Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja napiszę gdzie tkwi problem,niektórzy chcą by taki dekoder zastępował wszystko,a więc był nagrywarką,odtwarzaczem różnych plików,może nawet robił zdjęcia,zastępował telefon,był kinem domowym,komputerem i diabli wiedzą czym jeszcze.A tak serio,dla mnie dekoder służy tylko w celu odbioru programów,nagrywarkę mam porządną stacjonarną,a inne urządzenia z osobna pełnią swoją określoną rolę.Dlatego te softy to taki pseudo dodatek,który ma niby uczynić z tego urządzenia coś multimedialnego...jak ktoś tego oczekuje,a okazuje się ,że są problemy,to tylko na życzenie.

 

Dokładnie :brawo: . Wiadomo, że są tunery spełniające wszystkie wymagania ale ich cena jest adekwatna do możliwości.Oferując ten model miałem przekonanie, iż będzie odpowiednikiem Pace SD gdzie mieliśmy dobrą stabilność jak na tej klasy sprzęt.Niestety operator chciał zabłysnąć poszedł w ilość a nie jakość i mamy tego efekty.Ja naprawdę uważam, że pierwotny soft był dobry a przynajmniej przy lekkich korektach cieszyłby się pozytywnymi opiniami.A teraz mamy zamuloną skrzyneczkę bo komuś zachciało się wprowadzać innowacje.

Chociaż trzeba sobie powiedzieć, że istnieje możliwość pogodzenia innowacji z szybkością działania ale niestety w tym wypadku winę ponoszą również autorzy softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ustawiłem nagrywanie z kanału 146 na 8:00 do 9:20 i z kanału 144 od 10:00 do 11:00. Wyłączyłem tv i zostawiłem Sagemcoma na pozycji 146. Przychodzę, a dziecku nagrał się tylko materiał z 8:00 czyli z kanału 146...... Nie może ten dekoder nagrywać dwóch pozycji i samemu przełączyć kanał?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten odtwarzacz multimediów wyświetla tylko część zdjęć zrobionych komórką .

Gdy spytałdsm o to na infolinii to mi wyjaśnili że mogę tylko oglądać zdjęcia które "ważą" mniej niż 1 MB :( To skandal . Również filmików .MP4 nagranych komórką nie widzi .

1 słowem - dziadostwo . Tv samsunga bez problemu czyta przez USB z pena fotki i filmy zrobione komórką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ustawiłem nagrywanie z kanału 146 na 8:00 do 9:20 i z kanału 144 od 10:00 do 11:00. Wyłączyłem tv i zostawiłem Sagemcoma na pozycji 146. Przychodzę, a dziecku nagrał się tylko materiał z 8:00 czyli z kanału 146...... Nie może ten dekoder nagrywać dwóch pozycji i samemu przełączyć kanał?>

wylaczony dekoder trzeba bylo zostawic (na czuwaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze do małego chórku niepopularnych tutaj zadowolonych z dekodera. Działa u mnie od 3 miesięcy i nie mam problemów technicznych. Są pewne uwagi, ale nie dyskredytują one wyrobu i nie sa tej skali, jaką opisują tu niektórzy. Wniosek, że albo wystepują problemy z kompatybilnośćą urządzeń (dekoder, tv, dysk itd), albo istnieją wadliwe egzemplarze. Trochę bez sensu jest brak obsługi mp3, tylko WAV, więcej po aktualizacji nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten dekoder jak drugi (pod multiroom), z tym, że nie korzystam z funkcji PVR

Przyznaję szczerze, że chodzi znacznie wolniej niż Pace 500GB - np jest bardzo duża bezwłasność w przełączaniu kanałów pilotem.

