Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.07B8 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że tak. Więcej spostrzeżeń podam w najblizszym czasie. Nie chcę zbyt pochopnie wyciągać wniosków bez przeprowadzenia większej ilości prób.

ArtS

 

Brawo, bardzo ładny test. Mam pytanie: jak testowałeś nagrania na komputerze? Czy na zasadzie działa/nie działa, czy analizowałeś za pomocą jakiegoś programu np. TS Doctor?

Pytam, ponieważ w jednej z poprzednich BET serii 2.XX też był problem z symbolem dolara przy nagraniach. Po zgraniu na komputer okazywało się, że faktycznie nie da się odtworzyć tego pliku, natomiast w TS Doctor okazało się, że nagranie ma zakodowane tylko kilka pierwszych ramek co powodowało błędy w odtwarzaczach.

 

Wniosek: czasem wskazanie Arivy jest błędne (symbol na liście nagrań) natomiast na takim niezakodowanym nagraniu odtwarzacze na komputerze potrafią się wykrzaczyć mimo, że prawie całe nagranie jest zdekodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pliki sprawdziłem na szybko przy pomocy odtwarzacza VLC Player, gdyz VideoReDo niektórych plików nie chciał od razu otworzyć. Kilka pierwszych klatek jest czarnych, a później odtwarzanie jest już poprawne. Ponieważ VideoReDo miał problem z otwarciem kilku plików, więc podejrzewałem, że to wina zakodowanych pakietów na początku pliku. Z braku czasu nie zdążyłem jeszcze przetworzyć tych plików przy pomocy TSDoctora. Myslę jednak, że Twoja sugestia (i mój domysł) raczej się potwierdzą. Spróbuje to dokładniej przeanalizować, bo gdyby to było regułą, to warto to zgłosić do Fergusona. Być może to jest przyczyną pojawiania się tych dolarów na liscie do odtwarzania?

 

O jednym drobiazgu nie napisałem. Na liście nagrań zmieniono format daty na polski, czyli np.: 2011-01-10, a nie 01/10/2011. Drobna zmina, ale istotna dla czytelności listy.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zdecydowałem się na instalację najnowszej (testowej) wersji oprogramowania. Dzisiaj zauważyłem jedną rzecz. Tuner miałem włączony od wczoraj, wciskam "rec" - zaczyna nagrywać się program. Później okazuje się, że tuner nagrał tylko 11 minut i sam zakończył nagrywanie. Zaznaczam, ze nie chodzi o timer tylko o nagranie "z ręki". Kolejna próba - OK. Jeszcze jedna i znowu - tym razem 11 minut 59 sekund i koniec nagrania. Wcześniej (inne wersje softu) coś takiego nie występowało. Zastanawiam się też co oznaczają liczby, które widnieją na planszy "rec". Jest pasek postępu, czas itd. a obok np. 417 0 564. Co to takiego?:-)

 

Sprawdzone kolejny raz na TVN24. Włączam ręcznie nagrywanie - po 11 minutach i 59 sekundach mignął napis "recording end" i nagrywanie zatrzymuje się. A np. wczoraj włączyłem ręcznie na C+ ustawiłem czas nagrywania na 1:45 i wszystko nagrało się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tym i nie wiem co to jest, podobne liczby są przy odtwarzaniu nagrań z PVR (chyba od pierwszej wersji bety 2.X), niestety changelog jest zbyt ubogi w informacje :) miejmy nadzieję, że następny soft będzie krokiem do przodu (w myśl zasady krok do tyłu dwa kroki do przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie zabrakło miejsca na dysku? Przy włączonym time[beep]cie kontrola miejsca na dysku moze być utrudniona.

 

Moje testy pokazują, że czasy działania timerów nie nakładaja się skrośnie na siebie, więc tu jest już chyba wszystko w porządku. Może coś nie tak jest z domyslną długościa nagrywania? Kto wie. Trudno bedzie powtórzyc Twój przypadek u mnie, ale w wolnej chwili potestuję.

 

Kolejne testy

A teraz dwa słowa o kolejnych testach.

