Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na to wygląda 8)

Witam!

Chyba to nie przypadek (wszystkie przypadki opisane wyżej wystąpiły w podobnym czasie - może to wiosna - zmiana czasu :smile::smile: ), u mnie też była podobna usterka, pomogło odłączenie z sieci i odłączenie anteny i ponowny start.

Ponadto o dłuższego czasu moduł MR "B" nie chce wystartować po zasileniu i ponownym włożeniu do czytnika i tylko reset twardy pomaga :/ .

Wymiana na nowy Sagemcom HD i modułu nic nie daje.

A nawiasem mówiąc jestem strasznie niezadowolony z tego dekodera zakupionego w C+.Chcę go oddać i poprosić o zwrot kasy.

ICA odpowiedziało, że nie można, a w przypadku usterki wymienić należy na nowy. Pytanie tylko po co? skoro wymiana nic nie wnosi. :( .

Złożyłem reklamację w związku z niezgodnością sprzedanego towaru z umową sprzedaży.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Philips współpracuje ze splitterami, a Sagemcom nie.

Mam zamiar go kupić od cyfry bo jedynie ten jest HD bo nie potrzebuje z PVR. Polecacie go!? Warto go wziąść?

Co lepsze Philips 6201 HD czy SagemCom?

 

nie kupuj!!! za dużo problemów a szczególnie jeśli będziesz używał moduł B MR

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że u Ciebie coś szwankuje, to nie znaczy, że u innych jest podobnie... Sam używam Sagemcoma do multiroomu i nie mam z nim najmniejszych problemów - chodzi bardzo dobrze. A poza tym, co wg Ciebie ma kupić Kolega Marco9311 innego, lepszego i z HD za 100zł? :roll: Chociaż wątpię, żeby znalazł ten dekoder za 100zł.. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest Philips, jednak już ich praktycznie nie ma w punktach sprzedaży Cyfry, a na znanym serwisie aukcyjnym, ceny sięgają kilku stówek co dla mnie jest śmieszne... Sagemcom to dobry tuner, więc jeżeli nie masz zamiaru bawić się w splittery to bierz Sagemcoma.

W przedziale 100zł-150zł nic lepszego w HD nie kupisz. Tylko Sagemcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ten dek. to totalne badziewie.. nie ma się tu co pozytywnie nastrajać i szukać w nim sztucznych plusów.. Cyfra kolejny raz pokazała klasę wypuszczając ten niskobudżetowy sprzęt. Parę dni temu moja Teściowa, przy okazji kończącej się umowy wymieniła Philipsa 6201 za którego musiała miesięcznie płacić (nie wiem nawet ile dokładnie) na tego Sagemcoma- dostała go za 99zł bez dodatkowych opłat comiesięcznych i.. mała załamka. Różnica w jakości obrazu jest kolosalna (oczywiście na korzyść Philipsa). Generalnie rzecz biorąc do tego Sagemcoma nie warto brać nawet opcji HD.. jest to gorszy dek. od badziewnego Polsatowskiego HD5000. Całość podłączona była do Sony Bravia LCD 42 cale- nie wiem jaki to dokładnie model.

Dla klientów Cyfry+ polecam mimo wszystko wypożyczenie PaceHD (który delikatnie mówiąc idealny nie jest) lub Philipsa PVR. Jeśli kogoś nie stać na doliczenie opłat za te dekodery do comiesięcznych rachunków lepiej przejść do innej platformy. Nie piszę tu o zastępczych sprzętach typu DreamBox, VU duo+ itp. bo zakup ich to jeszcze większy wydatek.

Resumując szkoda, że dobre sprzęty są zastępowane badziewiem (nie dotyczy to N-ki): zamiast w miarę porządnego żółwia Philipsa Cyfra dała tego Sagemcoma, Polsat zamiast w miarę porządnego Echostara 7400 HD dał słabiutkiego, pełnego wad Sagema. Zamiast Echostara 7200 HD mamy gorszy HD5000. A o co tu chodzi.. o pieniądze, moi drodzy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jch-root

Jaki masz telewizor? Może po prostu ten konkretny model Sony coś sobie nie radzi z kolorami tego tunka.. Czy miałeś do swojego telewizora podłączony jakiś inny dekoder (PACE HD, PHILIPS HD ewentualnie nbox recorder) żeby ocenić różnicę ? Ja u siebie tego dekodera nie podłączałem, wiem tylko jak działa i wygląda na nim obraz u moich teściów. W porównaniu do mojego PhilipsaPVR i NBoxRecordera różnica jest bardzo duża.. ale oczywiście wiem by próba była miarodajna musiałbym go podłączyć u siebie.. na co jednak się nie zanosi ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten dekoder od niedawna coprawda bo od 2 tygodni ale jak na drugi dekoder do MR to bardzo dobrze się sprawuje. Jedyne co mnie w nim trochę denerwuje to powolny start. Po za tym działa całkiem w porządku, a i jakość obrazu jest całkiem niezła.

Zgodzę się oczywiście, że dekoder ma błędy w oprogramowaniu ale z drugiej strony jaki dekoder ich nie ma? Myślę, że gdybym przejrzał wątki o Dreamboxie też bym znalazł narzekania użytkowników. Wszystko jest kwestią podejścia i bycia mniejszym lub większym malkontentem.