EPG chodzi podobnie na obu (czyli niezbyt idealnie ;))

Zwisów nie zaobserwowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Gdyby ten dek miał dobrze soft napisany to dał by radę być dekoderem, nagrywarką i odtwarzaczem w jednym, a nawet by pewnie obsłużył serwisy internetowe typu YT. Zasobów sprzętowych jest aż nad to. Więc jeśli jest taka możliwość to czemu tego nie wymagać? Cyfra pokazała ludziom marchewkę na sznurku drukując w instrukcji "* do wykorzystania w przyszłości" a ludzie(w tym ja) dali się na to nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bardzo długo przełączają się kanały. Mam też samsunga HD od CP więc mam dobre porównanie. Dziwną są opinie że wszystko jest. Jestem ciekaw jakieś filmiku z działa tego sprzętu bo może nie wiecie że może działać szybciej. brak porównania.

Mam ten tuner ( właściwie to dwa tunery ) już od roku i zbytnio nie narzekam . Mam również Samsunga 370 HD z CP i twierdzę , że przełączanie kanałów jest jednakowe w czasie na tych dwóch tunerach . Samsung 370 HD nawet o jedną sekundę jest wolniejszy od Sagemcoma . Może trafiłeś na wybrakowany tuner i dlatego masz takie kłopoty z nim . Gdyby w Sagemcom była możliwość układania list , skanowania nieba i możliwość dodawania dowolnego kanału z satelity tak jak to jest w Samsungu to Sagemcom dużo by nie ustępował Samsungowi . Nie bronię tu w/w tunera , ale piszę to co widzę gdy mam ten sprzęt na co dzień . Kiedyś może wrzucę filmik jak działają te tunery - kwestia szybkości przełączania kanałów , a i druga sprawa - mam TV Samsunga UE46 C6000 ( nowy zeszłoroczny kto zna symbole ten się rozpozna ) i w tym telewizorze czas przełączania kanałów ( czy to TV cyfrowa naziemna , czy kablówka ) jest podobny do tych dwóch tunerów - wniosek jest taki , że tak naprawdę Ci co psioczą na ten tuner , musieli trafić na buble lub tunery wybrakowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie generalnie rzecz biorąc ten dekoder ujdzie w wielkim tłoku. Co prawda gdybym nigdy nie wziąłbym go jako główny dekoder przy podpisaniu umowy, nawet mimo tego, iż Cyfra daje go za darmo, ale tak jak u mnie ma być tylko pod prepaida raz na jakiś czas to nie jest dramatycznie, choć mam go na razie ledwie tydzień. Jedno co mi się w nim podoba to wygląd - fajny, mały, w porównaniu do nboxa wręcz nie widoczny. Chodzi, tak jak chodzi, ale żaden dekoder Cyfry nie jest cudem techniki, nbox przy nich jest jak BMW przy Daewoo, czyli o lata świetlne przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do tego co ten dekoder oferował w dniu kiedy go kupiłem rok temu to jest dzień do nocy. Warto było cierpliwie czekać. Z chęcią poczekam jeszcze na dalsze dopracowanie softu. Frustratom natomiast proponuję natychmiastową sprzedaż :P

 

To, chyba Twój pierwszy tuner i dlatego, tak się nim zachwycarz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner ( właściwie to dwa tunery ) już od roku i zbytnio nie narzekam . Mam również Samsunga 370 HD z CP i twierdzę , że przełączanie kanałów jest jednakowe w czasie na tych dwóch tunerach . Samsung 370 HD nawet o jedną sekundę jest wolniejszy od Sagemcoma . Może trafiłeś na wybrakowany tuner i dlatego masz takie kłopoty z nim . Gdyby w Sagemcom była możliwość układania list , skanowania nieba i możliwość dodawania dowolnego kanału z satelity tak jak to jest w Samsungu to Sagemcom dużo by nie ustępował Samsungowi . Nie bronię tu w/w tunera , ale piszę to co widzę gdy mam ten sprzęt na co dzień . Kiedyś może wrzucę filmik jak działają te tunery - kwestia szybkości przełączania kanałów , a i druga sprawa - mam TV Samsunga UE46 C6000 ( nowy zeszłoroczny kto zna symbole ten się rozpozna ) i w tym telewizorze czas przełączania kanałów ( czy to TV cyfrowa naziemna , czy kablówka ) jest podobny do tych dwóch tunerów - wniosek jest taki , że tak naprawdę Ci co psioczą na ten tuner , musieli trafić na buble lub tunery wybrakowane .