 

Zaprogramowałem wszystkie 32 timery w odstępach 10 min i na różne czasy od 2 do 8 minut każdy. Zaprogramowałem też tylko kanały kodowane. Pierwsza partia 16 timerów od 17-32 nagrały sie poprawnie. Druga tura (późniejsza) nagrwywała sie do czasu, gdy po trzecim nagraniu czwarte się nie rozpoczęło, gdyż tuner się zawiesił i wyglądał, jakby się nie włączył (ciemny wyświetlacz).

 

Niestety, z powodu pomyłki źle zaprogramowałem nagrywarkę i nie wiem, jak się tuner wówczas zachował.

 

Już w pierwszej becie przydarzyło mi się coś takiego i podejrzewam, że z jakichś względów jest to efekt niedoskonałej pracy portu USB. Spróbuję w najblizszym czasie powtórzyć eksperyment i przypilnuję, aby nie pomylić się tym razem przy programowaniu nagrywarki (monitoring).

 

Gdyby nie to zawieszenie tunera, można by uznać, że mechanizm timerów i nagrywania zdecydowanie się poprawił. Niestety taki przypadek nie pozwala jeszcze na nagrywanie "produkcyjne".

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie zabrakło miejsca na dysku? Przy włączonym time[beep]cie kontrola miejsca na dysku moze być utrudniona.

 

Pomyślałem o tym. Timeshift mam zawsze wyłączony a zajętość dysku była na poziomie 83%. Usunąłem kilka rzeczy i przy kolejnej próbie... nagrał 19 minut (:?: ) Przestawiem domyślny czas nagrania "z ręki" z 2 godzin na 10 godzin. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale... od tego jest soft testowy, żeby próbować:-) Dzień wcześniej nagrywałem film, ustawiłem na 1:40 i nagrał prawidłowo. Wygląda na to, że ona tak losowo wybiera sobie czas nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na nowych softach z serii 2x nagrywa cały film w calosci,czy jak dawniej oddzielnie...

Wszystko zależy od ustawienia i długości filmu.Maksymalny plik może być 4GB.Ale można ustawić mniej.Jeżeli film zmieści się w 4GB to film może być w jednym kawałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory wykonałem jedynie jedno dłuższe nagranie, zaprogramowane na długość 2:05. Zakończyło się na długości około 1:30, gdyż na flashu zabrakło miejsca. :) Pozostałe próby były kilkuminutowe. Na początek chciałem sprawdzić, czy timery nie są od siebie zależne, tak jak to miało miejsce w poprzedniej wersji beta. Niestety, z braku czasu, nie wykonałem jeszcze kolejnych testów.

 

Na podstawie ostatnich testów doszedłem do wniosku, że w Arivie funkcjonują dwa mierniki czasu:

 

1. Miernik zdarzenia (bez wzgledu na to czy nagrywamy, czy tylko oglądamy zaprogramowany kanał).

2. Miernik nagrywania.

 

W wersji 1.06BB7 i wcześniejszych długość nagrywania była determinowana przez miernik nagrywania. Gdy nastawiłem audycje o długości 2:00, to czas zapisu miał równe 2 godz. z ewentualnym 1-2 sekundowym błędem, czyli np.: 1:59:59. Nie sprawdzałem, co do klatki.

 

Obecnie jest tak, że gdy startuje timer, to najpierw pojawia się komunikat o rozpoczęciu zdarzenia, następnie po krótkiej chwili (kilka sekund) pojawia się komunikat o inicjalizacji dysku USB. Nagranie kończy się w momencie zakończenia zdarzenia. Ponieważ dysk jest inicjalizowany kilka sekund póxniej, skutkuje to kilkusekundowym obcięciem czasu nagrania. Rzecz mało istotna, ale jednak działa inaczej, niż poprzednio. Efekt jest taki, ze audycja zaprogramowana na długość 2:00 ma np.: 1:59:52.

 

Szkoda, że po rozpoczęciu nagrywania nie pojawia się na chwilę pasek postępu nagrywania, jak to jest w wersji 1.06B7 i wcześniejszych. Ułatwiało to diagnostykę i widać było, że tuner zaczyna nagrywać. Osobiście nie pogniewałbym się, gdyby taki pasek można było włączyć sobie na stałe w opcjach.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem następującą opcję - w menu "informacje o podłączonej pamięci", pod niebieskim przyciskiem jest opcja "ustaw dvr" czy coś takiego. Po naciśnięciu pojawia się prośba, "żeby chwilkę zaczekać" i... dalej nic się nie dzieje. Co to za opcja, do czego służy?

