Skocz do zawartości
  • 0

który tuner wybrać ?


arekkss
 Udostępnij

Pytanie

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tych odbiorników to najlepszy moim zdaniem jest VU+ DUO TWIN PVR, posiada praktycznie nieograniczone możliwości m.in nieograniczoną liczbę kanałów, 2 czytniki kart, 2 sloty CI, nieograniczona liczka list kanałów ulubionych to główne zalety tego odbiornika. VANTAGE VT-1S jest też bardzo dobry, tylko w Polsce praktycznie nigdzie go nie kupisz, przy czym jest droższy od VU+ DUO TWIN PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam ten tuner od kilku dni.W dekoderze vt-1 posiadam cyfrę plus i polsat cyfrowy.Tuner prawidłowo od początku dekodował programy polsatu natomiast problem był z cyfrą{aston 2.18}.Problemy ustąpiły po zakupie astona 2.25.Nagrywanie:cyfra w trybie oglądania w formie zakodowanej a w trybie wyłączonym w formie odkodowanej.Ogłądanie drugiego programu w czasie nagrywania tylko z tego samego transpordera.Koduje nawet programy nie kodowane z innych transporderów w czasie nagrywania z cyfry.W polsacie natomiast nagrywa na razie przy pierwszych próbach tylko ten sam program który oglądam.Sprawdzę inne możliwości nagrywania w trybie wyłączonym.W czasie nagrywania tuner włącza się tryb normalnej pracy.Tuner może nagrywać na dysk hdd wewnętrzny jak i zewnętrzny oprócz tego na pena i kartę sd.Pierwsza wersja oprogramowania w trybie wyłączonym pokazywała zegar na wświetlaczu.Po ściągnięciu z satelity nowej wersji{czas ściągania ok.1,5h} w trybie wyłączonym ukryła zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam dwa tunery twin i mam zamontowane dwa quady(antena famval 80cm) hotbird+astra.Mam wybrane dla vt-1 w ustawieniach dla tunera 1i2 ten sam sygnał ponieważ przy wyborze oddzielny nagrywanie blokuje oglądanie programów z innych transporderów oprócz z tego na jakim nagrywam.W tej chwili wgląda na to że na liście kanałów przy ustawieniu na oddzielny każdy kanał musiałbym ustawić tak np.canal+( T1)nagrywanie a oglądanie polsat sport T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie taki układ posiadam ale przy układzie :oddzielny zachodzi wyżej opisana sytuacja tzn. każda głowica T1iT2 tworzą oddzielną listę kanałów.Pobierana jest lista dla tunera T1iT2.Nagrywanie działa w ten sposób że blokuje kanały z różnych transporderów na T1 a można oglądać na T2.Wygląda na to że trzeba by utworzyć wspólną listę kanałów z tunera T1iT2.Dla mnie to wygląda jakby trzeba powielać kanały a może się mylę.Tak u mnie to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobna ale spotkałeś się z tym w innym dekoderze bo ja nie.Sprawdzałeś jakie sposoby nagrywania umożliwia oddzielny sygnał.Taka opcja:T1 odkodowany pierwszy a drugi zakodowany a na T2 trzeci oglądany.Masz może inne możliwości.Jeżeli trzeba stworzyć dwie listy to przy tej opcji nagrywania traf na kanał na T2 jako oglądany chyba żeby szukać.Może następny soft umożliwi tę opcję automatycznie a może w ustawieniach jest ta opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeszcze nie testowałem ,muszę pociągnąć drugi kabel,dysk zamontowałem PQI 640 GB ,mam antenę 80,zmieniłem oprogramowanie na linuksa i zaczął mi chodzić moduł HD C+ ale rewelki nie ma( mam astona 2,25)

raz mi sam zresetował tak jak pisali w satkurierze (na oprogramowaniu 1,08).

Nagrywałem tylko dwa programy na raz i oglądałem trzeci ale z jednego transpondera.Próby robiłem również z dyskami zewnętrznymi na usb (dyski 3,5, 2,5 pen16g , SD 4g) wszysko odpalało.Odtwarzałem filmy DVD ,divx,divixhd,

i mkv.(brak możliwości wyboru ścieżki audio i tx chyba że coś przeoczyłem). To na razie tyle,a co u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem astona seca dual zobaczymy jak rozwiąże sprawy nagrywania,obraz w vt-1 ustawiłem na 1080p.Nagrywanie 2 programów z różnych transporderów:1 odkodowany i 1 zakodowany.Podczas oglądania nagrywam 2 kanały jako zakodowane a oglądam 3 z tego samego transpordera. Reset do ustawień fabrycznych taki sam przypadek.Korzystam z wersji 1.09M aston pracuje bez problemu.Miałem przypadki kasowania timerów.System,ustawienia kanałów zapisałem sobie na karcie sd tak samo postępuje z timerami.Tunery mam ustawione jako oddzielny np:canal+(T1)i canal+(T2).Przymierzam się do zakupu anteny al Fracarro 120cm i monoblocka vantage quad.Czekam na możliwość wprowadzenia dekodowania programów nagranych jako zakodowane.Miałem przypadek że po zmianie kluczy przez cyfrę+ utraciłem możliwość oglądania programów nagranych.Może masz możliwość ustawienia na oledzie logo programu oglądanego?.Jeszcze do tego zakupiłem sobie logitecha one super sprawa nareszcie pozbyłem się wielu pilotów.Jedyny problem jak zwykle z j.polskim mieszana wersja angielsko-polski tak samo jak w vt-1.Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To znaczy ma to być TWIN czy Combo,to że HD to chyba jasne że tak.

Moja metoda szukania to wędrówka w internecie po firmach np Globo,Ferguson,GoldenI,wiem co produkują,czytam opisy,otwieram pliki i czytam instrukcje obsługi.

Jak nie firma to dystrybutora można znależć przez Gogle,każdy daje opisy produktów które oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...