Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja 2 tygodnie temu kupiłem w auchanie dysk Toshiba 320 GB za 200 zł , zasilany tylko z USB .Jak na razie działa w 100 % prawidłowo . Mam tylko 1 spostrzeżenie;

jeśli obejrzałem np połowę filmu , wyłączyłem dekoder , to po ponownym włączeniu dekodera i odtwarzania filmu z dysku muszę ręcznie znaleźć miejsce w którym wcześniej zakończyłem oglądanie . Nie ma opcji WZNÓW .

W dekoderach N-ki [tych z wbudowanym dyskliem] taka opcja jest .

Może kiedyś w następnej wersji firmwaru wprowadzą opcję wznawiania oglądania filmu od momentu w którym oglądanie się przerwało .... :(

Możesz napisać jaki to dokładnie model dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam problem z dekoderem. Szukałem w tym wątku jak i ogólnym ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Wczoraj wieczorem sprzęt jeszcze działał ok (wyłączany z pilota) a dziś się popsuł. Po uruchomieniu na wyświetlaczu pojawia się boot następnie init (ładuje na 576i@50hz) po chwili pojawiają się kreski z zegara a potem reboot i z powrotem pętla boot>init>kreski>boot>init itd. Przy "Boot" dioda świeci na czerwono przy init jest wyłączona. Wyłączenie z prądu na dłuższy okres czasu nie pomaga. Nie reaguje na przycisk power z pilota. Soft najnowszy. Czy da się coś z tym zrobić czy muszę go oddać do serwisu? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob wymusic jak to zrobic

Aby wymusić wgranie softu wyłączasz dekoder z prądu .

Na obudowie przytrzymujesz palcem klawisz P+ , włączasz do prądu

trzymając ten przycisk wciśnięty . Po chwili powinieneś zobaczyć migające cyferki typu ; 01 .... 05 . Czekasz a soft się wgra od nowa :D

czy jest jakaś możliwości ujednolicenia fonii na wszystkich kanałach

Na jednych kanałach jest "zwykłe" stereo , na innych jest AC3 , stąd zapewnie różnica w głośności :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam dwa dekodery Sagemcom opcja multiroom ,jeden podlaczony do plazmy Panasonica drugi do LCD Panasonica. Problem jest z tym przy LCD ,zmieniaja sie ustawienia w menu tunera z 1080i na 576 po recznej zmianie w menu tunera na 1080 za np. dwa dni znow jest 576 co oczywiscie widac w jakosci obrazu. Zmienialem dekodery miejscami i ten przy plazmie jest ok a ten przy LCD znow zmienia ustawienia. Nie wiem co moze byc przyczyna ,wykluczam dekoder bo przy plazmie oba dobrze dzialaja. Gdyby ktos mial pomysl na rozwiazanie tego problemu bede bardzo wdzieczny i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o dysk do tego tunera.

Mianowicie mam dysk 3,5" 320GB i chce go podzielić na 2 partycje

1 na potrzeby PS3 200GB

2 na potrzeby Sagema ok. 100GB

Narazie na dysku jest jedna partycja ale planuje ściagnąć jakis program i usunąć ją i zrobic 2

Czy dekoder po podłączeniu dysku pokaże mi te 2 partycje tak abym wybrał na która maja się zapisywac pliki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam dwa dekodery Sagemcom opcja multiroom ,jeden podlaczony do plazmy Panasonica drugi do LCD Panasonica. Problem jest z tym przy LCD ,zmieniaja sie ustawienia w menu tunera z 1080i na 576 po recznej zmianie w menu tunera na 1080 za np. dwa dni znow jest 576 co oczywiscie widac w jakosci obrazu. Zmienialem dekodery miejscami i ten przy plazmie jest ok a ten przy LCD znow zmienia ustawienia. Nie wiem co moze byc przyczyna ,wykluczam dekoder bo przy plazmie oba dobrze dzialaja. Gdyby ktos mial pomysl na rozwiazanie tego problemu bede bardzo wdzieczny i z gory dziekuje

Sprawdź, czy w tym telewizorze jest funkcja, która nosi nazwę VIERA Link, EZSync lub HDAVI Control. Jeżeli istnieje, to ją wyłącz i może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem posiadaczem w/w tunera od 1 stycznia (dawali za darmo, wiec oddałem poprzednika pvr hd bo kosztować mnie miał 15 zł/miesiąc).

Do nagrywania zalecają 8GB. Problem w tym ze po podłączeniu takiego pendriva starczyło na 34 min nagrywania z Canal+ HD , a z TVN7 HD na niecała godzinę.

Ja wszystko rozumiem, ale wychodziłoby że nagrywany obraz to jakość prawie Bluray a z pewnością nadawanym stacjom do takiej jakości dalekoooo.

Pan na infolinii nic nie doradził oprócz zakupu większego pendriva.

 

Czy można coś pokombinować w ustawieniach tunera, aby wydłużyć czas nagrań?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...