Skocz do zawartości

TechnisatSkyStar HD2 USB CI a moduł Polsatu


akwedukt76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Własnie zazkupiłem ten tuner i jest problem z modułem Polsatu.

 

Na niektórych kanałach np. Polsat, PolsatSport, Polsat HD obraz sie cały czas przycina. Na kanałach np. TVP HD, Discovery HD nic nie przycina.

 

Moduł Aston z kartą C+ smiga pięknie zarówno na HD jak i SD.

 

Niestety ostanie sterowniki do tej karty to wersja 1.3 z 2009 roku !! :cry::cry:

Generalnie zalezy mi tylko na Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra ręszte mam z C+.

 

Poradził sobie ktos z Was z tym problemem???

Używam DVB Viewer 4.8 - oryginał.

Na DVB Viewer TE to samo !

 

Pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3 to wersja oprogramowania ;) Sterowniki sprawdź w menedżerze urządzeń w systemie, powinno być 1.0.5.702 z 2009 roku. Niestety TechniSat miał wypuścić aktualizację, ale do tej pory to nie nastąpiło. Karta jest klonem TwinHan-a AD-SB 300 (USB), do niego mam sterowniki 1.0.8.100, ale z tego co pamiętam ktoś już je próbował instalować na TechniSacie i nie działało CI. Można jeszcze zaryzykować ze sterownikami od innego klona - TerraTec-a S7 (1.0.7.601).

 

1.0.8.100: https://satkurier.pl/pliki.html

1.0.7.601: http://www.terratec.net/en/products/dri ... ?premium=1

 

Istotna uwaga: przy każdej instalacji innych driverów musisz odinstalować obecne przez Menedżer urządzeń, zaznaczając opcję "Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia" (ta opcja jest tylko w Windows 7, w innych systemach nawet nie baw się w instalowanie driverów od klonów). To bardzo ważne, bo namieszasz sobie katastrofalnie w systemie. Ogólnie próbuj ze sterownikami od klonów tylko w akcje skrajnej desperacji (obawiam się także że nie będzie działać oryginalny soft dodawany do karty, musisz to dopiero sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3 to wersja oprogramowania ;) Sterowniki sprawdź w menedżerze urządzeń w systemie, powinno być 1.0.5.702 z 2009 roku. Niestety TechniSat miał wypuścić aktualizację, ale do tej pory to nie nastąpiło. Karta jest klonem TwinHan-a AD-SB 300 (USB), do niego mam sterowniki 1.0.8.100, ale z tego co pamiętam ktoś już je próbował instalować na TechniSacie i nie działało CI. Można jeszcze zaryzykować ze sterownikami od innego klona - TerraTec-a S7 (1.0.7.601).

 

1.0.8.100: https://satkurier.pl/pliki.html

1.0.7.601: http://www.terratec.net/en/products/dri ... ?premium=1

:D:D DZIĘKI

 

Od TwinHan-a AD-SB 300 podeszły bez problemu :brawo:

Zarówno Polsat,PolsatSport w HD i SD śmigają aż miło.

Dziękuje pięknie i Pozdrawiam.

 

PS Napisałem w tej sprawie do Technisata- ciekawe czy coś odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kiedyś pytałem o tą kartę miedzy innymi w kwestii współpracy z modułami w tym poście viewtopic.php?f=22&t=18245#p435844

ale niestety bez odpowiedzi.

To że jest to klon twinhana 300 wiedziałem bo mam też twinhana 400 ale nie miałem niestety sterowników do 300.

Zrobiłem próbę z modułem TNK HD na sterownikach Technisata takich jak @akwedukt76 ale bez powodzenia. Do cyfry modułu nie mam to nie miałem jak przetestować ale generalnie nie ukrywam że nie wierzyłem że da się jakiś moduł w jakiejkolwiek karcie DVB uruchomić - na innym forum czytałem że cyfra w DiabloCam2 działa.

Jak zobaczyłem nowe stery i potwierdzenie że działają oczywiście musiałem sprawdzić i jakież jest moje zdziwienie że moduł TNK HD działa.

Sprawdziłbym i 400 ale w Viście DVBViewer niestety nie wiedzi żadnej karty tak ze sterownikami zamieszałem. Muszę zrobić reinstalkę systemu ale czasu brak.

 

Podsumowując potwierdzam stabilne działanie modułu TNK HD w DVBViewer 4.8 na Windows 7 32-bit. Oglądam już ok 45 min, przełączanie kanałów w miarę szybkie, trzeba tylko uważać żeby nie uruchamiać kanałów z poza oferty bo oczywiście wyskakuje komunikat o braku dostępu.

 

Wielkie DZIĘKI :jupi::jupi: i pozdrowienia dla wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie kart DVB :brawo: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj dostałem odp z Technisat .

cyt"Szanowny Panie,

 

Przesyłam oprogramowanie, które powinno rozwiązać problem z modułem Polsatu. Należy podmienić sterowniki samej karty. Sterowniki w załączniku.

 

Pozdrawiam

 

Z ciekawosci zrobiłem reinstalkę i o dziwo działa .

 

Oto szczegoly sterownika: 1.0.6.202 datowany na 26.07.2010.

 

System widzi kartę jako SkyStar USB 2 HD CI ,

 

Podejrzewam że stery są od innej karty Technisata. Mimo to powracam do poprzeniego ustawienia, bo na tych sterach w Menedzerze Urzadzen występuje błąd z urządzeniem HID.

 

Pozdrawiam. :D

 

Jak coś to mogę podesłać pliki ze sterami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...