Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@Piotrek1982, pilot od 83, to szereg nieporozumień i udręk, więc lepiej go od razu wymienić i zapomnieć o nim.

 

Twarde i źle umiejscowione manipulatory (u góry pilota), zero umiejscowione w idiotycznym miejscu itd., itp.

 

Pilot od 87, to bajka w porównaniu z wyżej opisanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko podczas włączania telewizora automatycznie uruchamia mi sie tuner.Co zrobić by się tak nie działo?

 

Jaki masz zastosowany rodzaj połączenia HDMI czy EURO, model tunera masz DSI83 czy 87, podaj model tv.

 

W sumie model 83 posiada pilota z możliwością sterowania tv ale to raczej dopiero po przełączeniu lewego górnego przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wygląd nowego Sagemcom HD DSI83 wraz z pilotem:

 

Dekoder posiada oprogramowanie identyczne z modelem DSI87. Różnice to slot na kartę umieszczony z boku, ergonomiczny, od nowa zaprojektowany pilot i mniejsza obudowa.

 

7.jpg

5.jpg

6.jpg

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co należy włączyć(jaką funkcję) w telewizorze Panasonic Viera aby dekoder samoczynnie włączał sie po właczeniu TV? Podłączony kablem hdmi.

 

W tą stronę się nie da, ale jak pierwszy włączysz dekoder to powinien włączyć TV. U mnie tak działa z Arivą.

 

No właśnie u mnie nie działa to w żadną stronę sagemcom i plazma panasonic viera, więc pytam czy nie trzeba czegoś dodatkowo włączyć.

 

Jednie co w tej sytuacji może pomóc to wspomiany wcześniej kabel iHDMI ale wraz z CEC (iHDMI plus CEC)bodajże ma zaimplementowaną obsługę technologii Viera ale nie oszukujmy się wydatek ok 170zł to spora kwota.

 

Ds 187 tv samsung ue40d5500 polączony przea hdmi

Widzisz jedni szukają rozwiązania aby mieć sytuacje taką jak ty :D .W sumie to zastanawiam się czy w takim wypadku twój tv nie posiada w ustawieniach dodatkowych opcji sterowania na wejściach. Telewizory tej serii mają chyba technologie AnyNet + (HDMI-CEC) dlatego też masz taką sytuacje. A próbowałeś podpiąć dekoder pod inne wejście HDMI :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kiepskość nowego Sagemcoma polega tylko na innej obudowie, innym pilocie i większej pamięci w dekoderze :-) No i tym, że ma niższy numerek w nazwie (DSI83 zamiast 87) :lol: Więc zdaniem wielu jak coś ma niższy numerek to musi być gorsze 8)

 

A tak na poważnie od tygodnia używam go w domu oraz w sklepie i dałem 1 sztukę rodzicom zamiast używanego przez nich do tej pory Philips 250, żadnych zwieszek, problemów z włączaniem :D

 

Na egzemplarzu, który mam w domu oraz w sklepie aktywuje codziennie kilka kart, wkładam je, wyjmuje, testuje karty od klientów i do tej pory (odpukać) żadnego problemu z działaniem :D

 

Pilot bardziej prostokątny ale wykonany z dużo lepszego materiału niż poprzednik, na początku wydawał się nieporęczny ale po kilku dniach używania już po ciemku można go obsługiwać :D Ale to kwestia gustu więc jednemu będzie się podobał drugiemu nie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie jakie podawane są tu jako negatywne są kierowane w stosunku do pilota nowego odbiornka bo przecież samo pudełeczko niczym się nie różni w użytkowaniu od poprzednika. Co do pilota osobiście stwierdzam, że bardziej mi pasuje (jeden kontroler na dekoder i tv )a co rozstawienia przycisków kwestia przyzwyczajenia, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolega cyfra.tv trafił widocznie na dobrą partię tych dekoderów, ja juz mam drugi i znów bedzie do wymiany - cuda się dzieją, a najbardziej wkurzający jest brak dzwięku po wlaczeniu podczas nagrywania . W poprzednim DSI87 też to było, ale pozycje już nagrane można było oglądać z dźwiękiem - tu za [beep]ę. Nawet jak męda skończy nagrywać to na żadnym kanale nie ma dźwięku. Dopiero wył/wł działa (czasami) w większości przypadków trzeba z wtyczki wyciągać. Mam już dość tego szajsu po trzeciej wymianie zażądam od cyfry sprawnego przetestowanego egzemplarza - przecież co chwilę nie będę biegał i wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przedłużając umowę z C+ zaproponowali mi wymianę dekodera Pace HD 500 za który płace 20zł miesięcznie na Sagemcom HD za 0 zł. Jestem z tej oferty zadowolony poniewaz nie używam dekoderów do nagrywania, internetu itd. Pytanie do użytkowników tego dekodera czy zmiana kanałów też nastepuje po kilku sekundach od naciśnięcia przycisku? W Peace odbywa się to po ok 3-4 sec. Jest to irytujące i mam tego dość ale nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę.

Opinie nie są najlepsze o Sagemcom ale dla mnie ma tylko bezawaryjnie działać i szybko zmieniać kanały.

Podzielcie się opinią ,prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolega @cyfra.tv, wykazuje w tej sprawie taki sam brak obiektywizmu, jak i w innych tyczących oferty, nie tylko sprzętowej spółki CANAL+ Cyfrowy.

 

Pilot do Sagemcoma 83, to pomyłka, a umiejscowienie manipulatorów u góry, jest pomysłem zupełnie od czapy.

 

Jakby tego było mało, owe białe przyciski manipulatorów, wykonane są z jakiegoś twardego białego plastyku, więc nie tylko wydaje toto nieprzyjemne dźwięki przy naciskaniu, ale jeszcze trzeba mieć chyba opuszki palców z żelaza żeby dłużej się tym bawić.

 

Nie wiem też co za geniusz umieścił cyfrę "0" ponad innymi cyframi, kiedy europejskie standardy umiejscawiają ową cyfra zawsze pod cyfrą "8"?

 

Można się więc domyślać, że to dekoder przygotowywany niekoniecznie na europejski rynek, a do nas trafił przez "przypadek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...