Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wchodziłem na ten watek ""Problemy z odbiorem Cyfry+ z 11,411H" i nic z tego nie kumam.. mogłby mi ktoś to badziej sprecyzować....

Konkretnie co zauważyłem to że nie mam c+film, c+gol, a na foxlife wyskakuje"brak uprawnien do obbioru" czy jakos tak... na poprzednim dekoderze były a był to dekoder SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz dekoder HD, więc w pierwszej kolejności na liście masz kanały HD, jak nie masz wykupionych kanałów HD (w tym foxlife) to na 250 i wyżej masz ich odpowiedniki w SD.

Problem z odbiorem: masz nie dokładnie ustawioną antenę, wystarczy albo o 2, 3 mm przesunąć antenę lub skręcić konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze.. faktycznie.. ale troche powalone to jest bo np c+ Hd normalnie mi odbiera na 20 normalnie odbiera ....

natomiast c+gol na 23 nie odbiera ale za to odbiera na tych powyzej 250 tak jak pisales... :/

Powaleone to.. chyba podlacze stary dekoder... yhhh

:censored: Zamiast podłączać stary dekoder po prostu ustaw prawidłowo antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początku wszystkich forumowiczów.

Mam następujący problem.Jestem "szczęśliwym" posiadaczem w/w tunera i to szczęście skończyło się po tygodniowym używaniu.Występuje następujący problem.Po włączeniu tunera zaczyna się "uzbrajać" wyskakuje napis boot następnie init później --:-- i zaświeca się dioda zielona.Po sekundzie gaśnie całkowicie dioda i zostaje --:-- Dekoder nie reaguje na pilota nawet po wyłączeniu z sieci.Na 100% mam dobrze ustawioną antenę.Sprawdzałem drugim tunerem od kolegi.Już jeden dekoder wymieniłem na nowy w salonie.Wszystko było ok z drugim,do wczoraj.Znów zaczęło się to dziać nie pomogło resetowanie.Wkurzyłem się i odłączyłem go na nockę i co okazało się rano podłączyłem go i działa śmiga aż miło.Z tamtym też tak było że jak go odłączyłem na kilka godzin to później działał.I teraz moje pytanie co mam zrobić wymienić na następny i znów tydzień pochodzi?Czy sprzedać ten a wynająć np. Pace lub kupić inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początku wszystkich forumowiczów.

Mam następujący problem.Jestem "szczęśliwym" posiadaczem w/w tunera i to szczęście skończyło się po tygodniowym używaniu.Występuje następujący problem.Po włączeniu tunera zaczyna się "uzbrajać" wyskakuje napis boot następnie init później --:-- i zaświeca się dioda zielona.Po sekundzie gaśnie całkowicie dioda i zostaje --:-- Dekoder nie reaguje na pilota nawet po wyłączeniu z sieci.Na 100% mam dobrze ustawioną antenę.Sprawdzałem drugim tunerem od kolegi.Już jeden dekoder wymieniłem na nowy w salonie.Wszystko było ok z drugim,do wczoraj.Znów zaczęło się to dziać nie pomogło resetowanie.Wkurzyłem się i odłączyłem go na nockę i co okazało się rano podłączyłem go i działa śmiga aż miło.Z tamtym też tak było że jak go odłączyłem na kilka godzin to później działał.I teraz moje pytanie co mam zrobić wymienić na następny i znów tydzień pochodzi?Czy sprzedać ten a wynająć np. Pace lub kupić inny?

 

 

Zamiast się męczyć z tym dekoderem to zainwestuj i kup np. Fergusona Ariva 102e lub 120 z dvb-t. Ma czytnik uniwersalny - karta cyfry działa bez problemów. Do tego nagrywasz na dysk lub pendrive usb. Nagrania odtworzysz w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiast się męczyć z tym dekoderem to zainwestuj i kup np. Fergusona Ariva 102e lub 120 z dvb-t. Ma czytnik uniwersalny - karta cyfry działa bez problemów. Do tego nagrywasz na dysk lub pendrive usb. Nagrania odtworzysz w komputerze.