 

I ponawiam moje pytanie - czy ktoś spotkał się z tym, że na tej wersji oprogramowania nagrywanie "z ręki" kończy się zuoełnie losowo? Dzisiaj włączam - tuner nagrał 20 minut, właczam drugi raz - 11 minut itd. Taka zabawa. Czas nagrania "z ręki" ustawiony na 1:45 lub 2 godziny, dysk pusty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem następującą opcję - w menu "informacje o podłączonej pamięci", pod niebieskim przyciskiem jest opcja "ustaw dvr" czy coś takiego. Po naciśnięciu pojawia się prośba, "żeby chwilkę zaczekać" i... dalej nic się nie dzieje. Co to za opcja, do czego służy?

 

Jak masz więcej niz jedną partycję na dysku - wybierasz LEWO/PRAWO, ktora ma byc używana do nagrywania.

I w tedy naciskasz NIEBIESKI :) żeby wybrać tą partycję :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponawiam moje pytanie - czy ktoś spotkał się z tym, że na tej wersji oprogramowania nagrywanie "z ręki" kończy się zuoełnie losowo? Dzisiaj włączam - tuner nagrał 20 minut, właczam drugi raz - 11 minut itd. Taka zabawa. Czas nagrania "z ręki" ustawiony na 1:45 lub 2 godziny, dysk pusty!

 

Od dwóch wersji oprogramowania 2.x już tak jest, trzeba czekać na ruch programistów Fergusona, aż łaskawie naprawią timery zwłaszcza we współpracy z zegarem automatycznym. Więc pewnie to też dotyczy nagrywania "z ręki". Ta wersja i poprzednia mają problem też z odczytem EPG (przynajmniej u mnie, może to wina współpracy z nCAM HD), szczególnie to widać, gdy nagrywamy kilka programów pod rząd. Ja mam ustawiony czas automatyczny, ustawione żeby tuner po nagraniu pozostawał włączony, uwzględniam minutę przerwy między nagraniami. Nie wiem od czego to zależy, ale czasem EPG prawidło się ładuje na początku, potem nagle znika (również ikona z informacją o EPG w sygnale) i czasem ponownie się ładuje a czasem pomaga tylko restart tunera. Jeśli nagrywam 5 odcinków programu pod rząd to zdarza się, że jeśli EPG "zniknie" podczas nagrywania to następny program nagrywa się z czasem wyzerowanym 1:00 etc. Zaobserwowałem to na TVN7, ale przypadek znikającego EPG dotyczy wszystkich kanałów z oferty TNK HD, wcześniej (to znaczy w sofcie 1.XX) takiego zjawiska nie było. Jak wynika z testów @ArtS007 trochę inaczej jest jak zegar jest ustawiony na "ręczny", natomiast ten zegar ma jedną wadę - jeśli zaniknie napięcie w sieci zegar się wyzeruje i nie ustawi ponownie. Jest też mniejsza wada taka, że zegar ręczny nie resetuje się (tak było przynajmniej we wcześniejszych wersjach) tylko jeśli ustawiona jest opcja wyświetlania zegara w trybie standby, a to jak wynika z kolei z testów innego użytkownika (który to badał watomierzem), wiąże się ze zużyciem prądu na poziomie 35W w trybie "czuwania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te 35 watów nie bardzo bym wierzył, gdyż zwykłe watomierze konsumenckie nie uwzgledniają najcześciej wpływu mocy biernej na pomiar i mierzą tak naprawdę moc pozorna, a nie czynną. Czyli prosty iloczyn napięcia i prądu.

