Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.07B8 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No proszę miła niespodzianka nowa wersja testowa na długi weekend :brawo:

 

Listy zmian nie podano ale jest informacja dotycząca radia internetowego:

SHOUTcast Radio API Program - Important Update

The new SHOUTcast 2.0 API platform has been released and

we are currently focused on migrating current 1.0 API to the new APIs.

The migration is estimated to be complete soon.

 

Soft do pobrania oczywiście ze strony producenta: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... itarne-HD/

 

Tak na szybko zauważone zmiany:

+ menu edycji listy kanałów działa po staremu

+ pod klawiszem BACK jest nowa funkcja lista ostatnio oglądanych kanałów jak w FX'ach !!! wow !!!

- nie pobiera list shoutcast'a - w/w info mówi że zmieniają całe API ...

 

...dalsze w trakcie testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pierwsze 5 minut przekonało mnie, że to kolejny bubel od Fergusona

 

- nieprawidłowo przywraca ustawienia z kopii Dump (nie przywraca języka i GUBI NAZWY LIST ULUBIONYCH)

- nadal BRAK EPG na EUROSPORT HD z 11278MHz

- często zamyka się MENU główne zaraz po wejściu do niego

- nie przywraca TIMERÓW z kopii!!!!!

 

Testy współpracy z nCAM Hd w toku, wygląda to trochę lepiej niż wcześniej.

 

- pojawia się nowy komunikat o prawidłowym pobraniu IP przez STB - tylko po co takie info?!

- a co jeśli ktoś chce starą funkcjonalność przycisku BACK??? Gdzie to zmienić?

- lista ostatnich 10 jest oczywiście skopana wybranie pozycji z listy powoduje zmiany nazw niektórych pozycji na tej liście co innego jest napisane a na co innego się przerzuca, więc po co coś czego nawet nie sprawdzono????!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nieprawidłowo przywraca ustawienia z kopii Dump (nie przywraca języka i GUBI NAZWY LIST ULUBIONYCH)

- nie przywraca TIMERÓW z kopii!!!!!

 

Wiem że jesteś uprzedzony ale trochę przeginasz ... nigdy nie było przywracania ustawień timerów z kopii !!!

Czy gubi nazwy list ulubionych ... trzeba sprawdzić robiąc nowy Dump.abs na tej wersji,

bo jak wgrywasz listę i ustawienia z jakiejś innej to może nie działać -> taki urok i zawsze tak było.

Poza tym wgrywanie starych ustawień moim zdaniem to powielanie błędów, których może już nie być.

Więc pytanie - po co to robisz? Czy nie prościej wyszukać sobie kanały :read:

 

- a co jeśli ktoś chce starą funkcjonalność przycisku BACK??? Gdzie to zmienić?

- lista ostatnich 10 jest oczywiście skopana wybranie pozycji z listy powoduje zmiany nazw niektórych pozycji na tej liście co innego jest napisane a na co innego się przerzuca, więc po co coś czego nawet nie sprawdzono????!

Człowieku najpierw potestuj dokładnie a potem wypisuj bzdury !!!

Lista jest zrobiona dynamicznie i z tego co widzę to kopia rozwiązania ze starych FX'ów.

Brawo dla Fergusona za to bardzo mi tego brakowało pisałem nawet maila ale odpowiedzieli,

że to niemożliwe. Jak nie wiesz do czego to i jak to używać to lepiej nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Ta funkcja jest naprawdę pożyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, będę co wersję przeszukiwać orbitę i układać sobie listę, nie jestem uprzedzony tylko wytykam błędy w sofcie który po raz kolejny został skopany! Mam Dumpy zrobione na wersji 2.X i podobno to ma działać, a jakoś nie działa.

Zamiast podniecać się nowymi funkcjami, które nie działają do końca dobrze lepiej napisz co naprawili w stosunku do poprzednich.

Bo np. BitRate tradycyjnie pokazuje bajki.

 

Co do EPG to w takim razie nie działa z nCAM HD (EuroSport HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nadal BRAK EPG na EUROSPORT HD z 11278MHz

 

Nie prawda bo działa !!

hhhhhhhhhhhhhhhhhh.jpg

 

 

Jasne, będę co wersję przeszukiwać orbitę i układać sobie listę............

