tym może pracować 3h. Trochę posiedziałem na tym, ale taki problem istnieje. Ostatnio cyfrowego polsatu nie testowałem to nie wiem co tam się dziej.

 

Co do tego zanikania modułu Cam jescze sprawdziłem na programie producenckim Anysee Satellite Viewer wersja R7, ten czas też jest koło 2h-3h. Jak zaniknie to jest komunikat "NIE WŁOŻONO KARTY, NIE WŁOŻONO KARTY" i po kilku sekundach powraca. Nie korzystam z anysee Sattelite Viewer bo też jest drugi problem.

 

Drugi problem jest taki, że na anysee Sattelite Viewer (wersja R7) na kanałach HD obraz się zacina, są przecięcia obrazu, w ogóle nie da się oglądać. Tutaj jest coś źle ustawione z filtrem obrazu co do standardu HD. Nie ma problemu z kanałami SD oczywiście ze standardem SD.

 

Trzeci problem polega, że włączając program DVBViewer 4.8.1 i chcąc oglądać kanał karta nie włącza zasilanie na satelitę. Jest oczywiście włączony sterownik czy program CNO1.3.3.beta2 Aby uruchomić zasilanie na satelitę już mając włączony DVBViewer to zmieniam na ślepo coś w ustawieniach CNO1.3.3beta2 i potwierdzam ok i działa. Albo jeszcze inaczej wyłączam CNO i następnie włączam i jest zasilanie na program DVBViewer

 

Myślałem, że może być problem, że mam zabrudzony system windowsa XP, ale na nowym co zainstalowałem od kilku dni na udostępnienie jest to samo.

 

Starałem się opisać szczegółowo i mam nadzieję, że jest to zrozumiale napisane. Siedząc przed samym komputerem da się to jakoś oglądać, bo myszką dokonam reanimacji, ale do nagrywania to już się nie nadaje.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgadza się - temat DVBViewera nie jest jeszcze gotowy. Zgodnie z informacjami nt. driverów mają rozwiązywać tylko problem w AnyseeViewerze, a nad resztą pracują. W każdym razie nie testowałem długo na razie nawet na AnyseeViewerze, może jeszcze w tym tygodniu będę nad tym siedział. Jedynie mogę powiedzieć tyle, że na kanałach HD AnyseeViewer pod Win7 u mnie chodzi OK - na jakichś konkretnych Ci się przycinał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuję na windows xp sp3 i na AnyseeVierze mam problemy z kanałami HD jak ostatnio testując jest to nie na wszystkich kanałach. Mam problem na

TVNHD, MGMHD, BBCHD. A np na EurosportHD tego problemu nie mam. Z DVBViewer tak jak pisałem mam problem z zanikaniem modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi nie znika - sterowniki z 22 lipca u mnie są ok. Jedyne co potwierdziłem to zacinki na kilku kanałach HD z 11,449H. nCAM HD miałem pół dnia w Anysee i chodził. Ogólnie sporo modułów CAM powrzucałem i ze wszystkimi generalnie OK, sprawdzałem też pod Windows Media Center i kilka innych pomniejszych eksperymentów - znikanie modułów u mnie się nie trafiło.

Za to u mnie Anysee działa z mało którą aplikacją alternatywną i ogólnie zachowuje się przy tym dość dziwnie. AltDVB i SmartDVB działają jakieś 5-10 minut od uruchomienia (lub do ich wyłączenia i ponownego uruchomienia), później karta sama zaczyna przeskakiwać na inne częstotliwości, przestaje reagować na przełączanie dokonywane przez użytkownika. Podobno DVBViewer jest OK, ale teraz nie mam jak tego zbadać.

Nowe sterowniki: póki co brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszymi sterownikami z 22 lipca na AnyseeViewer potwierdzam, że moduł nie zanika. Ale ten problem z zanikaniem modułu istnieje na DVBViewer 4.8.1. Na DVBViewer koło 2h przestaje dekodować. Jak sprawdziłem na pasku DVBViewer w momencie jak przestaje dekodować nie widać modułu, zanikł. Po zaniknięciu pojawia się po kilku sekundach 5-10sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem takiej możliwości, na pewno nie ma tego w ustawieniach, może edytując jakieś pliki ręcznie? Może gdzieś zapisuje sobie graph? Ale obawiam się, że najprawdopodobniej po prostu wrzuca jakieś swoje kodeki (niezbyt wydajne) i nie ma opcji podmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytnik kart w tunerze "plus" jest uniwersalny czy nie? szukam czegoś co pozwoliłoby połączyć CP i kartę viaacess CanalSatu, głównie o kanały HD mi chodzi bo sd czyta moduł CI. Będę 16'tego września w Krakowie więc mógłbym zajrzeć do Hollexu i udostępnić kartę na testy jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda. pozostaje czekać aż ktoś w końcu poprawi softy (w modułach viaccess też nie chodzi). Są jakieś wieści, że mają poprawić współpracę z kartami viaccess? Tuner wygląda ciekawie, a co najważniejsze soft jest rozwijany. Jeśli tylko karta viaccess canalsatu z kanałami hd chodziłaby to wymieniłbym mojego sky star'a. CanalSat i coś naszego bez przekładania kart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest powrót błędu, bo już raz go poprawili kiedyś jeszcze w czasach Anysee E30 S2. Zapewne do zrobienia, chyba nawet zgłosiłem już, aczkolwiek nie pamiętam - na wszelki wypadek zgłoszę jeszcze raz ;)

 

Dla Anysee E30 S2 obejściem było odpalenie karty przez Splug.dll na jakiejś alternatywnej aplikacji (z AltDVB działało fajnie), ale z Anysee E7 S2 Splug.dll już nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na stonie http://www.anysee.com/eng/download/TC_Series.php pojawił się nowy driver z datą 2011.09.07. Wgrałem ten nowy driver. Załączyłem Anysee E7 z programem DVBViewer 4.8.1 na noc i rano wstałem i zobaczyłem, że nie pracuje karta- migotała niebieska dioda. Czyli na to wychodzi, że jak narazie nic nie zrobili. Bardzo proszę Mr. Orbita o przetestowanie. No ja przez kilka dni będę testować tę kartę z DVBViewer i wtedy opiszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...