Skocz do zawartości

Jakość kanałów w telewizji N.


Robert K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wszystkie podpowiedzi :)

 

Ja właśnie jestem na etapie zastanawiania się czy brać soft TURBO czy nie.

Zdecydowanie wolałbym go wziąć min. dlatego że ma większy dysk.

Teraz mam dysk 250 GB wcyfrze i muszę często usuwać nagrania bo nie mam miejsca na nowe.

 

Jutro (mam taką nadzieję) pożyczę dekoder nieTurbo od rodziny i przetestuję go u siebie i zobaczymy.

 

Niemniej proszę, żeby osoba która ma porównanie dekodera z softem TURBO i zwykłego wypowiedziała się nt. jakości obrazu na kanałach SD i HD ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich, moim zdaniem jakość kanałów w telewizji N jest bardzo dobra- a uzyskanie tej jakości jest kwestią posiadania odpowiedniego teelwizora HD, dekodera HD i podłączenia za pomocą odpowiedniego kabla HDMI- chyba najlepiej w standardzie 1.3 Nawet nowo załączony Polsat zachwyca jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak czytam różne fora to zawsze jest tysiące wpisów w stylu "W N jedna wielka pikseloza", "W C+ obraz super a w N wszystko pływa w zupie z pikseli".

Trochę mnie to zdziwiło i wszedłem na KingOfSat żeby sprawdzić z jakich tp. nadają kanały w N i C+. Zgodnie z moimi przypuszczeniami większość kanałów "leci" z tych samych parametrów więc jakość jest identyczna. Czy mam rację ??

 

A może N Turbo Recorder jakoś znacząco pogarsza obraz ??

A może te wszystkie komentarze piszą tylko zazdrośni użytkownicy C+ i CP, żeby oczernić N-kę ??

 

Proszę o wypowiedź kogoś kto posiada Telewizję N i najlepiej dekoder Turbo :)

 

Pozdrawiam

 

 

witam, ja posiadam i N,e i C+, oraz CP i z pełną odpowiedzialnością mogę coś powiedzieć na temat jakości kanałów we wszystkich platformach a mianowicie:

 

C+ dekoder PVR 500 GB

CP Echostar DVR 740 HD

N Turbo dekoder

TV Samsung 32 cale Fuul HD

 

CP jakość MARNA

C+ jakość ZADOWALAJĄCA wcale nie rewelacja jak za takie ceny

N jakość w 99% BEZ ZASTRZEŻEŃ

 

myślę iż masz teraz realną odpowiedź na swoje pytanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7545 jak możesz mięc tak duże rozbieżności gdy większość kanałów jest z tych samych transponderów pobierana do wszystkich trzech platform i te kanały mają taką samą jakość we wszystkich platformach. Z kolei porównywanie kanałów ktorych nie ma u konkurencji też jest bez sensu bo nie wiesz jakiej jakości przychodzi sygnał źródłowy do nadawcy. Jak chcesz porównywać to porównuj kanały które są dublowane w platformach. Np. TVP2 w CP a TVP2 w pozostałych platformach itd (CP jako jedyna ma własny przekaz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nasuwają sie takie oto odpowiedzi:

-Sam dekoder może pogorszyć jakość np. jego oprogramowanie

-sposób podłączenia dekodera do telewizora HDMI , component , chinch , euro.

-ustawienia dekodera tzn. w jakiej rozdzielczości dekoder ma wysyłać obraz 1080i , 720p , itd.

Zakładam , że kolega korzystający z trzech platform ma wszystkie dekodery podłączone przez HDMI.

Swojego czasu miałem telewizję cyfrową z MM i wiem jak można popsuć cyfrowy przekaz telewizyjny , widziałem to na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek7545 Rozumiem TVP1 HD, BBC Knowledge HD też bez zastrzeżeń? Sportkluby są w sumie nadawane w świetnej jakości.. gdyby nie proporcje, to możnaby przecież dodać do nazwy HD. W ogóle to przecież platforma N jest najlepsza, bo jako pierwsza miała kanał HD. Ciekawy jestem ile tak naprawdę widziałeś transmisji w prawdziwym HD, nie tym co oferują polskie platformy.

Weź tą swoją pełną odpowiedzialność i się wytłumacz z tego co piszesz.. z tego może wynikać wszystko (jak np. to co napisałem), a tak naprawdę nie wynika nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"N jakość w 99% BEZ ZASTRZEŻEŃ"

 

Ludzie, chyba żartujesz.

