Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lista kanałów w tym tunerze jest przypisana przez operatora i nic tam się nie da zrobić. Nie da się też zmienić ustawień satelity. Kanały z Astry są na wysokich pozycjach i przy sprawnej instalacji powinny się pojawić bez żadnego szukania.

 

czytam w różnych miejscach i raczej ludziom działa HB+ Astra dlatego jestem lekko zdziwiony o co kaman. Bez żadnego szukania to raczej sie kanały nie pojawią same. natomiast po wyszukiwaniu zaawansowanym nie dodaje mi nowych kanałów- tylko to co mam z HB. Nie ma za wiele parametrów do sprecyzowania przy Wyszukiwaniu w tym Sagemcomie- satelita, częstotliwosc, symbol rate, polaryzacja, standard dvb, zasilanie konwertera, operator - no i raczej tu nic nie sugeruje jasno instalacji HB+Astra. Poszczególne parametry różnią sie dla obu satelit wiec siłą rzeczy COS trzeba zmienic zeby wyszukac kanały z Astry. pytanie brzmi: co zmienic? i dlaczego nie moge ustawic w pozycji "satelita" : Astra. Bede wdzieczny za jakies dalsze pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde DZIWNY jest ten sprzęt. Wczoraj troche z nudy, a troche z czystej ciekawości zacząłem zmieniac parametry wyszukiwania i rozpoczynac szukanie po kazdej zmianie. o dziwo po zmianie w sekcji "operator" (do wyboru jest c022,c023,c024) i rozpoczęciu wyszukiwania, cos drgnęło na plus. Szukanie trwało dosyc długo, aż w koncu wyswietliło komunikat o aktualizacji softu- troche mnie to zdziwiło bo jakis czas temu sie zaktualizowało, a ostatnio nie słyszałem nic o zmianach w dsi87. Zatwierdziłem, po czym zostawiłem i wyszedłem z domu. Po powrocie odpaliłem tv, i sprawdzając kanały od tyłu okazało sie ze pojawiły sie jakies nieznane z HB. Przeleciałem kilka stron w góre i okazuje sie ze to anały Astrowe ;) Samo z siebie sie nie dodały- bo od paru dnia miałem tą konfiguracje anteny + monoblock i nic nie było nowego. Widocznie wyszukiwanie po zmienie w "operator" cos dało. Szkoda tylko ze producent NIGDZIE NIC nie podaje, smutne to. Tak na marginesie to chyba i tak nie wszystkie możliwe kanały z Astry odbiera ten tuner- brakuje m.in. radia SUNSHINE-LIVE które serwuje całkiem dobrą muzke klubową. Starsze dekodery pamietam ze tez miały swoje ograniczenia- to tez jest przykre. W każdym razie dzieki za pomoc ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do was posiadam Sagemcom`a dsi 87 i ułożyłem własną listę znaczy ulubioną (dodatkową ) która ma 146 kanałów i dopadł mnie mały dylemat jak dodadzą nowe kanały np.: History HD to ja go dodam do listy to on wskoczy na 147 a ja chce go dać do dokumentalnych jak go przesunąć proszę o pomoc? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mam sagecoma dsi83 i podlaczony dysk zewnetrzny 2.5 gdy wlaczam tuner z podlaczonym dyskiem to nagle wylacza sie tuner i trzeba wyjąć z gniazdka i ponownie wlaczyc zeby zadzialalo. Gdy odlaczylem dysk jest ok. To znaczy ze musze miec dysk z wlasnym zasilaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten dysk mi odpali i nawet sie na nim cos nagra jak odtwarzam mam spowolnienia obrazu ---> obraz nie jest płynny może to być wina tego dysku ? jak kupie dysk 3.5 z własnym zasilaniem to będzie dobrze ? i jeszcze jedno pytanie taki dysk 3.5 cala przy włączeniu i wyłączeniu tunera sam się włącza i wyłącza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że ten dekoder się tak długo uruchamia? Najpierw mam napis boot i czerwona dioda się świeci, potem zamiast niej zapala się zielona, potem init, przełącza się na kreski od nieustawionego czasu, czerwona dioda miga, potem znowu na chwilę init, zapala się zielona dioda i włącza się ostatni kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...