Skocz do zawartości
  • 0

Sieć na opticum-ach


maciej_oswiecim
 Udostępnij

Pytanie

Mam telewizję z neostradą. Chcę przenieś się z dekodera tepsy na inny HD oraz podzielić sygnał na drugi SD. Do tego chcę dokupic kartę cyfry+. Na stronie hollex.pl znalazłem ofertę na tunery Opticum, które umożliwiają podział uprawnień po LAN.

Myślałem nad którymś z tych:

http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd-combo/

bo mają dodatkowo DvB-t a do tego chcę dołożyć :

http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-t-c ... -4100tscxe

I z tych dwóch zrobić sieć. Pytanie jest czy te odbiorniki mają Viaccess i mediaguard? Nie mogę znaleźć nigdzie sprawdzonej informacji że to jest fabryczne ustawienie (każdy sklep podaje co innego) a nie chcę tracić gwarancji. No i najważniejsze czy ta sieć pójdzie na 2 kartach czy tylko jednej wybranej...

Inna opcja to splitter ale to już dużo drożej wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Aby zadziałały inne systemy kodowania niż Conax oraz była możliwość dzielenia uprawnień należy zmienić soft na MCAS.

Kolejna sprawa to tunery: TP korzysta z transponderów DVB-S2, więc tuner SD nie będzie w stanie odebrać takich transponderów, potrzebujesz tunery HD.

Poczytaj wątki o konkretnych modelach tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak rozumiem, jesli kupię tuner z głowicą DVB-S2 to będzie też działał DVB-S.

Czytałem że opticum ma zamknięty protokół. Wobec tego lepszym rozwiązaniem jest chyba postawienie tego na czymś innym tak by się nie zamykac w jednym producencie. Jakie protokoły do dzielenia są "na topie" w tej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak - jeśli zakupisz sprzęt DVB-S2, to DVB-S także odbierze.

 

Opticumy między sobą mogą dzielić kartę w wygodny sposób, ale właśnie... tylko między sobą. Z rozwiązań nie zamkniętych może Fergusony Ariva? Ale musisz o nich nieco poczytać bo ich możliwości w kwestii podziału karty nie znam, obawiam się, że jest dostępna w oprogramowaniu nieoficjalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...