Skocz do zawartości
  • 0

Problem z EPG


mintaj
 Udostępnij

Pytanie

Dzien dobry wszystkim. Przeszukiwalem forum odnosnie EPG, ale chyba wyraz za krotki, bo nic nie wskazuje. Do rzeczy:

 

Moje pytanie jest odnosnie EPG. Sa programy na moim dekoderze, bardzo nieliczne, na ktorych mam pelne EPG, natomiast wiekszosc pokazuje tylko dwie kolejne pozycje w danym dniu, w zaleznosci od godziny, lub dwie kolejne pozycje w danym dniu a nastepne sa na dzien nastepny lub "za dwa dni" - krotko mowiac dla mnie bezuzyteczne.Gdy ogladam niemiecke kanaly z Astry, EPG diala bez zarzutu i jest na caly tydzien.

 

Od czego wiec to zalezy? Czy zalezy to od pogody lyb lekkiego odczylu anteny (czesto korzystam z obrotnicy)?

Posiadam:

dekoder Technomate 6800HD z obrotnica

pelny pakiet cyfra+

 

Dziekuje za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

EPG może być przesyłane w różnych standardach. Niemieckie kanały z Astry korzystają głównie ze standardu DVB i tunery nie mają większych problemów z jego wyświetlaniem. Niestety polskie platformy stosują inne standardy, które działają dobrze tylko z dedykowanymi tunerami. Indywidualne tunery nie zawsze radzą sobie z takim sposobem przesyłania EPG i efekt jest taki o jakim piszesz. Musisz do tego się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Same platformy też niejednokrotnie mają z tym problemy. Np. Echostar DSB-717 (a więc dekoder Polsatu) miał problemy z odbiorem EPG na kanałach Polsatu aż do aktualizacji firmware, która miała miejsce jakieś 2 miesiące temu. Samego Echostara Polsat dawał w zestawach już od wielu lat (obecnie jest już chyba nawet wycofany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio dokonałem aktualizacji oprogramowania Arivy HD Combo mam problemy z EPG, mianowicie wciskając przycisk "i" nie mam informacji o danym programach, jak wejdę w menu EPG wówczas wszystkie informację się pojawiają. Jak tuner wyłącze całkowicie z zasilania wówczas wszystko jest w normie, naciskając przycisk na pilocie "i" lub przełączając kanały EPG działa bez zarzutu. Co się dzieje z tym EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z EPG w PL zawsze był problem. Ostatnim poprawnie działającym EPG było EPG w Wizji TV.

Obecnie N-ka prawie osiągnęła doskonałość w EPG, prawie, bo brakuje jeszcze EPG na kanałach nie będących kanałami oferowanymi przez n-kę i innych FTA. Po 12 latach już się do tego przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...