 

Tak właśnie myślałem.Ale najbardziej mnie wkurza że Cyfra + jest platformą premium i takie badziewie wciska.To przecież skandal.A telewizor mam Philipsa 42" lcd full hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od zeszłego tygodnia jestem posiadaczem dekodera sagemcom dsi87 i mam dwa problemy:

1. strasznie długi czas włączania się dekodera (powyżej 30sekund)! Wydaje mi się, że to lekka przesada, bo dekoder z Cyfrowego Polsatu włącza się błyskawicznie (też HD). Nawet mój stary dekoder z C+ philips (nie wiem jaki model, ale wyglądał jak stary odtwarzacz video) włączał się w ok. 10 sek.

2. Gdzieś wyczytałem, że funkcji wyboru w menu jest 5, a nawet 7, a u mnie jest tylko 4. Dostałem ulotkę jak sprawdzić rachunek w TV i jest napisane "krok 1: przeprogramuj dekoder: wybierz MENU na pilocie, a następnie 5 i 2". U mnie jest tylko wybór do 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początku wszystkich forumowiczów.

Mam następujący problem.Jestem "szczęśliwym" posiadaczem w/w tunera i to szczęście skończyło się po tygodniowym używaniu.Występuje następujący problem.Po włączeniu tunera zaczyna się "uzbrajać" wyskakuje napis boot następnie init później --:-- i zaświeca się dioda zielona.Po sekundzie gaśnie całkowicie dioda i zostaje --:-- Dekoder nie reaguje na pilota nawet po wyłączeniu z sieci.Na 100% mam dobrze ustawioną antenę.Sprawdzałem drugim tunerem od kolegi.Już jeden dekoder wymieniłem na nowy w salonie.Wszystko było ok z drugim,do wczoraj.Znów zaczęło się to dziać nie pomogło resetowanie.Wkurzyłem się i odłączyłem go na nockę i co okazało się rano podłączyłem go i działa śmiga aż miło.Z tamtym też tak było że jak go odłączyłem na kilka godzin to później działał.I teraz moje pytanie co mam zrobić wymienić na następny i znów tydzień pochodzi?Czy sprzedać ten a wynająć np. Pace lub kupić inny?

 

Może z konwerterem jest coś nie tak (może przywiera po czasie), jeśli na początku działa a potem przestaje, mam dwa takie dekodery od lutego i nie mam większych problemów,podpięte do twina n-kowego, coś u ciebie musi być nie tak jeśli drugi zachowuje się tak samo, a rady o Arivach traktuj z rozwagą, może i ułatwia życie, ale... podobno jakość nie ta itp. itd. Może masz podpięty dysk lub pendrive który blokuje coś, bo u mnie zauważyłem że jak podpinam dysk bez zasilania zewn, to dopiero za drugim razem startuje.

PS. Telewizor nie ma nic tutaj do rzeczy. Wyrób sobie tylko nawyk najpierw wł. telewizor potem tuner (problem DHCP przy podł przez HDMI i fioletowy ekran na TV) nawet moje dzieciaki już się przyzwyczaiły.

 

Witam wszystkich!

Od zeszłego tygodnia jestem posiadaczem dekodera sagemcom dsi87 i mam dwa problemy:

1. strasznie długi czas włączania się dekodera (powyżej 30sekund)! Wydaje mi się, że to lekka przesada, bo dekoder z Cyfrowego Polsatu włącza się błyskawicznie (też HD). Nawet mój stary dekoder z C+ philips (nie wiem jaki model, ale wyglądał jak stary odtwarzacz video) włączał się w ok. 10 sek.

2. Gdzieś wyczytałem, że funkcji wyboru w menu jest 5, a nawet 7, a u mnie jest tylko 4. Dostałem ulotkę jak sprawdzić rachunek w TV i jest napisane "krok 1: przeprogramuj dekoder: wybierz MENU na pilocie, a następnie 5 i 2". U mnie jest tylko wybór do 4.

 

Ad1. teraz jest dłużej bo dochodzi inicjacja dysku USB, i to jest normalne teraz u tego tunerka.

Ad2. Na pewno nie dotyczy tego tunera, wcześniej było inne menu może czytasz starą instrukcję, ale na razie nie było i nie ma opcji rachunku na tunerze bynajmniej nie tym, Pace chyba ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...