Podsumowując, ja Sagemcoma mogę polecić w całą odpowiedzialnością. Prosty i bez fajerwerków ale do zwykłego oglądania w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko do tego się nadaje , włączyć i oglądać , nic poza tym .

A do czego niby Twoim zdaniem miałby się nadawać tuner mający mieć w założeniu podstawową funkcjonalność? Może do nagrywania? No ciekawe tylko na co jak nie ma dysku. Oczywiście, tuner ma port USB, szkoda, że nie wykorzystywany. Z drugiej strony może to i lepiej bo przynajmniej odpada kolejny powód do narzekania dla malkontentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również potwierdzam to co piszą koledzy.

myślę, że 95% użytkowników potrzebuje po prostu dekodera do tego żeby... oglądać telewizję.

i do tego on się nadaje.

mam go od stycznia w MR i poza jedną sprawą - nie narzekam.

chodzi o zamulenie w przypadku szybkiego przełączania kanałów 'w górę' lub 'w dół'. zakładam, że kolejny soft to wyeliminuje.

poza tym wszystko ok, absolutnie nie zgadzam się z tym, że obraz jest kiepskiej jakości. u mnie podłączony zwykłym kablem hdmi do 32" lcd panasa.

jakość obrazu na +. epg szybko się ładuje, tuner przez ten czas zawiesił się 1 raz.

jest mały, jeśli chodzi o wygląd to mocno przeciętny ale mi to nie przeszkadza.

no, ok faktycznie mógłby trochę szybciej wstawać z trybu stand-by i fajnie by było jakby po włączeniu podnosił również tv.

ale to detale - to jest minimalistyczny sprzęt za grosze.

moim zdaniem 99 zł zdecydowanie warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Mam ten wynalazek Sagemcom, byłem zadowolony do momentu sprawienia sobie telewizora HD.

Telewizor to LG 50PK350, dokupiłem też kabel HD, obraz niby ładny. Ale

Po pierwszym właczeniu HD, było ok. Obraz cacy, dzwięk DD idzie przez HDMI, w menu dekodera mam że HDMI jest 1080i, sielanka :)

Po jakimś czasie przy ponownym włączeniu dekodera zonk, w menu mam że HDMI odłączone, natomiast dzwieku AC już nie uświadczysz, do tego nie działał przycisk skalowania obrazu (niebieski HD)

Sadziłem że może wina kabla, okazało sie, że na sąsiada kablu to samo. Pomógł reset do ustawien fabrycznych dekodera. (Telewizor cały czas pokazywał 1080i czyli ok)

Ale niestety spotkałem następny problem, co jakiś przy starcie dekoder najpierw pokazuje cały ekran zielony, niebieski czarny i zwiecha, raz mi się udało zawiesić port HDMI,

(euro działało ponownie konieczny był reset do ustawień fabrycznych)

Jak już mi się go uda odpalic oczywiście ponownie pojawia się problem z brakiem dzwiękiu DD przez HDMI, oraz w menu stoi HDMI odłaczone.

Czyli jak dla mnie lekka porażka, jak tylko znajde czas jade wymienić to cudo.

 

Czy ktoś miał podobne problemy ?

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z dwóch 40-calowych LED-ów Samsunga (modele LE40C6000 i LE40C6500) i żadnych problemów z dekoderem nie mam. Możliwe, że to np. telewizor się nie potrafi dogadać z dekoderem (HDCP albo coś podobnego). Miałem podobne przypadki kiedy byłem (nie)szczęśliwym posiadaczem białego nboxa i 26-calowego LCD Samsunga. Wówczas pomogło jedynie podłączenie przy pomocy kabla iHDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby mam sobie telewizor do dekodera dobierać, lub odwrotnie?

 

Dla mnie to nie argument że się nie potrafią dogadać na 99% to kwestia firmware.

 

Pytanie kluczowe. Po co są w takim razie standardy?

 

Dla mnie jeśli dwa sprzęty nie mogą się dogadać któryś z nich jest zepsuty, kwestia który.

Tyle że znając życie każdy producent będzietwierdził ze jego jest ok a drugi zepsuty/wadliwy/fajansiarski. Błedne koło.

 

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat prawda. Swoją sytuację opisałem jako przykład, nie sposób na rozwiązanie problemu. Może być jednak tak, że telewizor nie potrafi się dogadać z dekoderem właśnie przez HDCP. Tak czy owak wychodzi na to, że to co miało nam z założenia pomagać (czyli standardy), zaczyna nam utrudniać życie. Miejmy nadzieję, że Cyfra+ wyda niebawem aktualizację softu, która to i owo w dekoderze poprawi (i miejmy nadzieję niczego innego nie zepsuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymienić! Zdecydowanie! Nie ma co przesadzać ten dek. na pewno daje lepszy obraz niż poczciwy Pace SD podłączony przez Euro. Także w tym wypadku nie ma się nad czym zastanawiać... Oczywiście jeśli masz telewizor z wejściem HDMI lub w przeciągu trwania umowy chcesz sobie takowy sprawić.

Generalnie - tu pewnie nie wszyscy się zgodzą, ale to prawda ;) - którykolwiek dekoder "HD" oferowany obecnie lub w przeszłości przez jakąkolwiek polską platformę cyfrową jest lepszy od najlepszego dekodera bez wyjścia HDMI. Oczywiście głównym kryterium takowej oceny jest jakość obrazu, a koniecznością jest posiadanie przez abonenta telewizora z wejściem HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...