Kupiłeś odbiornik na wolnym rynku a nie od operatora jak nie chcesz nic robić,

to idź sobie do C+, n albo Polsatu i kup weź odbiornik dla mas ;) Zamiast marudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko... cieszę się, że wypuścili nowe oprogramowanie ale tym razem poczekam :)

 

Napiszcie jak timery? Czy nadal trzeba ustawiać 20 godzin, żeby nagrał 2?

Czy naprawili sortowanie kanałów?

Jak współpraca modułów?

 

EDIT:

Ehh... skusze się. Żeby nie było, że najpierw się czepiam a potem jak poprawią to nie docenię.

 

Po raz kolejny zainstaluję i zobaczymy co tym razem wymodzili programiści fergusona... ;)

 

-----

- Przy przerzucaniu kanałów do przodu potrafi cofnąć o 1 kanał. Przykład: przelatuje kanały od 1 do 20 i np. przy 16 cofa mnie do 15. Może jakieś ukryte pola bonusowe "cofnij się o 1 pole" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda bo nie działa mam tylko nCam:

 

A jesteś pewien że na danym kanale emitowane jest EPG :?: Ja i brain przedstawiliśmy zdjęcie EUROSPORT HD PL, ale na tym samym tr. jest też wersja EUROSPORT HD w której jak widać EPG nie ma co nie jest pewnie winą Arivy tylko nadawcy!

 

Ok, opiszę dokładnie.

Mam ustawione dokładnie z parametrami podanymi na stronie TNK HD (http://telewizjanakarte.pl/fileadmin/pd ... C3%B3w.pdf)

W tej tabeli na pozycji 30 jest Eurosport HD (11278MHz V 27500)

PIDy dla tego Eurosportu to: V 3000, A3210, P3000

W moim przypadku wszystko się zgadza, moduł nCAM HD nie dekoduje kanału EUROSPORT HD PL (Ariva200 mówi, że jest tam SecaNagra - tylko!), za to inne są dekodowane (ESP HD Polish, EUROSPORT HD etc.).

Pytałem na forum "N" (nhdtv.pl) czy tamtym użytkownikom działa na Eurosporcie HD dostarczanym dla "N" EPG i dostałem grzeczne odpowiedzi, że tak.

Więc jak to jest? To wina nadawcy czy Arivy? (pytam bez złośliwości). Podkreślam specyfikę konfiguracji: tylko moduł nCAM HD w Arivie 200.

 

Co do działania nCAM HD z nowym softem to jest minimalnie lepiej niż wcześniej ale nadal potrafi moduł "zasnąć" co skutkuje na wszystkich kanałach komunikatem "Zakodowany", wracam do poprzedniej wersji (jest zła ale chyba jednak lepsza i szybsza od tej ostatniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nadal syf! I ja [beep] to zainstalowałem licząc naiwnie jak małe dziecko, że będzie się to nadawało do użytku. Jak sobie pomyślę, że od nowa będę musiał układać listę kanałów to zbiera mi się na wymioty.

 

A mianowicie. Wszystkie nagrania z karty Cyfry (do której działania w Arivie nie było jak dotąd większych zastrzeżeń) są zakodowane. 5 prób (z timera i z palca) - wszystko zakodowane. Z modułu Polsatu wszystko nagrywa się ok.

 

Jeden krok do przodu, dwa kroki do tyłu. Jak zwykle.

 

Po każdej instalacji softu zawsze to samo. Pasmo niekończących się porażek. Nie wiem jak można tak spartolić oprogramowanie. Za każdym razem zawsze schrzanione jest coś co uprzednio działało prawidłowo. Jak to możliwe?! W następnym sofcie naprawią działanie karty cyfry, to zepsują moduł polsatu, potem naprawią polsat, to zepsują sortowanie programów (...) i tak w kółko. Never ending story.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku najpierw potestuj dokładnie a potem wypisuj bzdury !!!

Lista jest zrobiona dynamicznie i z tego co widzę to kopia rozwiązania ze starych FX'ów.

Brawo dla Fergusona za to bardzo mi tego brakowało pisałem nawet maila ale odpowiedzieli,

że to niemożliwe. Jak nie wiesz do czego to i jak to używać to lepiej nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Ta funkcja jest naprawdę pożyteczna.

 

Niestety ale muszę to powiedzieć, bzdury to ty piszesz (kompletnie dezawuując to co robisz pożytecznego na tym forum), pisząc o tym jaki to ten wyziew programistów Fergusona jest wspaniały.

