Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@adrem, u mnie nie włącza - mam tv panasa.
@adrem, u mnie nie włącza - mam tv panasa.
@adrem. Ja mam TV Samsung i u mnie nie włączają sie równocześnie.

 

Już znam z netu odpowiedź,mam w tv włączoną fukcję anynet+,która za to odpowiada przy połączeniu HDMI,w sumie mi to pasuje.Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ adrem

Co do tego że się nie zawiesza to nie zgodzę się do końca z Tobą bo u mnie za każdym razem jak włączę pierwszy TV a potem dekoder to od razu jest zawieszka i trzeba od początku włączać. I czasem przy szybkim przełączaniu kanałów też potrafi się zamotać. A tak poza tym to sprzęcik jest OK.

Ciekawe czy będzie opcja zaprogramowania godziny o której ma się włączyć nagrywanie?? Może ktoś wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem Sagemcoma, wrażenia co do wyglądu super, mały zwinny lekki. Podłączyłem go pod telewizor, wyszukał sobie kanały, poprosił o aktualizacje oprogramowania, zaakceptowałem. Jednak wady to długo i dziwnie się uruchamia, na początku piszę boot, potem init czeka się chwilę i dopiero też tak macie ? Jednak najbardziej zmartwiło mnie to iż są takie pasy na niektórych programach np. dziś na TVP 1 był format 4:3, na HBO nie był na pełny ekran i nie dało się za ciorta zmienić. Macie jakieś pomysły żeby nie było tych pasów, jakieś złe ustawienie, czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jaki masz typ TV czy Nowy czy CRT i jak nowy to czy HD Ready czy Full HD a ci pomogę

 

Menu opcja 4 i pamiętaj jeżeli TV nowej generacji wybierasz w opcjach szeroki i likwidujesz pasy :D

 

Oto odpowiedz

 

ustaw tak :

 

TYP TV : 16/9

ROZDZIELCZOŚĆ TELEWIZORA HD : 1080i

SKALOWANIE OBRAZU : PEŁNY

STANDARD TV SD : RGB

DŹWIĘK HDMI : AC3

STEROWANIE TV : NIE

 

NAJNOWSZA WERSJA SOFTWARE : 050 (sprawdź kiedy dostępne bo nie wiem te aktualizacje )

TEŻ TAK MAM Z TYM ODPALANIEM :D

 

Dekoder fajny i mało awaryjny :wink:

PS.: I PO KŁOPOCIE GWARANTUJE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jaki masz typ TV czy Nowy czy CRT i jak nowy to czy HD Ready czy Full HD a ci pomogę

 

Menu opcja 4 i pamiętaj jeżeli TV nowej generacji wybierasz w opcjach szeroki i likwidujesz pasy :D

 

Oto odpowiedz

 

ustaw tak :

 

TYP TV : 16/9

ROZDZIELCZOŚĆ TELEWIZORA HD : 1080i

SKALOWANIE OBRAZU : PEŁNY

STANDARD TV SD : RGB

DŹWIĘK HDMI : AC3

STEROWANIE TV : NIE

 

PS.: I PO KŁOPOCIE GWARANTUJE :)

 

Jak najbardziej tylko małe ale - menu i opcja 5 (ustawienia telewizora) bo 4 to ustawienia terminala, tylko trzeba pamiętać że jeśli przekaz jest 16/9 lub HD klawisz "HD" na pilocie nie działa dlatego czasem na kanałach (szczególnie filmowych, lub innych HD np TVN7HD gdzie obraz jest 4:3 i go nie przeskalowali) i będą czarne pasy (po bokach przy 4:3, u góry przy większym filmowym panoramicznym formacie np 16:10 czy innym) i tego się nie usunie, generalnie do zmiany formatów w locie służy właśnie ten przycisk, chociaż coraz więcej kanałów nadaje w 16/9 lub HD i klawisz wydaje się być prawie zbędny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w menu ;

pod 5 - ustawienia telewizora

1 - 16/9

2 - 1080i

3 - pełny

4 - Pal

5 - AC3

6 - Nie

i to wszystko . Dodatkowo masz przycisk na pilocie ( HD na górze po lewej stronie ) , którym zmieniasz rozdzielczość ekranu .

Dzięki pomogłeś :), teraz są nieraz pasy ale da się to wyregulować przyciskiem HD i jest OK :), a pozostałe kanały na pełny ekran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...