Skocz do zawartości

SatTrack+Zelpro PAS 109


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, wypatrzyłem obrotnicę SatTrack z pozycjonerem firmy Zelpro. Sprzęt trochę niczym z muzeum techniki ale myślałem o jego zakupie. Niestety informacje w internecie na ten temat praktycznie nie istnieją. Może ktoś z Sz.Państwa posiadał kiedyś takie urządzenie i mógłby coś napisać na ten temat.

Moje informacje ograniczają się do tego iż jest to obrotnica sterowana pozycjonerem. Brak sterowania poprzez Diseqc nie jest problemem a nawet zaletą, przynajmniej dla mnie. Niestety nie mogę znaleźć informacji czy zasada działania jest ta sama jak współcześnie oferowanych urządzeń, mianowicie czy zamontowana czasza do tej obrotnicy podąża za satelitą, czy jedynie antena wykonuje ruch lewo-prawo.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką podpowiedź.

Jednocześnie życzę wszystkim wesołych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt faktycznie stary w sensie daty produkcji, natomiast w ogóle nie było używane inaczej mówiąc "nówka sztuka nie śmigana".

Myślałem żeby kupić "cuś takiego" planując pozostawienie dotychczasowego układu antenowego H-B z 13E i Astra z 19,2E (likwidacja zeza na 28,2E oraz 4,8E) i umożliwić sobie przeszukiwanie różnych pozycji satelitarnych po prostu "od czasu - do czasu". Poza tym przy zezie nie wyjdzie mi zastosowanie obrotnicy nowszego typu. Sterowane są one sygnałem diseqc, który jest potrzebny do przełączania konwerterów - tak, że z tąd wynika mój pomysł.

Pozostaje tylko otwarte pytanie czy jakościowo obrotnice SatTrack są dobre i czy zamontowana na nich czasza podąża za satelitą czy wykonuje jedynie ruch prawo-lewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kontynuując niejako wątek, obrotnica LangSatTrack kupiona razem z pozycjonerem. Wszystko nowe, nie używane ani razu. Dziś zmontowałem na tym antenę i nacieszyć się nie mogę jak mi to wyszło za pierwszym razem. Zakup bardzo udany :jupi: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...