Ta pseudo dynamiczna lista jest tak dynamiczna, że sam tuner chyba głupieje. Na tej "cudnej liście" pojawiają się np: duble BBC HD (przyjmijmy na miejscach 5 i 6) klikam na to BBC HD na miejscu 5 i przełącza się na AXN (w moim przypadku), więc cudny dodatek o który prosiłeś trafia na długą listę funkcji do POPRAWKI.

Pomijam fakt, że skoro zmienia się taką funkcję w sposób diametralny to przydałoby się mieć możliwość wyboru w MENU sposobu działania tego przycisku BACK (po nowemu/po staremu).

 

Na plus można napisać, że zmiana sposobu przenoszenia kanałów jest rozsądnym krokiem, świadczącym o minimum przyzwoitości programistów.

nCAM HD zasypia w tym sofcie nawet na TVN HD, mimo, że ten kanał powinien właśnie "wybudzać" ten moduł.

 

W pełni się zgadzam z @regedit !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mianowicie. Wszystkie nagrania z karty Cyfry (do której działania w Arivie nie było jak dotąd większych zastrzeżeń) są zakodowane. 5 prób (z timera i z palca) - wszystko zakodowane. Z modułu Polsatu wszystko nagrywa się ok.

 

No to ciekawostka bo własnie skończyłem nagrywanie 2 filmu z Cyfry+ (jeden HD i jeden SD) tak dla testu i oba nagrały się odkodowane...

 

regedit i xxl_mercos już od jakiegoś czasu tylko tu biadolą i na zmianę nabijają posty.

Polecam wam obu sprzedanie tego urządzenia (na pewno będą chętni) i zakup odbiornika od operatora!

A z drugiej strony dziwię się -> producent w miarę możliwości wprowadza coraz to nowe opcje zgodnie

zresztą z listą życzeń użytkowników. To jak można pisać że są do D bo działają inaczej niż

moje widzimisie (patrz regedit sort po transponderach) :crazy:

 

Kolejny przykład

- pojawia się nowy komunikat o prawidłowym pobraniu IP przez STB - tylko po co takie info?!

Podłączas LAN do odbiornika i nie wiesz po co jest ta informacja? To gratuluję niewiedzy :crazy:

 

 

Jest to czwarta wersja testowa a nie tysięczna i jak na ilość wprowadzonych zmian to i tak działa bez zwiechy.

Jak się wam nie podoba to 1.06B7 ostatnia stabilna i nie marudzić.

Jak wiele firm dba tyloma zmianami o użytkowników ???

Mam sprzęt LG, SONY, i inne w domu - jak kupiłem tak muszę używać

choć wiele bym zmienił ale co z tego - aktualizacji nie ma i niebędzie.

Fergusony są moim zdaniem tak popularne bo mimo wad słuchają użytkowników.

 

 

 

Czy może się ktoś spoza tego grona wzajemnej adoracji wypowiedzieć o nowym sofcie?

Mi Cyfra+ dział tak samo jak na poprzedniej wersji ...

Soft trochę dłużej inicjalizuje dysk może stąd czasem nagra z $ ... nie wiem ... a regedit już wcześniej pisał o problemach z dyskiem więc nie jest tu obiektywny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączas LAN do odbiornika i nie wiesz po co jest ta informacja? To gratuluję niewiedzy :crazy:

Kolejny "yntelygent" ze swoją nader mądrą radą "to po co kupowałeś?", bo trudno było się domyślać, na podstawie dostępnych informacji - oficjalnej instrukcji, opisu na stronie producenta, że funkcje opisane nie działają poprawnie. A swoje dobre rady wsadź sobie w... nos.

 

Ależ ty mądry, zupełnie jakbyś był programistą Fergusona, pytanie moje było po co taki komunikat bo on się pojawiał co uruchomienie tunera, mądralo

Tak chwalisz działania Fergusona, że dodają nowe funkcje a może odniesiesz się do błędów znanych od wielu wersji, które nie zostały nawet "liźnięte"? Nie wiesz o co chodzi, no to gratuluję niewiedzy!

 

Powściągnij swój zachwyt nad tym softem bo brniesz w ślepy zaułek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem następujący błąd w tym sofcie:

 

Po wciśnięciu przycisku SAT na pilocie i przejściu do innej satelity, a następnie naciśnięciu P+ lub P- kasuje się cała lista na wybraną satelitę, podczas gdy wybiera kanał z kolejnej satelity

i tak w kółko...

kolejne wybranie innej satelity daje ten sam rezultat czyli kasuje w całości listę z wszystkimi kanałami wybranej satelity

 

Moja lista kanałów została zrobiona na sofcie 2.05B7.

