Skocz do zawartości
  • 0

Zezowanie z HOTBIRD 13E na ASTRA 19.2E


Caris
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

 

Mam przy swoim TV TNK z tunerem OPTICUM 4060CX. Chciałbym zrobić zeza na ASTRA 19.2E najlepiej przez konwerter typu monoblock i tu nasuwają mi się pytania:

 

1. Czy jak założę monoblock łapiąc za lewą trąbkę monoblock'a (będąc za anteną i ustawieniem anteny na HOTBIRD 13E), ustawię skew to od razu ASTRA będzie działać? czy coś trzeba jeszcze grzebać?

 

2. Czytałem na stronie usera "pastupam" ( PS. suuuper przydatna stronka ;) ), że z HOTBIRD'a 13E jest słabszy sygnał i zez jeszcze osłabia sygnał więc wychodzi na to, że lepiej zezować mając ustawiony talerz na satelitę ASTRA 19.2E?

 

3. Czy te wzmacniacze po 20-30 PLN na allegro firm THOMSON, TRIAX etc coś dają?

 

4. Czy możliwy jest zez HOTBIRD 13E <=> ASTRA 19.2E na antenie 60 cm czy jednak muszę się zaopatrzyć w coś większego?

 

5. Coś z innej beczki bo nie będę zakładał następnego tematu: Czy da się ustawić zez także na THOR6 0.8W - chociaż wydaje mi się, że ciężko by było... bo chodzi mi dokładnie o rumuński kanał muzyczny "1 Music Channel" ( http://www.lyngsat-address.com/uz/1-Music-Channel.html ) chociaż nie wiem czy czasami nie jest kodowany (?).

 

Dziękuję za odpowiedzi, które się pojawią i rozwieją moje wątpliwości ;) Pozdrawiam!

 

@EDIT: Przez przypadek napisałem w "Dobór sprzętu" zamiast w "Problemy"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ooo taka antena trochę kosztuje tj. 250 PLN na allegro od hollex... a gdyby dać antenę Corab 900 taką:

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... 900-grafit

....i do niej taki multifeed:

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... ab-800-900

to wyszłoby na to samo tylko, że antena multifocus jest eliptyczna.

 

A może odpowie ktoś na resztę pytań z mojego pierwszego postu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Na monoblocku działać musi od razu. Pozostaje tylko ustawić w tunerze porty Diseqc Hot Bird port 1 lub a Astra port 2 lub b

2. Jeżeli HB jest słabszy to właśnie musisz ustawić główny LNB na 13E a zezować na Astrę 19,2E

3. Wzmacniacze stosuje się w przypadku np. długiego kabla łączącego antenę z tunerem.

4. Na antenie 60cm zastosowanie monoblocka nie sprawdzi się. Poza tym nawet 60cm na dwa LNB na pewno nie zagwarantuje stabilnego odbioru. Do takiego układu powinna być antena 80-90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o kabel to mój ma z 27 metrów i jest on wyprowadzony na zewnątrz i mnie martwi to, że złączka DiSEqC żeby połączyć dwa kable musiałaby być na zewnątrz, a nie wiem czy ona może być zastosowana na zewnątrz i narażona na warunki atmosferyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do zastosowania konwertera typu monblock nadają się tylko anteny o wymiarach 75-80 cm, antena 90 cm będzie za duża. Próbowałem ustawiać monblocka na antenie Corab 900 i niektóre transpondery z Astry miały bardzo słaby sygnał więc taki rozmiar czaszy jest za duży. Z monblockiem jest tak, że jeżeli ustawisz poprawnie jednego satelitę np. Hot Birda to drugi ustawi Ci się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zestawiłem sobie 19,2E - 13E - 1W na antenie 60cm.

Problemem było ustawienie 13E i 19,2E bo jak na 60cm to te konwertery musiały się stykać a i tak nie udało się uzyskać maksymalnego sygnału z Astry i Hot Birda.

Jeśli chodzi o kabel to mój ma z 27 metrów i jest on wyprowadzony na zewnątrz i mnie martwi to, że złączka DiSEqC żeby połączyć dwa kable musiałaby być na zewnątrz, a nie wiem czy ona może być zastosowana na zewnątrz i narażona na warunki atmosferyczne?

Są sprzedawane w obudowach zazwyczaj, ja mam na zewnątrz i działa. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...