Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem u znajomego dystrybutora i podobno we wrześniu zostanie udostępnione nowe oprogramowanie do Sagemcoma, które pozwoli na podłączenie dysku zewnętrznego i nagrywania programów. Czyli już niedługo będzie miła niespodzianka dla posiadaczy tego dekodera :)

 

Mam nadzieję, że to nie bajeczka :> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym spytać, czy przy każdym włączeniu dekodera najpierw pojawia się boot, potem init potem kreski zamiast godziny i dopiero się włącza. Wszystko zajmuje ok 30 sekund? Tak jakby się instalował za każdym razem? To normalne? Podłączony HDMI, po dzisiejszej aktualizacji 1.407/61/2.1.2806

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Specjalnie założyłem sobie na tym forum konto ponieważ mam problem z tym dekoderem.Pierwsza umowa z C+ właśnie mi się skończyła i zaproponowali mi zmianę odpłatną na tego sagema (niestety).Mój problem z tym dekoderem polega na tym że po włączeniu dekodera (nie dość że się włącza 30 sekund) to jeszcze pojawia się niebieskie tło albo drobne paski , jak ruszę lekko wtyczką hdmi obraz się pojawia - wyłączę tv a następnie gdy włączę znowu nic niema i tak od tygodnia gdy nabyłem tego "złoma"To poprzedni dekoder PACE DSR 2221 był o niebo lepszy nie miałem z nim żadnego problemu.Chciałem zmienić tego PACE na dekoder HD ponieważ 3 miesiące temu kupiłem sobie telewizor HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to teraz już wiem czemu ten dekoder jest w takiej promocji - dają niskiej jakości kabel HDMI.Dzisiaj udałem się do sklepu i kupiłem nowy kabel firmy "BRIDGE premium" 1m. z pozłacanymi końcówkami za 79 zł. i od razu obraz się pojawił, a nie jak z tym poprzednim - pojawiał się później znikał, a to niebieskie tło albo paski się ukazywały.Po raz kolejny dowiedziałem się że jeśli coś jest w promocji, to jest do niczego.

Chociaż z drugiej strony mogłem ten dekoder zareklamować u nich tylko co by to dało dali by mi ten sam z wadliwym kablem (sam dekoder był dobry, poprzez złącze euro działał prawidłowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko sprzęt, więc może się trafić felerny. Ludziska narzekali na brak kabla HDMI w zestawie. Teraz kabel jest i znowu ktoś narzeka. Dla sprzedawców byłoby lepiej, gdyby tego kabla w zestawie nie było a i klient dokupiłby sam dobierając w/g własnego uznania od ceny kabla 19zł do powiedzmy 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbierałem troszkę grosza (do 400zł) i chciałbym wymienić tego "wspaniałego" sagemcoma na lepszy. Proszę doradźcie mi co kupić. Chciałbym z nagrywaniem, przewijaniem itp. Słyszałem wiele dobrego o fergusonie, czy polecacie ten sprzęt, jeżeli tak to jaki(może od razu link do aukcji na allegro, będę wdzięczny). Czy muszę do tego dekodera dokupywać dysk twardy, czy po podłączeniu go będę mógł od razu nagrywać, przewijać itp, czy jednak muszę najpierw dzwonić do C+ żeby włączyli mi takie możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem wiele dobrego o fergusonie

 

BÓJ SIĘ BOGA :D polecam lekturę tych wątków:

viewforum.php?f=16

 

Z Fergusonami ciągle są jakieś problemy.. Przynajmniej tymi do ok. ~400 zł. Zazwyczaj po naprawieniu jednej usterki, ujawniają się kolejne. W Arivach dopiero od softu 2.14B4 pojawiła się jakaś ewidentna poprawa. Chociaż za to zaczęły się grzać i często łapią zwiechy na kanałach HD.

 

Czy muszę do tego dekodera dokupywać dysk twardy

 

W tym przedziale cenowym zdecydowanie będziesz musiał dokupić. Albo jakiś tani model 2,5" + obudowę, albo gotowy zewnętrzny z wyjściem USB.

 

czy jednak muszę najpierw dzwonić do C+ żeby włączyli mi takie możliwości?

 

Nie trzeba nigdzie dzwonić, tego typu funkcjonalność leży po stronie sprzętu, a nie Cyfry.

 

Poza tym pytanie chyba bardziej stosowne do tego działu:

viewtopic.php?f=6&t=5959&p=521991#p521991

Myślę, że tu znajdziesz więcej wskazówek odnośnie ewentualnego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...