Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jednak mój ojciec zdecydował się na tego Sagemcoma :). Pytał się podobno w punkcie ale mu powiedzieli że cyfra się stara aby na nim działały splittery, jednak jeśli kupi teraz to potem jak cyfra wprowadzi tą możliwość to jemu nie będzie działać. Czy to prawda ? W jakiej cenie mogę dostać ten dekoder ? Aktualnie posiadam Philipsa SD 3201.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój jest dobry , skoro tuner odbiera bezproblemowo to jest ok.

W moich tunerach ( mam dwa Sagemcomy ) sygnał jest na jednym 94% , a na drugim 91% jakość na dwóch jest jednakowa - Dobra .

Tunery Sagemcom mają różne czułości głowic , chociaż tunery zamieniam miejscami to sygnał jest różny na tunerach , 91% i 94% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na swoim 88% sygnału na antenie 60cm i może być ulewa ze świata nie widać a sygnał stoi w miejscu i zero zakłóceń kiedyś miałem 80% na starym 8letnim kablu to mi sie wysypywał przy małej ulewie :/ ale przy remontach była kapitalka wszystko nowe,korekcja anteny i zero problemów mam :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich tunerach ( mam dwa Sagemcomy ) .

 

A jak możesz ocenić ich pracę ?

 

Pisałem już wielokrotnie o wadach tych tunerów . Poczytaj moje posty w tym dziale . O ich pracy mogę powiedzieć tylko tyle - jeżeli poprawią usterki ( wcześniej opisane ) to można powiedzieć , że nie jest tragicznie . To są tunery ,, li ,, tylko i wyłącznie do odbioru kanałów , nie można ich porównywać do tunerów satelitarnych niezależnych , tak więc - włącz i oglądaj .

Sam widzisz , dwa tunery ( niby identyczne ) , numer seryjny jeden po drugim , a czułość głowicy już jest różna , jeden ma czulszą głowicę od drugiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAN-SAT, im większa antena tym niby lepiej, ale z kolei i gorzej, bo duże anteny trzeba dużo precyzyjniej ustawiać, niż te malutkie, więc jeśli ktoś ma metrówkę, albo większą i porządnie jej nie przykręci, to po każdym wietrze ma huśtawki, jak w ogródku Jordanowskim.

 

Najpraktyczniejsze zatem są anteny w zakresie 80-85, jako że znajdują się w tak zwanym złotym środeczku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni jestem posiadaczem tego dekodera.Nie zauważyłem w nim wad opisywanych wcześniej-no może tylko zbyt długo się uruchamia.Mam pytanie odnośnie ustawień:

-co najlepiej wybrać w ustawieniach telewizora 1080i, 720p czy 576p?

-czy jest możliwość aby po włączeniu dekodera podłączonego przez HDMI telewizor sam zmieniał wyjścia? tzn. oglądam z anteny naziemnej-włączam dekoder i niestety muszę sam w TV zmienić na HDMI chyba,że to zależy od telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAN-SAT, im większa antena tym niby lepiej, ale z kolei i gorzej, bo duże anteny trzeba dużo precyzyjniej ustawiać, niż te malutkie, więc jeśli ktoś ma metrówkę, albo większą i porządnie jej nie przykręci, to po każdym wietrze ma huśtawki, jak w ogródku Jordanowskim.

 

Najpraktyczniejsze zatem są anteny w zakresie 80-85, jako że znajdują się w tak zwanym złotym środeczku. :)

Oczywiście, że polecamy 80 lub 85cm, ale parametry zaniża np. diseq, jeśli ktoś patrzy na wysokość procentową jakości ustawienia anteny. Przecież najważniejsze po podłączeniu tego dekodera jest poprawny odbiór kanałów posiadanych w wybranym przez siebie pakiecie. Jak tnie, to cóż trzeba się bawić anteną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...