Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest gdzieś dostępne jakieś zestawienie, które kanały HD w CP są dublem kanałów SD, a które mimo tej samej nazwy co SD tylko z dodatkiem HD mają inną ramówkę?

.....

Może warto by było to gdzieś zebrać?

Kolego @ianus

Kanały które mają osobną ramówkę to

1. AXN Spin HD (bo nie ma wersji SD! :) ),

2. Filmbox HD,

3. BBC HD,

4. Animal Planet HD,

5. History HD,

6. MTV Live HD,

o kanałach FTA które CP dodał do swojej listy nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lista kanałów SD do wycięcia jest dosyć spora.

Dziwna sprawa z History - ramówka jest prawie taka sama - różnica pojawia się raz na kilka(naście) programów - jaki to ma sens?

Odliczając kanały, które nie mają wersji SD (TVP, AXN Spin, BBC, MTV Live) i te, które maja odpowiedniki SD z inna ramówką zostaje

dosyć długa lista dublów, które sobie CP dolicza do oferty ;-)

Zresztą polityka CP jest dosyć dziwaczna - przykład Eurosport - dwie wersje i dostęp do HD uzależniony od posiadanego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo pozbawiać niczego ale albo się ogląda HD albo SD i to jest jeden program a nie dwa.

Mniejsza nawet o to, że CP sobie przez to sztucznie powiększa ofertę - to już ich problem.

Domyślam się że zrobienie różnych list przez CP na dekodery HD i SD przerasta ich możliwości.

 

Natomiast celem moich postów było niejako zredukowanie ilości kanałów na potrzeby użytkowników.

Posiadacze SD zresztą problemu nie mają bo na kanałach HD "widzą ciemność".

 

Ja nie śledzę wszystkich 100 kilku kanałów CP i do końca nie wiem, które HD są kopiami SD, a które

są osobną pozycją z własną ramówką stąd pomysł zebrania tego gdzieś w jakąś sensowną listę.

Taką, która pozwoli posiadaczom dekoderów HD przy układaniu własnej listy od razu pominąć

część kanałów SD bez analizowania czy to ten sam kanał co w HD czy jednak ma coś innego w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapomnaieliscie koledzy o jednym; niw wszyscy maja anteny 110cm,nie wszyscy mieszkaja w cieplych krajach,gdzie nie pada snieg i ogolnie nie ma zachmurzenia hehe

Niejeden juz sie cieszyl,kiedy w wigilie zamiast kevina ogladal kwadraciki i sluchal rwanego przez snieg dzwieku na kanale HD ...standard sd potrzebuje znacznie mniej danych i zdublowane kanaly sa takim trybem awaryjnym w razie czego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z przykrością stwierdzić, że Polsat schodzi na psy jeśli rozpatrujemy tutaj kwestię rozdzielczości HD. Z wielką przyjemnością oglądam programy HD stacji TVN, gdzie prawie 100% materiałów jest w HD (i to prawdziwej). Nawet TVP potrafi film, czy program puścić w HD (oprócz programów na żywo które idą w SD)

Zamiast marnować pieniądze na koszmarny kanał ATM Rozrywka czy TV6 trzeba było skupić się na innych kanałach i ich jakości. jednak Polsat idzie na ilość a nie jakość.

W marcu składam rezygnację z CP, przede wszystkim z tego właśnie powodu. Polsat za darmo w SD mam z naziemnej telewizji, więc po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na wstepie napisze ze nie czytałem wczesniejszych komentarzy i mój problem moze sie powtórzył ale nie mam od jakiegos czasu TVN HD wiecie o co chodzi usuneli to czy jak mam epg na tym kanale ale wyskakujemi brak sygnału z anteny telewizji satelitarnej sprawdz połączenie lub konfigurację dekodera pojawiłomi sie to tylko na tym kanale przywracałem juz ustawienia fabryczne i dalej nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koksik1000 Doszło do zmiany parametrów tego transpondera. Na tym transponderze nadawane są: TVN HD, TVN 24 HD, TVN Style HD Religia.tv i TVN Turbo HD. Możesz spróbować ręcznie przeszukać transponder:

Satelita: Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)

Częstotliwość: 11,508 GHz

Polaryzacja: V (pionowa)

Symbol Rate: 27500 ksymb/s

FEC: 3/4

 

Ale to raczej wina anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Teraz co prawda już ten temat nie dotyczy wprost CP, ale miełem okazję oglądać przekaz TVP Sport na transponderze nc+ i niestety po kilkudniowym oglądaniu mogę śmiało powiedzieć, że jest gorzej niż na transponderze CP. Dzisiaj nawet tenis WTA był lepszy na Supertennis HD niż na TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@mentoris, CP niestety nie bryluje w jakości sprzedawanego produktu i jest to tendencja stała.

Tak więc szkoda sobie na ten temat w ogóle strzępić język, bo o ile kompresja video jest pod zdechłym psem, to trudno znaleźć obrazowe porównanie dla "jakości" dźwięku, po prostu brakuje skali i ... wyobraźni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i co Ci mówią te fakty, jaki masz format dźwięku na kanałach CP?

 

A bitrate, uważasz że dorównuje produktom np. z koszyka Canal+?

 

CP, to niestety ciągle bardzo minimalistyczna platforma, niekoniecznie dla klientów, którzy lubują się w jakości, a jako przykład perwersji, można podać TP 10,758V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień najpierw się spytaj jakie ma parametry u siebie w tv porównując jakość i czy do takiego porównania dobry jest tv 32 cale.Bo przez takie rzeczy są tylko kłótnie jedni mają słabe parametry i małe matryce a inni odwrotnie.Też miałem kiedyś CP i gorszy tv i dziwiłem się co inni wypisują pisząc o jakości kanału a i b.Dla mnie też to były jakieś herezje ale teraz mam inne odczucia i nie ma to znaczenia od kogo nadawany jest kanał.Bo CP jak chce to też potrafi pamiętam kiedyś transmisję KSW w PPV obraz był jak dla mnie rewelacyjny.Szkoda że to są wyjątki a nie codzienność bo i konkurencja nie obniżała by lotów bo tam też nie jest dobrze i idealnie i z czasem zamiast zachwycać się HD z Astry to posiadalibyśmy to samo u swoich operatorów.A takie coś co serwuje nam np.Sportklub nie miało by racji bytu na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Helmud, kompresja jest zawsze stratna, dlatego jeśli ma wysoki współczynnik, a przy tym jest zmienna, to efekty potrafią być naprawdę żałosne, bez względu na przekątną panela.

 

Mówiąc między nami, trochę już dosyć mam tego udawanego HD w polskim wydaniu w którym jest pełna dowolność, przez wzgląd na brak standaryzacji tego sektora mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...