Skocz do zawartości

Anysee E30PS2 Plus - Problem


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem odnośnie powyższego tunera satelitarnego. Zainstalowałem sterowniki z płyty, wszystko ostało odpowiednio podpięte, znalazło kanały z hot birda na "anysee-E30 Satellite Viewer", lecz nie włączają mi sie kanały kodowane za które płacę :/ dodam, ze posiadam wina 7 wersje 32bit.

Próbowałem odpalić przez "Windows Media Center", skanowałem transpondery satelity. Kanały znalazło, lecz pisze ze są zaszyfrowane... Juz nie mam pomysłów co zrobic.

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli Cyfrę+, to chwilowo nie da rady. Od połowy października Cyfra+ zaczęła dodawać do kanałów CAID 1813 i od tego momentu jest problem. Zgłoszone do producenta i czekamy na poprawki. Szczegóły są w temacie o Anysee S2 Plus (ostatnie kilka postów): viewtopic.php?f=22&t=12681&start=90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w ustawieniach? Jeśli w instalacji jest Monoblock lub zez, to trzeba poustawiać porty DiSEqC. Po kręceniu anteną zbadaj, czy na Opticumie nadal działa, żeby nie było czasem, że ustawienie jest teraz kompletnie złe...

Co rozumiesz przez podłączanie anteny od Opticuma - masz na myśli, że odpinasz od Opticuma, czy podpinasz Anysee przez przelotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie uruchomiłem następującą konfigurację :

 

Karta: AnySee E30PS2 Plus

System: Windows 7 Home Premium 64-bit PL

Sterownik: CNO 1.2.8a (26-10-2010)

Platforma: Cyfra+

Splitter: ATMEL (Small Card Server II)

Aplikacja: Windows Media Center

 

Moduł CAM zbędny.

Instalacja przez CNO banalna.

Splitter działa bez zarzutu.

Interesujące mnie kanały HD i SD zdekodowane poprawnie.

Po dwóch godzinach testów w zasadzie brak uwag co do działania karty.

W stosunku do kosztów nabycia (wylicytowałem na Allegro za 120 zł) na razie jestem pozytywnie zaskoczony.

 

Jeden drobny problem to styki gniazda mojej karty.

Niby trzymają dobrze ale samą kartę musiałem podłożyć inną kartą aby poprawnie dekodowała.

Przy splitterze nie było to potrzebne.

 

Pytania :

1. Czy ktoś z miłych speców tematu zna proste sposoby na polską czcionkę w EPG Media Center?

2. Czy znane są rozwiązania (dodatkowe wtyczki, oddzielny soft itp.) pozwalające na wygodną i pełną edycję kanałów w Media Center?

 

Jako, że jest to mój pierwszy post to oczywiście :

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów !

 

Sorry! Z przejęcia zapomniałem o możliwości edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego nie robiłem.

Na czystym systemie zainstalowałem jedynie najnowszy sterownik jaki znalazłem w sieci.

CNO 1.2.8a z 26-10-2010.

http://www.mediacenterworld.nl/download ... 0-2010.rar

Pomijając kwestię słabego styku gniazda Cyfra ruszyła od razu.

Tylko sterownik i Media Center.

Może gdybym się lepiej na tym znał to bym coś skopał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc. Kiedyś się bawiłem w Media Center, ale w ogóle nie używałem opcji anteny naziemnej, bo nie mam jej podłączonej. Wybierałem tylko satelitę. W ogóle ja mam straszny problem z rozpracowaniem tego Centera... Kiedyś w Windows 7 robiłem, ale np. Pokazywał mi napis 'Polsat2', a puszczał 'Polsat Play'... Było pełno niepotrzebnych kanałów, których nie umiałem usunąć, pilot mi nie działał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w sam raz MC pasuje najbardziej. I poszukiwałem taniego rozwiązania do tej aplikacji. Mogę jedynie napisać jak sam mam skonfigurowane. Możesz ewentualnie sprawdzić. Przy instalce sterów wybieram tuner satelitarny. W aplikacji CNO na pasku zadań wybrałem Hotbird+Cyfra. W MC przeskanowałem kanały "antenowe" (nie satelitarne!) bo takie emuluje CNO. Znalazł nieco poniżej 500. Wszystkie które mnie interesowały były na liście. Niektóre w kilku egzemplarzach więc z włączonym podglądem odznaczyłem te które się nie rozkodowywały. Ot wszystko ...

 

PS. Po paru godzinach muszę przyznać że 100% zachwytu nie ma. Czasami w HD potrafi na pół sekundy pokazać mozaikę. Może to śnieg i badziewna antena ...

 

PS2. Na swoje drugie pytanie już sam znalazłem odpowiedź. GuideTool robi dokładnie to co chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...