Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum, bo dotychczas nie miałem problemów z tym dekoderem. Po prosty w lutym go podłączyłem, od razu mnie wkurzył i wylądował w pudełku. Wyjąłem go dwa tygodnie temu i jakoś się przyzwyczaiłem i stwierdziłem, że jest lepszy niż mój stary SD.

Postanowiłem poprosić was o radę, bo mam problemy z korzystania z serwisów internetowych. Po podłączeniu kabla i wybraniu serwisów, po chwili wyskakuje komunikat, że terminal nie może połączyć się z internetem i wina leży prawdopodobnie po stronie dostawcy. Jeżeli ten kabel podłączam do laptopa, lub AP-ka, nie mam problemów z internetem. W informacjach mam nr Mac, IP, DNS i bramy.

Trzeba jakoś skonfigurować router? Jeśli tak, to co trzeba w nim poprzestawiać? Jeśli mam na laptopie internet, to chyba nie powinno być problemów z internetem w dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na inny tuner . W moim przypadku tunery Sagemcom DSI87 ( mam dwa na własność ) chodzą idealnie , kanały przełączają w ciągu 2 sekund , nie mulą się , jak to opisują inni forumowicze , po podłączeniu do internetu pracują dobrze . Może trafiłem na dwa dobre egzemplarze , nie wiem , ale ja nie mam powodów do narzekań , a jestem wymagający .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego szybko zmieniasz kanały? Pomyśl, że dekoder zaczyna dekodować sygnał, budować obraz itd a ty juz pstrykasz następny kanał. W samochodzie z manualną skrzynią biegów tez byś ja rozwalił gdybyś zmieniał biegi 1-2-3-4-5 co pół sekundy.

Ja miałem poprzednio fergusona, philipsa i kathreina i uważam, że sagemcom jest dobry, dobry obraz i dźwięk, EPG,bezproblemowe nagrywanie. Ja nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od pewnego czasu zasilacz w tym dekoderze zaczął mi piszczeć dosyć głośno przy włączonym dekoderze (przy wyłączonym również piszczy tylko ciszej)

Dopiero, gdy odłączę zasilacz z prądu to piszczenie całkowicie znika.

Sytuacja zaczęła się dziać gdzieś mniej więcej po tej aktualizacji najnowszej.

 

Jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dot. dekodera Sagemcom dsi83, a mianowicie: chciałem dzisiaj zobaczyć jak on nagrywa i dla próby podłączyłem pen. 8GB. Dekoder rozpoznał dysk - zrobił format. Na normalnych kanałach pauza działa (przy odczycie i nagrywaniu lampka na penie miga), natomiast przy planowanych nagraniach: jak dekoder jest włączony to wychodzi informacja, że jest zaplanowane nagranie np programu 16, potwierdzam ok i nic nie nagrywa, a w przypadku gdy dekoder pozostawiam wyłączony z zaplanowanym nagraniem to na wyświetlaczu - jest zegar, lampka na penie cały czas się świecie - ale dekoder nie uruchamia się i nie nagrywa. Co może być powodem? Można to jakoś naprawić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie trzeba zasypać cyfrę e-mail'ami o problemach.

Tak, tylko znajdź na ich stronie adres mailowy, na który możesz wysłać reklamację. (chyba, że nie zauważyłem).

Możesz im wysłać maila z pochwałami, uwagami odnośnie programu, ale nigdzie nie zauważyłem adresu, na złożenie reklamacji. Jeżeli ktoś znalazł, to niech poda, bo dzwonić mi się do nich nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz planowane nagrywanie dzialalo... .do czasu aktualizacji, ktora miala miejsce kilka dni temu...

meczy mnie to na maksa, ale co zrobic, maja Klienta w powazaniu

No cóż ... ja mogę tylko odpowiedzieć standardową odpowiedzią administratorów sieci komputerowych :) , czyli ....

dziwne, u mnie działa.

Sprawdziłem przed chwilą na swoim tunerze i wszystko jest OK. Wychodzi na to, że ten tuner jest pełen tajemnic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem przed chwilą kabel internetowy do Sagemcoma DSI83. Bardzo mi się podoba aplikacja Tuba.fm. Nie wiecie czy aktualizują bazę danych, powiększają ją? Bo np widziałem w bazie utwory Davida Gilmoura słuchając wg gatunku, a szukając wg artystów Gilmoura nie ma. Jeszcze jedno, ten dekoder ma za małą pamięć na te serwisy internetowe, kanały zmieniają się 4 sekundy dłużej, będąc na serwisach internetowych dekoder dość często się wiesza, a z opcji przewijania na szczęście nie korzystam i dobrze, bo szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie trzeba zasypać cyfrę e-mail'ami o problemach.

Tak, tylko znajdź na ich stronie adres mailowy, na który możesz wysłać reklamację. (chyba, że nie zauważyłem).

Możesz im wysłać maila z pochwałami, uwagami odnośnie programu, ale nigdzie nie zauważyłem adresu, na złożenie reklamacji. Jeżeli ktoś znalazł, to niech poda, bo dzwonić mi się do nich nie chce.

strona

http://cyfraplus.pl/kontakt/abonenci.html

FORMULARZ KONTAKTOWY po prawej stronie klikasz

temat wybierasz obojetnie jaki i walisz prosto z mostu na wstepie możesz napisać reklamacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...