 

Do tego gubienie nazwy grup ulubionych po wgraniu listy z poprzedniego softu.

 

 

Funkcja podglądu ostatnio oglądanych kanałów nie działa tak jak należy.

Krótkie naciśnięcie przycisku BACK powinno nas cofać do ostatnio oglądanego kanału.

Natomiast dłuższe naciśnięcie BACK inicjuje 10 ostatnio oglądanych kanałów

 

 

Należy pomyśleć o dodaniu zmiennego bitrate aktualnie oglądanego kanału ( zarówno bitrate video jak i audio ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka bo własnie skończyłem nagrywanie 2 filmu z Cyfry+ (jeden HD i jeden SD) tak dla testu i oba nagrały się odkodowane...

Być może masz inny dysk. Ja zakupiłem swój zgodnie z zaleceniami producenta (3,5 cala z własnym zasilaniem, bez ukrytych partycji). Zresztą na 1.06B7 działał prawidłowo (ciekawostka)

 

regedit i xxl_mercos już od jakiegoś czasu tylko tu biadolą i na zmianę nabijają posty.

Polecam wam obu sprzedanie tego urządzenia (na pewno będą chętni) i zakup odbiornika od operatora!

Nie będę "dokarmiał" i powiem tylko tyle, że instaluję każdą nową wersję oprogramowania z nadzieją na poprawę funkcjonowania tunera. Uwierz mi, że gdybym miał możliwość kupienia drugiego odbiornika z możliwością nagrywania od operatora (nawet jednogłowicowego) to z pewnością bym to uczynił.

 

A z drugiej strony dziwię się -> producent w miarę możliwości wprowadza coraz to nowe opcje zgodnie

zresztą z listą życzeń użytkowników. To jak można pisać że są do D bo działają inaczej niż

moje widzimisie (patrz regedit sort po transponderach) :crazy:

Nie interesują mnie żadne nowe opcje. Kupiłem tuner który miał poprawnie dekodować i nagrywać.

 

Jest to czwarta wersja testowa a nie tysięczna i jak na ilość wprowadzonych zmian to i tak działa bez zwiechy.

Jak się wam nie podoba to 1.06B7 ostatnia stabilna i nie marudzić.

Jak wiele firm dba tyloma zmianami o użytkowników ???

Mam sprzęt LG, SONY, i inne w domu - jak kupiłem tak muszę używać

choć wiele bym zmienił ale co z tego - aktualizacji nie ma i niebędzie.

Fergusony są moim zdaniem tak popularne bo mimo wad słuchają użytkowników.

Dobrze, że napisałeś "moim zdaniem". Szkoda, że nie szanujesz zdania innych osób. Jeśli coś jest nie po Twojej myśli, zarzucasz brak obiektywizmu i "narzekanie". Mam prawo być niezadowolony tak samo jak Ty masz prawo być zadowolony. Forum jest od wymiany opinii. Też mógłbym napisać, że "każdy kto sądzi, że Ferguson jest dobry to się myli".

 

Czy może się ktoś spoza tego grona wzajemnej adoracji wypowiedzieć o nowym sofcie?

Mi Cyfra+ dział tak samo jak na poprzedniej wersji ...

Soft trochę dłużej inicjalizuje dysk może stąd czasem nagra z $ ... nie wiem ... a regedit już wcześniej pisał o problemach z dyskiem więc nie jest tu obiektywny :(

Ciekawe. Jakoś na 1.06B7 nawet z wyłączonym zegarem w standby NIGDY (nawet 1 na 100 nagrań), powtarzam nigdy nie nagrał z karty cyfry zakodowanego nagrania. Ten soft jest pierwszym któremu się to przydarzyło. Niby dlaczego moduł, który ładuje się z opóźnieniem nagrywa odkodowane a karta która działa natychmiast już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Regedit, czy sprawdzałeś może swoje nagrania w komputerze? W poprzedniej becie zauważyłem, że często na liście nagrań pozycje wyglądały na zakodowane, ale w komputerze były zdekodowane. Choc przyznam, że te dolary nie napawają zbytnim zaufaniem.

