Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie:

Wciskam: menu -> moje nagrania -> czerwony (planowanie) -> czerwony (nagraj nowe) to nie mogę wybrać godziny początku, ani godziny końca nagrywania. Czy to tylko u mnie ? Jeśli robię coś nie tak to proszę o ukierunkowanie mnie.

 

może ktos polecic jakiś dysk bo nie chce kupic czegoś co nie będzie działać :)

 

U mnie działa wd essental 320GB 2,5' USB 3.0. Pomyślę o nowym dusku w kieszeni tylko do PVR, ale dopiero jak ceny HDDków trochę spadną, bo ceny są teraz makabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcję Time Shift możesz wyłączyć , jeżeli nie uaktywnisz tej funkcji to Time Shift nie działa i możesz całą zawartość pena wykorzystać na nagrywanie wybranych przez Ciebie pozycji programowych. W tym tunerze funkcja Time Shift działa podobnie jak w telewizorach z twardym dyskiem , jest możliwość włączenia i wyłączenia tej funkcji .

Nie wydaje mi się.

Mam trochę doświadczenia w nagrywaniu na dysk i wychodzi że na 1h materiału HD (w naszych platformach :) ) potrzeba ok. 4GB - Sprawdzone na 2 tunerach Topfield i X7 z różnymi kanałami. Tutaj po nagraniu 1 godziny - pen 8GB zajęty.

Skoro 4 GB poszły mi na nagranie tej 1 godziny, to co z pozostałymi 4GB ? Wg mnie poszły na rezerwę na ts.

I nie ma tutaj możliwości wyłączenia TS z menu :)

 

Mogłyby się wypowiedzieć osoby z penami np. 16 GB - ile mogą zmieścić materiału HD. Wg mnie wyjdzie im : 4GB na ts, zostaje 12 GB - a więc starczy im na 3 godziny nagrania.

Kiedyś na tym forum już padło w zapowiedziach (nie wiem czy tak do końca spełnionych ) min. wielkość pena : 4GB a wtedy tylko TS, 8GB - jest TS + nagrywanie - i znów wg mnie - te wymagania wiążą się z tym że na TS musi być zarezerwowane właśnie 4GB - to co zostanie będzie na nagrywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moimi spostrzeżeniami, u mnie działa na czytniku kart pamięci i SDHC class4 - 8G, TimeShift rzeczywiście coś kulawo działa lepiej chyba jak aktywowany jest przez pauzę w ustawieniach bo jak zawsze wł to zamula bardzo się dekoder bynajmniej mój, szczególnie na kanałach HD np na MTV wiesza się tuner miga że czyta czy zapisuje i nic się nie dzieje, na innych HD np tych ostatnio dodanych jest trochę lepiej, podejrzewam że nie wyrabia prędkość zapisu i odczytu w locie, mojego dysku 1T WD 3,5" z zewn zasilaniem, nie widział tuner (ale z początku czytnika też więc nie wiem), ale mam za dużo danych więc potem nie podłączałem (szkoda jakby coś się im podziało), zobaczę z innym dyskiem w tej obudowie.

 

Planowanie nagrań jakoś ustawiłem (zaczęło zaraz po ustawieniu) i też zadziałało na razie nagrywam film więc się już nie bawię.

 

Tuner można wyłączyć nagrywa dalej na wyświetlaczu "rec", włączanie nie przerwa nagrania, myślę że będzie dobrze, może jeszcze coś udoskonalą i będzie idealnie ;)

 

Ogólnie wg mnie nie jest najgorzej, jak pen 4 czy 8 GB już wystarczy to genialnie, czytnik kart chodzi to też wypas, zobaczę jak z dyskiem będzie, już do mnie jedzie 80G w małej obudowie z możliwością podpięcia zasilacza, jak przyjdzie podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcję Time Shift możesz wyłączyć , jeżeli nie uaktywnisz tej funkcji to Time Shift nie działa i możesz całą zawartość pena wykorzystać na nagrywanie wybranych przez Ciebie pozycji programowych. W tym tunerze funkcja Time Shift działa podobnie jak w telewizorach z twardym dyskiem , jest możliwość włączenia i wyłączenia tej funkcji .

Nie wydaje mi się.

Mam trochę doświadczenia w nagrywaniu na dysk i wychodzi że na 1h materiału HD (w naszych platformach :) ) potrzeba ok. 4GB - Sprawdzone na 2 tunerach Topfield i X7 z różnymi kanałami. Tutaj po nagraniu 1 godziny - pen 8GB zajęty.

Skoro 4 GB poszły mi na nagranie tej 1 godziny, to co z pozostałymi 4GB ? Wg mnie poszły na rezerwę na ts.

I nie ma tutaj możliwości wyłączenia TS z menu :)

 

Mogłyby się wypowiedzieć osoby z penami np. 16 GB - ile mogą zmieścić materiału HD. Wg mnie wyjdzie im : 4GB na ts, zostaje 12 GB - a więc starczy im na 3 godziny nagrania.

Kiedyś na tym forum już padło w zapowiedziach (nie wiem czy tak do końca spełnionych ) min. wielkość pena : 4GB a wtedy tylko TS, 8GB - jest TS + nagrywanie - i znów wg mnie - te wymagania wiążą się z tym że na TS musi być zarezerwowane właśnie 4GB - to co zostanie będzie na nagrywanie

Pewnie masz rację , ja pisałem na podstawie swojego telewizora ( dysk w TV Lg jest 80 Gb i mogę nagrać 78 godzin audycji { tylko materiał w SD } , a na Time Shift pozostają mi 2 godz. ) , ale mam też pena 16 Gb i sprawdzę w nocy ile Sagemcom może nagrać w jakości HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy u Was również po każdym włączeniu dekodera pojawia się "podłączono urządzenie USB..." ?

strasznie wkurzające to jest :(

Jeszcze nie wyłączałem, bo nagrywam film, ale ten dekoder jest oparty na linuxie i za każdym razem następuje mountowanie dysku, więc pewnie ten komunikat będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalka :) w moim X7 tak mam i się przyzwyczaiłem. Co prawda w topku takiego komunikatu nie mam, ale łapałem się że nie wiedziałem czy mam podpięty dysk :) - także nie wiem co lepsze - idzie się przyzwyczaić :)

 

Swoją drogą jestem w szoku - Aktualizacja Sagema - wszysko działa, Cyfraplusonline - działa, upgrade tunera n-ki - działa.

Wszystko w ciągu jednego dnia i wszystko bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno ważne pytanie czy da się nagrywać i oglądać w tym czasie inny kanał z tego samego transpordera ?

Nie da się, tuner przy każdej próbie przełączenia kanału pluje się że trwa nagrywanie.

 

a gniazdo ethernet działa można podłaczyc z nowym softem sagemcoma do netu ??

i pytanie mam dysk 160 GB seagate chodzil w moim kompie ale byl podlaczony kablem SATA i zasilony z Molexa w jaki sposob mialbym go podlaczyc do tunera sa do tego jakies obudowy czy jak ??

 

Powinien działać na zewnętrznym mostku USB na SATA z zewnętrznym zasilaczem.

Co do netu jeszcze się nie bawiłem, z ciekawości zaraz zobaczę akurat mam chyba na wierzchu wystarczający kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...