 

Jesli zas chodzi o ustawienie czasu ręcznego nagrania, to prawdziwa jest nastepująca zależność:

 

czas x 60 min / 10

 

Dla przykładu, dla ustawienia 2 godz:

 

2 x 60 / 10 = 12 minut,

 

a dla 1 godz:

 

1 x 60 / 10 = 6 minut.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, ciągle zapominam o tym napisać, kilka dni temu wygrzebałem niedoładowaną kartę TNK SD i zrobiłem prosty test współdziałania z nCAM HD (karta tnk sd w czytniku tunera a moduł z kartą TNK HD w slocie CI), okazało się, że opcja "dekoduj przez: wspólny interfejs CI/czytnik kart CA" nie działa (chyba) bo mimo, że na danym kanale było wybrane dekodowanie tylko przez czytnik CA zgłaszał się moduł z komunikatem "Brak dostępu (5)", więc nie wiem czy to działa prawidłowo? W każdym razie są kanały na których gryzą się uprawnienia TNK SD i TNK HD (tuner głupieje na kanałach z simulcryptem). Z samym modułem nCAM też dekodowanie działa w kratkę bardzo często pojawia się komunikat tunera "Zakodowane" na co pomaga tylko restart tunera. Często z poziomu menu tunera nie da się wejść w menu modułu a nawet czasem modułu nie ma na liście w menu - po restarcie znów się pojawia. Dziwne, że Ferguson nadal nie potrafi wprowadzić wsparcia dla nCAM na tym tunerze szczególnie, że na innych modelach jak Ariva TT podobno współpraca jest poprawna (choć wiadomo inna architektura), ale na tej platformie u konkurencji większość błędów została już rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zależnością to też nie jest tak... Oczywiście wpadłem na to, ze może to być 10% ustawionego czasu ale... różne testy tego nie potwierdziły do końca. Tzn. raz jest to około 10% a innym razem zupełnie nie. Moją "najnowszą receptą" na to jest... w menu ustawić długośc nagrania "z ręki" na 0:00. Tuner trzyma to ustawienie w menu ale przy naciśnięciu przycisku "rec" rozpoczyna nagrywanie i pokazuje czas 2:00. Na razie to działa i tuner nie przerywa w trakcie nagrywania... zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry może nie rozumiem do końca, ale zainteresował mnie problem nagrywania z "ręki" bo ja go chyba nigdy nie miałem. Czy chodzi o czas nagrywania po naciśnięciu "rec" w dowolnym momencie oglądania telewizji? Fakt domyślnie jest mało czasu, ale można go zmienić naciskając jeszcze raz "rec" w czasie, gdy jest okno z postępem nagrywania wtedy pojawia się komunikat, który pomaga zmienić czas na dłuższy, czy tak robisz i mimo to nadaj nagrywa się np. tylko 10 minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Domyślnie było tam chyba 2 godziny. Zauważyłem jednak, że po 10 minutach tuner kończy nagrywanie! Zacząłem próbować z różnymi ustawieniami. Pomyślałem (jak sugeruje ArtS007), że błąd tkwi w traktowaniu przez tuner ustawienia czasu nagrywania "z ręki" jako 10% tego czasu. To dawałoby zamiast godziny - 6 minut itd. Po dokładniejszym sprawdzeniu to się do końca nie potwierdziło. Teraz zastosowałem sposób, który opisałem wyżej. Czyli w menu "ustawienia nagrywania" ten czas wyzerowałem na 0:00 i przy naciśnięciu "rec" w tej chwili tuner nie przerywa nagrywania po 12 czy 20 minutach (pokazuje, że będzie nagrywał 2 godziny, mimo że w menu ustawione jest 0:00). Oczywiście jest to jakiś błąd w oprogramowaniu ale chcę sobie z nim poradzić (na razie) jakimś "domowym sposobem" - m.in. dlatego, że chcę teraz pozostać przy tej wersji softu. Podoba mi się nowa, mniejsza czcionka, długość pliku do 4GB, wynikowy format nagrania (ts) oraz to, że jak narazie na tym sofcie nie widzę wkurzającego mnie strasznie przesunięcia obrazu względem dźwięku. To rozsynchronizowanie było u mnie na wszystkich wcześniejszych softach (do 1.06B7) a w tym pierwszy raz tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że nie zawsze ta reguła działa, ale jak działa, to własnie w ten sposób. Co ciekawe, po naciśnięciu Rec zawsze pasek nagrywania ma poprawny rozmiar. Cóż, muszą to dopracować.

 

Pewne objawy wskazuja na to, że ten soft bazuje na jednej z poprzednich wersji 1.x. Świadczy o tym między innymi sposób sortowania kanałó (tylko pojedyncze).

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...