 

@xxl_mercos, uważam, że informacja o poprawnym pobraniu numeru IP nie jest może najważniejsza, ale... Używam w domu sieci opartej o adaptery PLC. Zdarza się czasami, że coś im się nie podoba i odbiorniki nie widzą poprawnie sieci. Informacja, że numer IP został pobrany z DHCP poprawnie wyklucza w takim przypadku ręczne sprawdzanie ustawień sieci w odbiorniku. Przydałoby się cos takiego w WD Live Playerze...

 

Zamierzam zainstalować ten soft na weekend i potestuję nagrywanie. Zobaczymy...

 

I proponuję, aby nie wkładać w swoje wypowiedzi tyle emocji, szczególnie osobistych. To w niczym nie pomaga. Wymieniajmy się uwagami i nie traktujmy wrogo kogoś, kto zgłasza jakies błędy. Każdy z nas ma inne środowisko, więc pewne zachowania sprzętu mogą się od siebie różnić.

 

I mam radę. Testujcie dziewicze oprogramowanie. Wgrywanie osobistych ustawień, list kanałów itp. z innych wersji może (choć nie musi) zakłócać pracę softu. W takim przypadku testy przestają być obiektywne.

 

I pamiętajcie: to jest wersja testowa.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję, aby nie wkładać w swoje wypowiedzi tyle emocji, szczególnie osobistych. To w niczym nie pomaga. Wymieniajmy się uwagami i nie traktujmy wrogo kogoś, kto zgłasza jakies błędy. Każdy z nas ma inne środowisko, więc pewne zachowania sprzętu mogą się od siebie różnić.

ArtS

Podzielam Twoja opinię ale wpisywanie do uwag że oprogramowanie

No to nadal syf!
jest także poniżej standardów.Wystarczy napisać normalnie ze że zmiany są nie zadowalające.

 

Z moich testów wynika że oprogramowanie chodzi nieźle na FTA i karcie C+ w czytniku przy odbiorze z HB.Natomiast przeskakiwanie na Astre 1 z wykorzystaniem diseq często kończy się nie powodzeniem i trzeba czekać na zdekodowanie sygnału co mnie najbardziej uwiera.Często zaprogramowane nagranie na Astrze jest nie zrealizowane z uwagi na ten problem.Radzę sobie z tym zostawiając tuner włączony na kanale zaplanowanym do nagrywania.Oczywiście przy większej liczbie timerów na rożnych satelitach tak się robić nie da.Na szczęście ja używam pojedyncze timery.

Bardzo jestem zadowolony z klawisza "back" z poszerzona funkcjonalnością 10 ostatnio używanych kanałów.

Rzeczywiście przy wgraniu starej listy nazwy grup ulubionych zgubiły się ale łatwo to uzupełnić ręcznie.

Na starsze wersje oprogramowania nie wracam bo używam ten tuner do odtwarzania własnych filmików w formacie *.mp4.

Przy okazji polecam czytanie uwag na forach czeskich i słowackich gdzie uwagi maja charakter bardzie wyważony.Inna sprawa ze oni skupiają się głównie na "kluczykach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała propozycja dla programistów Fergusona co do nazw nagrań ;)

 

Ponieważ nasze timery z reguły są ustawiane kilka minut wcześniej niż zacznie się nagrywanie właściwego programu dostajemy nazwę inną niż byśmy chcieli.

Gdyby jednak nazwa nagrania była zmianiana PO nagraniu na nazwę najdłużej trwającej pozycji z EPG to pozwoliłoby to zniwelować różnice na timerach.

 

Dla pełnej jasności przykład:

 

Chcemy nagrać program trwający od 10:00-11:00

Nastawiamy timer na 9:55 - 11:05.

Pozycje wg. EPG

9:30 - 10:00 PRG 1

10:00 - 11:00 PRG 2

11:00 - 13:00 PRG 3

 

Rozpoczęcie nagrania nadaje jakąś nazwę plikowi (obecnie jest to PRG 1 - mogłaby być jakaś zupełnie inna np. sama data i czas).

Zakończenie nagrywania sprawdza, że w czasie nagrania tj 9:55 - 11:05 najdłużej trwająca pozycja EPG to PRG 2 - czyli to co co chcieliśmy nagrać i taką nazwę chcemy.

 

Algorytm prosty, choć w implementacji chłopcy może będą musieli monitorować zmiany na EPG w trakcie nagrania, ale to już ich zmartwienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam za to problem przy próbie nagrywania na WD Passport - komunikat "NO record Partition" - ktoś może wie o co chodzi ? Dysk jest rozpoznawany i nawet da się z niego odtwarzać, niestety nagrać już nie.

