Skocz do zawartości

Czego brak w ofercie CYFRA+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są obecnie dwie technologie nadawania obrazu 3D w telewizorach w zależności od producenta. W jednej trzeba mieć specjalne okulary, w drugiej natomiast nie. Telewizory do których trzeba używać okularów, uważam w warunkach domowych za totalne nieporozumienie i przeżytek. Kwestią czasu jest, kiedy znikną na zawsze ze sklepowych półek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to niech wprowadzą u nas powszechnie format 16:9 w SD a nie przeskakujmy od razu kilka generacji do przodu. Poza tym rozpowszechnienie się w Polsce telewizji/telewizorów HD oraz odtwarzaczy Blue-Ray jest tak sobie. Ceny filmów na BR to sto złotych jak zdążyłem się zorientować.

 

@blue_voyager: Jakbyś Ty raczył ten news przeczytać to byś się dowiedział, ze telewizory tego typu miały trafić do Europy od kwietnia 2011 roku. Teraz mamy koniec maja więc czy nie mogę wnioskować, ze już są lub bardzo niedługo będą one dostępne?

 

Też uważam, ze telewizory 3D z okularami to do domu nieporozumienie. Czy Może ktoś rozwinąć kwestię wpływu oglądania takiej telewizji na zmysły wzroku i równowagi? Jeśli faktycznie pojawią się telewizory dające efekt 3D bez potrzeby stosowania okularów oraz będą one w przystępnej cenie to wtedy będzie się nad czym zastanawiać. Na razie jednak to jakiś bardzo wąski margines jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały SD - wiele z marną jakością obrazu i dźwięku

Kanały HD - podobnie jak wyżej

Kanały 3D - a tu praktycznie nie ma nic :wink:

Wniosek, w każdym standardzie nie ma ideałów, dlaczego, tego nikt nie wie.

 

A fajnie by było mieć większość kanałów w 16/9, DD5.1 dwie ścieżki dźwiękowe + napisy i do tego porządny bitrate. Ale się rozmarzyłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały nadawane w formacie 4:3 są w nowych telewizorach rozciągane przez co kiepsko i nienaturalnie wyglądają. Co do parametrów sygnału oferowanego przez polskie platformy satelitarne to nie zaznajamiałem się z dokładnymi danymi ale podobno można w ten sposób obniżyć koszty wynajmu transponderów na satelitach. Kanały HD szczególnie w Cyfrze+ to rzeczywiście problem jeśli chodzi o ich ilość ale chyba ogólnie bitrate polskojęzycznych kanałów HD jest raczej skromny. Na razie telewizję 3D traktuję jako pieśń przyszłości u nas.

Jeśli nastąpi wycofanie Orange Sport to nie wiem czy z automatu wprowadzą jakiś inny kanał sportowy. Zwróćcie uwagę, że to jest kanał premium a np. ESPN America lub Sport Klub+ czy jakiś podobny kanał pojawiłby się w pakietach Optimum. Na pojawienie się w Cyfrze+ polsatowskich kanałów sportowych raczej nie ma szans bo CP robi z nich podstawę swojej unikatowej oferty programowej po udostępnieniu innych swoich kanałów pozostałym platformom. Zresztą zobaczymy jak będzie od nowego sezonu wyglądać transmisja rozgrywek Ekstraklasy bo tortem podzieliły się Cyfra+, Polsat i Eurosport. Na razie wiem, że kolejka będzie rozwleczona na cztery dni (pt-pn) i Cyfra+ pokaże najlepsze mecze kolejki, Eurosport 2 pokaże mecz poniedziałkowy a CP nie wiem co będzie transmitował (chyba na kanale Polsat Futbol)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można w ten sposób obniżyć koszty wynajmu transponderów na satelitach

 

Zamiast kombinować powinni się zainteresować nowym tp:

 

https://satkurier.pl/news/66361/31-lipca ... a-13e.html

 

Wystarczyłby zakup 1 tp i możliwości dodawania nowych kanałów od razu by wzrosły.

 

Tyle, że pewnie w Cyfrze o tym nikt nie myśli i oba pójdą do Sky Italia. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sky Hunter

Ale po co mają coś kombinować z dodawaniem kanałów jak i tak mają 100% praw. Nie widzę sensu. Także rozważania o Polsatach zostawmy już sobie w spokoju. Inną sprawą może być EWENTUALNE powstanie klubowego kanału Śląsk TV to potem możemy rozmyślać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar: Nie wiem tylko czy wykup tego transpondera by się im zwrócił. W końcu ludzie tak czy siak oglądają te kanały HD...

 

@marcin81: Ale do czego mają 100% praw? Do polskiej piłki ligowej? Piłka to nie wszystko. Ja miałem na myśli zrekompensowanie ubycia z oferty Cyfry+ jednego kanału sportowego dla abonentów, którzy nie kupią pakietu Canal+. Takim rozwiązaniem byłoby dodanie wspomnianych przeze mnie kanałów do pakietu Optimum. Wiem, że na kanały sportowe Polsatu w Cyfrze+ nie ma co liczyć. Przykład z Ekstraklasą podałem tylko aby zasygnalizować fakt, że CP uczynił znaczny wyłom w dotychczasowym monopolu C+ na naszą ligę przez co oferta CP robi się bardziej konkurencyjna w dla telewidzów o piłkarskich zainteresowaniach. Jednak ogólnie na kanałach sportowych CP jest dużo różnorodnych dyscyplin sportu, na które C+ nie ma przecież 100% praw. Tak na marginesie to podejrzewam, że po wygaśnięciu praw do transmisji z obecnego przetargu Ekstraklasa stworzy własny kanał "Ekstraklasa TV" i będzie go oferować platformom cyfrowym na wyłączność za duża kasę. Gdzieś czytałem na necie po fiasku pierwszego przetargu, że gdyby w tym roku mieli coś takiego wprowadzić to abonament by wyniósł 15-20 zł/m-c za wszystkie mecze w sezonie.