 

Cóż... ja też posiadam oba dekodery. Też kilka stron wcześniej porównywałem oba i u mnie różnica w czasie przełączania kanałów jest wręcz kosmiczna na niekorzyść sagecoma. Samsung działa o wiele płynniej i szybciej. Przesuwając strzałką o kilka kanałów skacząc po nich poklei czyli np: 1,2,3,4,5,6,7,8,9 robi to schodowo i płynnie - sagecom łapie zwieche i czekam KILKA sekund aż załapie. pewnie, ze sagecom ma swoje plusy (takie jak np wyświetlacz z opcja wyboru czasu bądź numeru kanałów czy też mały rozmiar) nie przeszkadza mi też niefunkcjonalne układanie ulubionych (samsung tez ma w tej kwestii pewne wady bo np potrafi mu wyparować numer kanału) ale właśnie ten brak płynności który był przed aktualizacją robiącą z tego czegoś nagrywarke - sprawia, ze dla mnie to produkt nadający się tylko do śmietnika. Wolałbym nie mieć tych bajerów typu nagrywanie a mieć płynnie działający dekoder - a wiemy, że ten dekoder przed zmianami softu chodził o wiele płynniej - to właśnie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos z was dzwiek w filmach .avi?

Tak odbiera płynnie , ale dźwięk musisz mieć AC3 , nie może być MPEG Layer-3. Prawie wszystkie filmy w AVI , które mają ponad 1 Gb mają dźwięk AC3 . Sprawdzałem moje filmy i na ponad 800 filmów (które ważą ponad 1 Gb każdy ) znalazłem tylko kilka z dźwiękiem MPEG Layer-3 i są to filmy około 750/800 Mb .

 

@xnyl

Jak pisałem wcześniej - to zależy od tunera . Ja nie miałem i nie mam ,,zwiech,, nie mam żadnego problemu z numerycznym przełączaniem kanałów , wszystko płynnie przerzuca i na prawdę nie sprawia mi większych kłopotów . Nie czarujmy się , to nie nie jest tuner dla koneserów , a tylko i li tylko dla przeciętnego oglądacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geistchen

Wszystko jest ok. Jest także wyszukiwanie według godziny

1.Cała doba

2.Dzień od 06.00 - 18.00

3.Wieczór od 18.00 - 22.00

4.Noc od 22.00 - 06.00

Gdyby były sortowane wszystkie programy według godziny ( tak jak Ty byś chciał ) to tuner , który ma w pamięci około 900 programów po prostu nie dał by rady wszystkiego posortować , musiałby mieć pamięć Ram komputera , ale to jest tylko tuner satelitarny i takiej funkcji nie ma w żadnym tunerze satelitarnym - nawet w takim za 3600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, wgrał się nowy soft i przy podłączeniu dekodera przez kabel hdmi nie ma obrazu a jest tylko dźwięk. Wszystko jest ok jak podłącze przez euro. Czy wie ktoś co może być nie tak? Przed wgraniem softu wszystko było ok.

 

U mojej siostry która ma ten dekoder to samo. Nie potrafię jej pomóc. Żadne włączenia i wyłączenia nie pomagają. Jakieś pomysły?

 

 

O.K. wyjaśniło się. Pomoc techniczna Cyfry + przeprasza, ale jest mały bug w nowej aktualizacji i dekodery przestały współpracować z pewnymi modelami telewizorów (w tym tym, które swego czasu można było kupić na rabaty Cyfry+). Do czasu nowej aktualizacji proszą aby oglądać przez kabel Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. wyjaśniło się. Pomoc techniczna Cyfry + przeprasza, ale jest mały bug w nowej aktualizacji i dekodery przestały współpracować z pewnymi modelami telewizorów (w tym tym, które swego czasu można było kupić na rabaty Cyfry+). Do czasu nowej aktualizacji proszą aby oglądać przez kabel Euro.

 

hehe, mały bug? :jupi::brawo: aż się boje w takim razie większych bugów :lol2: Jest więc szansa że w niedługim czasie bedzie kolejna aktualizacja, przecież nie mogą tego na długo tak zostawić (mam nadzieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...