 

Aktualizacja: To jednak nie wina nowego softu tylko uszkodzony system plików na dysku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto pierwsze wrażenia po serii prób z timerami.

 

Założenia wstępne

1. Zegar ręczny, wyświetlany w trybie czuwania.

2. Timeshift wyłączony.

3. Inne parametry domyślne.

4. Kanały wyszukane poprzez Fast Scan.

5. Programowanie z ręki (nie z EPG).

6. Karta Cyfry+ w czytniku.

 

Wniosek wstępny

Po kilku szybkich testach okazało się, że timery 17-32 są już "niezależne" od timerów 1-16. Po szczegóły odsyłam do mojej wypowiedzi dotyczącej bolączek nagrywania w poprzedniej becie: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=18187&start=30#p429073.

 

Testy

Przy pomocy stacjonarnej nagrywarki DVD prowadziłem monitoring zadań. Nagrałem również listy timerów do poźniejszej weryfikacji.

 

Seria nr 1

Pierwsza seria obejmowała 8 pozycji w timerach od 16-24. Na osiem pozycji nagrało się 7. Jednak po weryfikacji listy timerów okazało się, że ostatnia pozycja została mylnie oznaczona, jako Channel, czyli z założenia nie powinna się nagrać.

 

Wyniki serii nr 1

Skuteczność nagrywania 100% (7/7). Ósme nagranie z założenia nie mogło się nagrać.

 

Seria nr 2

Druga seria obejmowała 17 pozycji w timerach 1-8 oraz 17-25, od godziny 4:00, średnio co 10 minut. Na 17 pozycji nagrało się 13. Po weryfikacji listy timerów okazało się, że wszystkie nienagrane pozycje pochodziły z kanałów niekodowanych. Ten błąd występuje we wszystkich znanych mi wersjach oprogramowania na Arivę. Nagrywanie kanału niekodowanego po przełączeniu z kodowanego udaje się średnio w jednym przypadku na kilka. W tym przypadku niekodowanych timerów było 5, a nagrał się tylko 1.

 

Wyniki serii nr 2

Skuteczność nagrywania ogółem 76% (13/17).

Skuteczność nagrywania kanałów kodowanych 100% (12/12).

Skuteczność nagrywania kanałów niekodowanych 20% (1/5).

 

W wynikach drugiej tury należy wziąć pod uwagę osobno skuteczność nagrywania kanałów kodowanych i niekodowanych.

 

Znaki dolara na liscie Media Player

W większości przypadków na liście nagrań pojawia się znak dolara sugerujący, że nagranie nie zostało zdekodowane. Sprawdziłem w komputerze wszystkie moje nagrania i tak:

 

W serii nr 1 wszystkie 7 nagrań mogę odtworzyć w komputerze. Czyli 100% nagrań zostało poprawnie zdekodowane i zapisane.

 

W serii nr 2 na 17 nagrań mogę odtworzyć w komputerze 15. Czyli 88% nagrań zostało poprawnie zdekodowane i zapisane.

 

Nie wiem, jakie wyciągnąć z tego wnioski, jednak istnieje prawdopodobne wytłumaczenie tych dwóch "wpadek". Oba nagrania zostały wykonane pomiedzy 4, a 5 rano, czyli wtedy, gdy zaprogramowane stacje nie nadają. Dokładniej rzecz biorąc były to:

 

1. Superstacja, godz. 4:30, czas 0:08

2. Polsat Film, godz. 4:50, czas 0:02

 

To może, aczkolwiek nie musi, tłumaczyć fakt, że te dwa nagrania nie dały się odtworzyć w komputerze.

 

Wniosek dotyczący znaków dolara

Prawdopodobnie nagrania zostają nagrane jako zdekodowane w każdym przypadku. Jednak aby to w pełni potwierdzić, muszę przeprowadzić więcej testów w porze nadawania programu przed odpowiednie kanały.

 

Rada dla nagrywających z kanałów niekodowanych

Przy nagrywaniu kanałów niekodowanych wystarczy poprzedzić właściwy timer jednominutowym timerem ustawionym na ten sam kanał. Np. gdy chcemy nagrać półtoragodzinny program z Pulsu o godz. 20:00, ustawiamy dwa timery:

 

Puls, 19:55, czas 0:01

Puls, 20:00, czas 1:30

 

Pierwszy czasem się nagra, czasem nie, ale nie ma to znaczenia. Drugi nagra się na pewno.

 

Na razie to tyle...

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...