Skocz do zawartości

Anysee E30PS2 Plus - Problem


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem bo mnie to też nurtowało.

Już wiem co zrobiłem (i to zupełnie przypadkowo), że mi działają.

Myliłem się pisząc o złym styku.

Wtedy to był przypadek.

Karta Cyfry włożona do gniazda w AnySee faktycznie nie dekoduje.

Działa TYLKO przez splitter.

Zupełnie zapomniałem, że splitter nie jest zwykłym rozgałęźnikiem sygnału.

Dwa lata temu musiałem przecież wgrać mu nową wersję firmware aby dostosować do dużych zmian w Cyfrze.

Niestety chyba inni muszą dalej czekać na nowy sterownik do części dekodującej AnySee.

BARDZO PRZEPRASZAM za wprowadzenie w błąd :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie służy aby jedną kartą obsługiwać dwa niezależne systemy Cyfry. Każdy może wyświetlać inny kanał kodowany. Oczywiście trzeba niezależnego sygnału z anteny (dwie anteny lub twin itp.). Wspólna jest tylko karta rozkodowująca. Karta siedzi w splitterze a w tunerach płytki które są połączone kablem ze splitterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałoby to służyć tylko do uruchomienia AnySee to przede wszystkim bym poczekał aby ktoś to potwierdził. No chyba, że masz możliwość pożyczenia splittera z przynajmniej jedną płytką aby to sprawdzić u Siebie. Dla mnie to jest całkiem dziwaczne bo z reguły był problem odwrotny (splitter nie działał a sama karta tak). Natomiast jeśli masz instalację antenową na dwa tunery to pewnie, że to ma sens. Swój splitter mogę śmiało polecić do Cyfry. Oprócz konieczności jednego update firmware (odpowiedni pliczek pojawił się zanim Cyfra zmieniła parametry w 2008) działa bez zarzutu. Ani Cyfra nie miała do niego zastrzeżeń ani tunery (dane w obu kierunkach). Być może są teraz lepsze splittery ale to już musiałby się wypowiedzieć znawca tematu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam skąd pożyczyć czegoś takiego, a wyrzucać w błoto 150 zeta to głupota. chyba trzeba się zapytać sprzedawcy jakiegoś. W sumie to ja mam pakiet Multirum i to by bylo tylko po to aby mi zaczęło w końcu działać, bo płace abonament miesięczny. Lipa z tym taka ze aż szkoda słów ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...