Skocz do zawartości
  • 0

Co wybrać Dreambox DM500HD czy DM800HD


regas
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Mam zamiar kupić Dreambox HD zastanawiam się między modelem DM 500HD a DM800HD.

Bardzo was proszę o obiektywne wskazanie różnicy pomiędzy tymi modelami.

Mam pytanie czy w wersji DM500 jest możliwość podpięcia zewnętrznego dysku twardego poprzez USB.

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o wasze opinie

Regas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

DM 500HD ma szybszy procesor niż DM800HD, ale za to bardziej się grzeje, DM 500HD ma USB, ale nie da się podpiąć pod niego dysku zewnętrznego. DM800HD ma 2 port USB, ale też złącze eSATA przez które można podłączyć dysk zewnętrzny. Co ciekawe pod szufladą na dysk w tym odbiorniku jest złącze USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam, mam następujący problem.

Posiadam Grundig Amira 32" z wejściem DVI-D, do tego wejścia podłączyłem przejściówkę na HDMI (patrz niżej)

monopricecablesdvihdmia.th.jpg

 

do tej przejściówki podłączyłem kabel DVI-HDMI(patrz niżej) w celu połączenia Dreambox dm800HD z TV.

kabelhdmidvi5mgoldf242.th.jpg

 

I w tym momencie pojawia się problem. Obraz jest wyświetlany w HD na TV ale brak mi dźwięku ;/

Ma ktoś jakiś pomysł co na to poradzić?

 

Niżej podaje tył Dreamboxa dm800HD w zorientowaniu się jakie gniazda posiada. Z tego co czytałem do DVI nie przesyla dzwieku, w takim razie mozna podpiąc do dreamboxa oddzielny kabel audio? np w gniazdo Digital Audio? jesli tak to prosze o podanie, jaki to ma być dokladnie kabel.

377711b1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

regas

do Dreamboxa (na pewno 800HD nie wiem jak inne) mozna przez USB podpiac programator Phoenix (sa problemy z zasilaniem) ma uniwersalny czytnik wiec powinny pojsc wszystkie nie parowane z modulami CI karty, tak samo działa Smargo Reader Plus - jest to czytnik kart przez port USB (nie wdajac sie w szczegoły chodzi pod Enigma ale konfigurujesz w kompie pod Windowsem).

Urzadzen takich zeby podpiac sparowana karte z modulem ja nie znam. Zawsze kupuje tunery z gniazdami na moduły CI.

 

CzarnyZkultury

mozesz z łacza scart uzyskac dzwiek, ale musisz albo zdobyc schemat i zrobic sobie taki kabek albo kup kabel scart - RCA, powino byc jakies wejscie audio w tym TV i nie powinno sie to kłócić z połączeniem DVI. Masz jeszcze digital audio do wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...