Skocz do zawartości

Konferencja "Telewizja cyfrowa dla wszystkich" w Poznaniu


riversedge_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W miniony weekend miała miejsce w MTP w Poznaniu konferencja pt. "Telewizja cyfrowa dla wszystkich". Była mowa nie tylko o telewizji, ale też o cyfrowym radiu. Nie obyło się bez prezentacji sprzętu i ogólnie można było dowiedzieć się wiele ciekawych informacji, np. kiedy zostaną włączone nowe programy i które miasta szybciej, niż planowano, będą miały włączony przekaz naziemnej tv cyfrowej :) Zachęcam do lektury relacji i obejrzenia fotek mojego autorstwa :)

 

http://www.cyfrowydoradca.pl/cyfrowa/aktualnosci/185-telewizja-cyfrowa-dla-wszystkich-relacja-z-konferencji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z kolei na początku maja w pakiecie MUX2 pojawią się dwa nowe programy: TV6 oraz Polsat News." - oczywista nieprawda. Po pierwsze - TV6 startuje 30 maja, po drugie w MUX2 ma znaleźć się Polsat Sport News, a nie Polsat News.

Pozdrów tego, kto to pisał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z kolei na początku maja w pakiecie MUX2 pojawią się dwa nowe programy: TV6 oraz Polsat News." - oczywista nieprawda. Po pierwsze - TV6 startuje 30 maja, po drugie w MUX2 ma znaleźć się Polsat Sport News, a nie Polsat News.

Pozdrów tego, kto to pisał ;)

 

Jeżeli podajesz takie dane, to proszę wskaż ich źródło. Tutaj źródłem są słowa, jakie padły podczas konferencji z ust pana Piotra Siemienieca. Zadeklarował, że na początku maja pojawi się TV6 i Polsat News. Nie wskazał konkretnej daty, ale nie mówił o dacie 30 maja (wiem, że taką podano do opinii publicznej niedawno). Za to powiedział, że 4 miasta otrzymają dostęp do tv cyfrowej szybciej, niż zakładano, czyli jeszcze w tym tygodniu. Poza tym jest to Polsat News, czego dowodem jest załączone zdjęcie.

 

img_4608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już nawet kwestię koncesji:

1. Polsat News to kanał płatny, za który Polsat pobiera opłaty od operatorów

2. Skoro tak, to co stoi na przeszkodzie, by Polsat News został włączony choćby dziś?

 

Nie ma co się dziwić, że cyfryzacja TV naziemnej to jedna wielka groteska, skoro nawet "najwyżsi" na tym szczeblu nie wiedzą, komu i na co dają koncesje...

A zdjęcie (a dokładniej plansza z prezentacji) rozwaliła mnie na całego. Logo Puls 2 - stare logo TV Puls :lol2:

 

Chyba jedynym konkretnym punktem tej konferencji była anegdota o Solorzu i infolinii CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo kanału Polsat Sport News jest, zresztą przecież kanał nadaje testowo już od jakiegoś czasu

psn.gif

 

Mimo tego obecność Polsat News na planszach uważam oczywiście za błąd lub faktycznie "placeholder" dla loga PSN, którego nie mieli (nie zdobyli?), choć jest. Ale jeśli ktoś w trakcie trwania konferencji powiedział "Polsat News" i byli tam przedstawiciele KRRiT, którzy tego nie skorygowali (a byli) - to już tylko pogratulować :lol2: Chociaż pomylić się - ludzka rzecz, nie to żebym jakoś piętnował ;) Nie byłem, nie przygotowywałem prezentacji, nie wiem jak było ;) Ale należałoby reagować przy nieścisłościach.

 

W każdym razie KRRiT na posiedzeniu bodajże 2 listopada 2010 roku przyznała koncesję na emisję w MUX II kanałom: TVN Siedem (nadaje), TV Puls 2 (leci promo TV Puls), TV6 (startują 30 maja - informacja oficjalna od TV6, co jednak nie znaczy, że testy nie ruszą wcześniej) i właśnie kanałowi Polsat Sport News (testuje od wielu miesięcy na satelicie).

 

Tu lista wnioskodawców: http://www.krrit.gov.pl/bip/Portals/0/k ... _mux_2.pdf

PS: ESKA TV złożyła wniosek na MUX II "na pałę", choć ewidentnie nie spełniali I. 2 ogłoszenia - hehehe, liczyli, że się może przemkną :lol2:

 

Od strony prawnej Polsat News pojawić się w MUX II DVB-T nie może (a jak będzie, to się zobaczy :P Tu jest Polska - prawo dżungli rządzi :P Ja bym wolał Polsat News...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego obecność Polsat News na planszach uważam oczywiście za błąd lub faktycznie "placeholder" dla loga PSN, którego nie mieli (nie zdobyli?), choć jest.

 

No to niezła wtopa. Na sali nikt nie zauważył błędu. Domysłów co do tej kwestii może być wiele (być może nawet p. Siemieniec nieświadomie mówił o Polsat News, on sam o tym pewnie wie najlepiej). Tego typu wpadki zdarzają się najlepszym. Rok temu byłem na gali sportowej z udziałem m.in. Ireny Szewińskiej i gwiazdę muzyczną, która wówczas miała zaśpiewać, przedstawiono jako uwaga - wokalistkę Top One! ;) Szum się zrobił na sali a pani wokalistka oczywiście musiała się tłumaczyć. Ktoś, kto przygotowywał tekst, złą panią Kasię skopiował z Wikipedii ;).

 

ps. dzięki za korektę informacji! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...