 

@Pawop: No tak, jest zawsze opcja "pasy lub grubasy" ale żeby zapełnić cały ekran tak jak w 16:9 to trzeba wybierać "grubasy". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale podejrzewam, że wrażenia zależą od przekątnej ekranu telewizora panoramicznego. Jeśli jest ona mała to obraz 4:3 robi się taki jakiś miniaturowy. Poza tym zauważyłem, że w nowych telewizorach jest dużo opcji ustawiania formatu obrazu takich, jak 14:9, Letterbox, Panorama, Subtitle, Rozszerzony i Zoom 1-2-3. A czy niektóre stacje telewizyjne też nadają w takich formatach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest złe podejście, myślenie że skoro ma się TV panoramiczny, to musi być cały wypełniony. Otóż NIE, jeżeli obraz jest nadawany w formacie 4:3 należy go właśnie tak oglądać.

To nie tylko złe podejście, to jest bzdurne podejście. Jak można oglądać tak zniekształcony obraz! I jak można obcinać górę i dół żeby zrobić 16:9 z 4:3. Niektórzy chcą być bardziej papiescy niż sam papież i uznają tylko format 16:9, zapominając, że cała masa wartościowego materiału została po prostu sfilmowana w formacie 4:3 i tak należy to oglądać, zamiast poprawiać zamysł twórcy. Kompozycja, układ sceny, to wszystko ginie przy takim "przeformatowaniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blue_voyager Obcinanie góry i dołu, aby zrobić 16:9 występuje tylko w dekoderach Cyfry. W nowszych TV można zmienić na 16:9 z 4:3 bez straty nawet 1cm obrazu. - oczywiście chodzi mi o pozycje , które zostały nagrane w 16/9, a są nadawane na programach 4:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie. Mówię wyłącznie o programach nagranych w formacie 4:3 (i tak nadawanych) i o tych, którzy oglądając taki program, sami obcinają górę i dół po to aby obraz wypełniał cały ekran. A zmiana na ekranie z 4:3 na 16:9 jest jeszcze gorsza bo spłaszcza obraz.

Przycinanie obrazu 16:9 do 4:3 przez dekodery to całkowicie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem jest jakaś szansa na pojawienie się w C+ Polsat HD i TVN HD ?

 

Nie ma szans, bo te kanały zostały udostępnione w CP i N-ce na zasadzie wymiany. (TVN-y do CP , a Polsat do N). W cyfrze zapewne musiałoby się to odbyć na podobnych zasadach , a wątpię aby cyfra chciała się podzielić jakimś kanałem własnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szanse są, ale co wyjdzie z negocjacji między C+ a TVN i CP to nie wiadomo 8) Między N a CP są podpisane kontrakty na kontrektne sumy za transmisje danych kanałów i nie ma tu mowy o żadnej wymianie coś za coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie rozumiem czemu aż tak żydzą dla Cyfry tych kanałów w Hd treść ta sama tylko trochę lepszy obraz . Cyfra jest ostatnio , że tak powiem brzydko jest gnojona przez konkurencję ale nie wiadomo do końca po czyjej stronie wina bo z drugiej strony wygląda jakby im nie do końca zależało na nowościach w HD przecież od dawna jest do wzięcia AXN HD , DISCOVERY HD , FOX HD powinni dodać dla świętego spokoju no i po raz setny powtórzę MCM-y bo są na hot birdzie dla francuskiego orange ! (A ogólnie chwała im za poprawę ceny i ulatwienia dodania pakietu RELAXXX :) nie każdy bierze dla XXL )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie rozumiem czemu aż tak żydzą dla Cyfry tych kanałów w Hd treść ta sama tylko trochę lepszy obraz . Cyfra jest ostatnio , że tak powiem brzydko jest gnojona przez konkurencję ale nie wiadomo do końca po czyjej stronie wina bo z drugiej strony wygląda jakby im nie do końca zależało na nowościach w HD przecież od dawna jest do wzięcia AXN HD , DISCOVERY HD , FOX HD powinni dodać dla świętego spokoju no i po raz setny powtórzę MCM-y bo są na hot birdzie dla francuskiego orange ! (A ogólnie chwała im za poprawę ceny i ulatwienia dodania pakietu RELAXXX :) nie każdy bierze dla XXL )

Nie bardzo rozumiem!Jak to żydzą dla Cyfry kanałów HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr77sat

Witam:) Na forum jestem od niedawna ale techniką satelitarną interesuje się od początku lat 90Ttych. Cyfrę mam praktycznie od początku jej powstania. Kanały które by się przydały wg. mnie to pakiet Mtv , Viasat, Mcm, jakiś kanał dla dorosłych nadawany całą dobę, pakiet kanałow Fox . Więcej raczej chyba nie potrzeba bo kiedy to wszystko oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...