Ogólnie to w większości kanałów HD leci coś takiego, co by pasowało nazwać dobrym SD.

Jak ktoś nie widział dobrego HD, to każda papka będzie dla niego w super hiper jakości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak rozumiem to Ty masz więcej i jak ktoś ma mniej to już nie może ocenić. Jeżeli komuś wystarczają 32" to śmiało może ocenić czy SD/HD jest dobre czy złe. Co nie znaczy, ze zgadzam się z bzdurami, które łaskawie przedstawił nam @tomek7545.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje, ale nie wyświetla w pełni - tzn.40% linii ginie - wtedy najlepiej nboxa przełączyć na 720p. W TV Full HD widzisz wszystkie 1080 linii, ale z przeplotem czyli w danym ułamku sekund widzisz 540 linii, potem następne 540 linii... i tak 50x na sekundę, że aż mózg głupieje i myśli, że widzi 1080 linii.

 

PS.W poprzednim poście trochę mało jasno się wyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótce to:

 

1080i = 50x na sekundę wyświetlane są linie parzyste naprzemiennie z nieparzystymi. Czyli w danej 1/25 sekundy (25x na sekundę) widzisz tylko 540 linii. Mózg nie nadąża z przetwarzaniem i widzisz jeden obraz. Tak kręcone (może już kręcą w 1080p - pełne 50 linii na sekundę jak w 720p - w każdym bądź razie kamery HD 1080p do domowego użytku można już za 1700 zł kupić) i emitowane jest większość materiałów w kanałach HD. Efekt można bardzo łatwo zobaczyć na TVN HD. Wystarczy nacisnąć PAUSE i poptrzeć w logo TVN HD - zobaczysz, jak jest postrzępione, bo właśnie widzisz 540 linii.

 

720p = 50x na sekundę wyświetlane jest wszystkie 720 linii. Tak kręcono i emitowano kiedyś (nie wiem jak teraz) szybkie imprezy sportowe, gdyż daje to większą stabilność obrazu.

 

Dla TV HD Ready zalecane jest ustawienie 720p, aby niepotrzebnie nie przetwarzać obrazu w TV z 1080 na 720.

Dla TV Full hd zalecane jest ustawienie 1080i.

W 1080p nikt nie nadaje i raczej w najbliższych latach nie będzie nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peen

Przykro mi bardzo ale zaczynasz pisać głupoty:

1. Żaden TV LCD nie wyświetla naprzemiennie po 540 linii dla sygnału 1080i !

Panele LCD ZAWSZE pokazują pełną ilość linii (dl TV full HD będzie to 1080 linii). Działa to tak że KAŻDY tv ma wbudowany układ deinterlacera który składa linie parzyste i nieparzyste i wyświetla od razu całość - od jakości pracy tego układu bardzo mocno zależy jakość tego co w efekcie widzimy dla materiału z przeplotem.

 

2. Nie jest prawdą że dla TV HD ready jest zalecane ustawianie 720p na wyjściu boxa. Co więcej, w zdecydowanej większości przypadków uzyskamy w ten sposób gorszy obraz gdyż:

- po pierwsze, tv HD ready maja zazwyczaj matryce które maja 760 a nie 720 linii. Tak więc, jeśli na boxie ustawisz wyjście na 720p to, oryginalny sygnał będzie najpierw przeskalowany w boxie z 1080 do 720 linii a potem w TV z 720 do 760 linii - każde takie skalowanie wprowadza zniekształcenia.

- po drugie, wcale nie jest pewne czy układ deinterlacera w boxie działa lepiej niż ten w TV (zazwyczaj działa co najmniej tak samo dobrze albo i lepiej) tak więc zazwyczaj lepiej jest zostawić elektronice w tv zamianę sygnału z przeplotem na sygnał progresywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pozzojad

Napisałem o tym wcześniej, ale mój post został skasowany, gdyż przyjął zbyt dosadną formę ;) Mi nie chciało się mu tego wyjaśniać ale widzę, że Ty znalazłeś trochę czasu ;) Pozdrawiam.

Edit:

Dodam, że obraz nadawany przez dekodery oferowane przez naszych operatorów cyfrowej telewizji na dobrej klasy telewizorze Full HD i na dobrej klasy HD ready jest praktycznie nie do odróżnienia i to bez względu na ilość cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...