Skocz do zawartości
  • 0

Dwie anteny + multiswich


bodal
 Udostępnij

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

czyli jak wykonać taka instalację ??

zależy mi żeby z jednej anteny (tej z obrotnicą ) sygnał był tylko w jednym gniazdku ( no może w max dwóch jak by dało radę) a z drugiej anteny hot bird i astra na zezie , czy da się takie cos wykonać ?

czy multiswich pracuje tylko ze stałymi antenami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To co chcesz osiągnąć jest dla mnie bez sensu (ja takiego nie widzę). Niby się da, ale moim zdaniem skórka nie warta jest za wyprawkę. Może wpierw napisz ile funduszy chcesz na to przeznaczyć, bo jeśli budżet masz nieograniczony to podpowiemy Ci nawet jak hełm wywrócić na drugą stronę. ;)

A wracając do Twoich pytań: Nie da się dwóch urządzeń (obrotnica i multiswich) wysterować z jednego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli obrotnica to bezposrednio na gniazdo a Multiswitch mozna podłaczyc do osobnego zestawu HB + Astra i tu juz mozliwosci od 4 do 16 gniaz odbiorczych. Do tego mozna podpiac naziemna i radio i juz w kazdym gniezdzie odbiorczym masz wszystko. Niestety tylko nie da sie zrobic i to i to jednym wiec pozostaje albo obrotnica albo multiswitch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W zasadzie można użyć do tego jednego tunera, ale... muszą być pociągnięte dwa kable i trzeba przełączać (np. ręcznym przełącznikiem) z jakiego źródła (kabelka) ma korzystać. Tylko wygody i sensu w tym nie za dużo. ;)

 

Uogólniając: obrotnice będziesz miał tylko na jednym tunerze, bez sygnału ze "stacjonarnej", na pozostałych tunerach - odwrotnie.

Sygnał z anteny ruchomej ma być doprowadzony do tunera osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Jako nowy użytkownik chciałbym na ukłonić najpierw. ;-)

Podepnę się pod temat i zapytam, gdyż moja wiedza jeszcze jest średnia, poszukuję do domu multiswitcha, będąc na innym już forum polecono mi coś takiego: http://frsklep.pl/swi4508-multiswitch-k ... -p-10.html

Chciałbym Was zapytać co to za firma? Niewiele informacji w internecie o tej marce, a ja chciałbym kupić coś co będzie wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fracarro - firma Włoska, która w Polsce stawia pierwsze kroki. Póki co produkty udane, ale z ich multiswitchami nie miałem do czynienia. Asortyment z innych kategorii wysokiej jakości, ale musiałby wypowiedzieć się ktoś, kto wypróbował ich multiswitche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnimi czasy skontaktowałem się z dystrybutorem i polecono mi skorzystanie z promocji na multiswitch SWI5908AS 9 wejsciowy (2 satelity + tv naziemna) 8 wyjść http://frsklep.pl/swi5908as-multiswitch ... -p-14.html

Przeglądałem oferty na wielu stronach internetowych i tego rodzaju sprzęt w podobnej jakości i cenie nie sposób znaleźć, więc stwierdziłem że nie ma się co zastanawiać i go kupiłem! :-)

Zakup ten zobligował mnie do przerobienia obecnej instalacji i uzbrojenia jej dwóch dodatkowych konwerterów typu quattro oraz uchwytu zez do anteny.

Cała operacja była warta świeczki, na jednym mam Hotbirda - Cyfre + a drugim Astre i masę niekodowanych kanałów.

Multiswitch był dobrą inwestycją, biorąc pod uwagę 4 lata gwarancji chyba nie muszę się martwić o niego. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...