Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

już to wcześniej pisałem ale ciekawy jestem skąd takie różnice.

u mnie nie ma ŻADNYCH trzasków.

dekoder podłączony przez hdmi bezpośrednio do tv.

jest jeszcze inna opcja - może ja po prostu tych trzasków nie słyszę, bo to tv w sypialni i jak oglądam to raczej cicho.

 

mnie jedynie przeszkadza zamulenie dekodera przy szybkim przeskakiwaniu kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsponialem w poprzednich stronach nie ma tego na innym kablu hdmi ale nie wszystkie moga dawac efekt dobry bez trzaskania,ten od cyfry wyslalbym do chin,u mnie na wlasnym kablu nie ma tego trzaskania ale od cyfry juz tak,i nie ma mowy jaki tv hd mamy.ale poco kupowac kabel za 99zl jak nie mamy pewnośc czy nie bedzie trzaskow,u mnie skas mam ten kabel ale nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge jeszcze raz napisac i potwierdzic słowa @furi_dp nie tylko odnosnie trzasków :)

 

U mnie trzasków brak na kablu HDMI od Cyfry i to nie w sypialni a w salonie :D ale to zamulenie przy szybkim przerzucaniu kanałow jest troche irytujące. Trzeba sie przyzwyczaic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez występują te irytujące trzaski przy podłączeniu LCD kablem hdmi! Pisałam do cyfry,pani uprzejmie mi odpisała, że maja już takie zgłoszenia i nowy soft to wyeliminuje. I co? minął miesiac i dalej nic!!!! to samo!!!!! Tak cyfra dba o klienta!! Podpisałeś umowę..... zrobiliśmy cię w konia...... to teraz masz!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odpowiedź na mail dotyczący sprawy trzasków przy przełączaniu kanałów , w mailu pytałem czy zostaną usunięte te usterki i czy będzie nowy soft korygujący oprogramowanie tego tunera :

 

[ ukryj dodatkowe informacje ]

,, Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż słyszalne dźwięki przy przełączeniu stacji nie są usterką terminala Sagemcom DSI87. Zauważony przez Pana efekt przy zmianie kanałów jest dźwiękiem ostatnio oglądanej stacji.

 

Mają na uwadze Pańskie niezadowolenie z opisanej funkcjonalności, postanowiłem przekazać zgłoszenie do producenta dekodera, który postara się w kolejnych wersjach oprogramowania wyciszy sygnał fonii stacji, pojawiający się przy zmianie kanału.

 

Podkreślam, iż opisane przez Pana efekty dźwiękowe (?pykanie?) nie są usterką ani wadą terminala.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Z poważaniem,

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Dział Relacji z Abonentami ,,

 

W odpowiedzi piszą ,,zauważony efekt jest dźwiękiem ostatnio oglądanej stacji ,, ale to nie jest dźwięk ostatniej stacji , tylko głośne ,,puk-pyk,, i potrafię rozróżnić te dźwięki . Więc nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie zawarte w moim mailu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam coś na ząb...

 

Szanowny Panie,

 

 

dziękuję za kontakt z nami.

 

Odpowiadając na email, uprzejmie informuję, iż obecnie trwają pracę

nad kolejną wersją

oprogramowania dla dekodera Sagemcom.

 

Opisane użytkowników terminala opinie i sugestie, dotyczące wdrożenia

zmian, są stale

brane pod uwagę.

 

Obecnie termin opracowania i udostępniania aktualizacji nie jest znany.

 

W momencie udostępnienia aktualizacji oprogramowania, terminal pobierze

ją automatycznie w trybie czuwania, bądź wyświetli stosowną planszę,

z prośbą

o jej wykonanie.

 

czyli pozostaje czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że nigdy nie doczekasz się takiej możliwości . Byłem kilka lat w CP i tam w każdym tunerze miało to być umożliwione , ale w żadnym tunerze to nie udostępnili . Funkcja ta jest tylko po to aby bardziej uatrakcyjnić ten mizerny w funkcje tuner . Tak więc nie spodziewaj się jakiś nowości . Gdyby USB miało działać to działało by od początku , a za kilka miesięcy wyjdzie jakiś nowy niewydarzony tuner i znowu będą obietnice na działanie USB .

Tak jest na wszystkich platformach , a Ty ,, czekaj tatka latka ,, . Więc nie łudź się i przestań marzyć .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu dopiero zauważyłem że włączenie tv automatycznie włącza mi dekoder :brawo: mala rzecz a cieszy , zastanawiam sie czy przy podlaczeniu przez scart tez bedzie automatycznie startowal czy tylko hdmi

 

czy to działa na każdym telewizorze?

Nie, i nie będzie działać przez SCART.

Sagemcom nie jest w tym dobry i mój VieraLink rozpoznaje coś tam na HDMI i potrafi go włączyć, ale wyskakuje błąd i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że nigdy nie doczekasz się takiej możliwości . Byłem kilka lat w CP i tam w każdym tunerze m...........

 

Dzięki za info,

Jest bardzo prawdopodobne, że masz racje. Z drugiej strony pamiętam z zeszłego roku niedociągnięcia tunera PACE, które w ciągu kolejnych uaktualnień zostały skutecznie usunięte.

Mint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Rodzice przedłużali umowę na cyfrowy, dostali właśnie saemcoma dsi 87, jakieś tam zniżki itd., mniejsza z tym.

 

Po podłączeniu, wsadzeniu karty i uruchomieniu tunera wyskakuje komunikat: sprawdź kartę. Trzeba dokonać jakiejś aktywacji karty ? Rejestrowałem się na stronie ICOK, ale ciężko tam coś wyszukać. Przy 1szym dekoderze nie musieli aktywować karty. Czy jest też jakiś określony czas od podpisania (przedłużenia) umowy po którym wszystko będzie zrobione ?

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chociaż karty miałem aktywowane w punkcie Cyfry+ to po podłączeniu w domu tunera musiałem dzwonić do Cyfry+ i dopiero po ustawieniu na kanał 1 i odczekaniu około 10 min. tunery zaczęły normalnie pracować .

Może zadzwoń i niech ponowią sygnał . Jak mi mówiono w punkcie C+ , tylko Sagemcom DSI87 (HD) musi przejść taką procedurę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem juz kartę, wyłączalem z prądu. Dekoder do wymiany?

 

Jakbyś miał jakiś przełom to napisz. Ja będę dzwonił na infolinię w sprawie tej aktywacji i jak będzie wszystko ok według nich, a dalej będzie sprawdź kartę to nie ma innego wyjścia i trzeba będzie jechać do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jazda !!!

 

Ponad miesiąc zeszło mi z wykryciem przyczyny zaniku dźwięku w moim zestawie. Już dzień dzielił mnie od zareklamowania TV :), jednak była to pirdółeczka do której nikt nie potrafił mnie skierować, tak jak i C+, która odsyłała do aktualizacji softa, jak i sam serwis mojego TV działający w ten sam sposób softowania :)(piona dla serwisanta Tv, bo on trochu mnie na to naprowadził) Problem polegał na tym, że miałem włączony w sagemcomie/ustawienia telewizora dźwięk AC3. Po wyłączeniu tego dźwięk śmiga aż miło, bez żadnych zaników:))) Pisze to bo może ktoś ma lub będzie miał podobny problem. Dodam, że po wyłączeniu AC3 należy pod głosić vol na pilocie dekodera, bo w przypadku przyciszenia głosu nie będzie wcale:O Chyba, że ktoś ma zestaw głośników kina domowego, w tym przypadku należy włączyć AC3 - ot cała tajemnica mojego jakże mnie wk... problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...