Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[dsi87] od około tygodnia zniknęło mi tvp1 hd. na pasku wyświetla się prawidłowa audycja, ale jest totalna ciemność. co ciekawe nie wyświetla się żadna informacja o braku sygnału/ustawieniu anteny. wyszukiwałem kanały, wył i wył z prądu - nic nie pomogło. Co mogło się stać i co jeszcze mogę zrobić zanim pójdę do dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyreguluj delikatnie góra dół i na konwerterze.

Damiano może karta jest za stara,możliwe że karty z "nowszej" dystrybucji by działały.

Davvvi mi pozostaje w takim razie czekać na nowszy soft może naprawią - osobiście nie posiadam tv z usb w tym miejscu gdzie przebywam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po włożeniu nieaktywnej obecnie karty kanały fta zadziałały, czyli na tym dekoderze działają tylko aktualne karty nawet nieaktywne, te stare już nie.

Stare karty były z przed wymiany do 2009r., i na nich nie działają kanały FTA na Sagemcomie HD. Działaja za to na tych kartach pozostałe wszystkie dekodery od Cyfry+, a nawet Philips HD z kanałami niekodowanymi z satelitty (bez DVB-T) - co sprawdziłem.

Nową kartę wydaną od końca 2009r. można mieć bezproblemowo po pre-paidzie z Cyfry+ lub od kogoś kto miał taki pre-paid, ponieważ

po wygaśnięciu umów bezwzględnie nalezy zdawać karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom DSI83.

Często zdarza się sytuacja, że dekoder nie chce się włączyć. Tzn po wciśnięciu guzika na pilocie włącza się TV i inicjuje się start dekodera. Pojawia się napis "boot" ale po jakimś czasie pojawia się aktualna godzina, czerwona dioda i dekoder dalej wyłączony. Czasami dzieje się tak kilka razy zanim dekoder "zastartuje" i pojawi się obraz... :/

 

Strasznie to denerwujące. To taka przypadłość tego modelu/softu (ofc mam najnowszy możliwy)?

Dodam, że to już mój 3 taki dekoder, poprzednie dwa były wymieniane z powodu innych awarii i na każdym egzemplarzu zdarzała się ta przypadłość.

 

EDYTA: ok, doczytałem, że trzeba wymieniać dekoder do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Stare karty były z przed wymiany do 2009r., i na nich nie działają kanały FTA na Sagemcomie HD. Działaja za to na tych kartach pozostałe wszystkie dekodery od Cyfry+, a nawet Philips HD z kanałami niekodowanymi z satelitty (bez DVB-T) - co sprawdziłem.

Nową kartę wydaną od końca 2009r. można mieć bezproblemowo po pre-paidzie z Cyfry+ lub od kogoś kto miał taki pre-paid, ponieważ

po wygaśnięciu umów bezwzględnie nalezy zdawać karty.

 

Nie prawda, mam starszą kartę, (choć ciągle aktywną) i działa bez wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Stare karty były z przed wymiany do 2009r., i na nich nie działają kanały FTA na Sagemcomie HD. Działaja za to na tych kartach pozostałe wszystkie dekodery od Cyfry+, a nawet Philips HD z kanałami niekodowanymi z satelitty (bez DVB-T) - co sprawdziłem.

Nową kartę wydaną od końca 2009r. można mieć bezproblemowo po pre-paidzie z Cyfry+ lub od kogoś kto miał taki pre-paid, ponieważ

po wygaśnięciu umów bezwzględnie nalezy zdawać karty.

 

Nie prawda, mam starszą kartę, (choć ciągle aktywną) i działa bez wymiany.

 

Wiem co napisałem dotyczy to tylko kart NIEAKTYWNYCH i kanałów niekodowanych (tzw. FTA), posiadam je obie, jak również nową aktywna z abonamentem, oraz dekodery zarówno SD jak i model o którym tu piszemy Sagemcom HD (DSI87).

To trochę dziwne że w 2009 roku nie wymienili Ci karty, a która działa na Sagemcomie HD w jego systemie kodowania Nnagravision?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[dsi83] Czy wszystkim udało się dokonać ostatniej aktualizacji? Ja miałem problemy z kablem od anteny przez co nie działały mi niektóre kanały i aktualizacja też się nie zrobiła. Po wyszukaniu aktualizacji z menu powiadomienie o ich braku. Myślałem, że powodem jest po prostu za słaby sygnał. Trochę to trwało, ale w końcu wymieniłem kabel i nadal mam problem z aktualizacją. Automatycznie się nie zrobiła, a jak wymuszam ją z menu to wisi napis "wyszukiwanie programów i nic się nie dzieje. Myślałem że długo ściąga się aktualizacja z orbity, jednak zostawiłem to wyszukiwanie programów na 3 godziny i nic. Jaka jest najnowsza wersja oprogramowania? Ja mam 1.1.03/6.1/30_08_2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję powrót do C+ po dłuższym czasie (z powodu ostatnio częstch awarii nMultiroomu).

Który dekoder jest lepszy? DSI83 czy DSI 87?

Proszę uwzględnić to, że:

1) dekoder C+ ma być (do momentu fuzji C+ i n) drugim dekoderem, więc z tego powodu rozważam pakiet Start HD (przy każdej obecnej promocji) lub Kompakt HD (wyłącznie przy promocji na 18 miesięcy za cenę 38 PLN)

2) mam telewizor kineskopowy Panasonic (z tego powodu nie mam dostępu do DVB-T bez dodatkowego dekodera) i w późniejszym czasie planuję dokupienie dekodera DVB-T (ze względu na brak głowicy DVB-T w obu tych dekoderach)

3) nie planuję płacić dodatkowych opłat za dzierżawę dekodera lub ją zminimalizować do minimum (więc odpadają wszelakie dekodery C+ z dyskiem jako alternatywa, a o ile się dobrze orientuję dla dekoderów C+ bez dysku nie pobiera się w ramach promocji opłat za dzierżawę)

4) mam w pokoju tylko jeden przewód antenowy prowadzący obecnie do dodatkowego dekodera nMultiroomu i nie chcę dodatkowych wierceń w ścianie (z tego powodu też odpadają dekodery C+ z dyskiem)

5) mam kabel internetowy podłączony obecnie do dodatkowego dekodera nMultiroomu i nie chcę, by ten kabel nie kurzył się z powodu nieużywania (z tego powodu odpadają wszelakie dekodery niezależne z czytnikiem kart kodowych C+). Z tego, co wiem, dekodery Sagemcom C+ już mają pewne funkcje internetowe.

 

Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...