Skocz do zawartości

Prof Revolution DVB-S2 7301 + Twin Monoblock


szambelan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja karta to - Prof Revolution DVB-S2 7301 kupiona około miesiąc temu.

Testuję ją pod zalecanym - AltDVB 2.2.0 Bulid 3912, niby działa, ale nie dokońca tak jak bym tego oczeiwał.

Mój LNB to TWIN MONOBLOCK na antenie 80cm ustawiony na Hotbird + Astra.

Na innych programach są łatwiejsze ustawienia DiSEqC...natomiast w AltDVB... po wielu próbach różnych kombinacji jedyne na których u mnie działa to:

Hotbird - DiSEqC Switch 1

Committed LNB1

Astra - DiSEqC Switch 2

Committed LNB2

Problem polega na tym że:

1. Podczas zmiany kanału na jednym satelicie lub przejściu na inny kanał drugiego satelity bardzo czesto gaśnie pasek - Jakośc 0% i ekran pozostaje czarny jak przy braku sygnału.

2.Lub podczas oglądania program zawiesza się, występuje to w różnych odstępach czasu.

 

Często pomaga wyłączenie i ponowne uruchomienie programu.

Podobna sytuacja dzieje się podczas próby skanowania transponderów:

Skanowanie wszystkich transponderów prawie zawsze - No Signal,

Skanowanie poszczególnych transponderów w większości przypadków wychodzi dobrze,

Jest to naprawdę denerwujące.

Czy to może być problem z ustawieniem DiSEqC lub ... niestabilną pracą karty.

 

Może ktoś spotkał sie z podobnymi problememami? Proszę o pomoc gdzie może tkwić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszania: AltDVB jest dobry do skanowania, polowania na feedy, ale do długoterminowego oglądania się nie specjalnie sprawdza - zwiechy się zdarzają.

 

Co do DiSEqC: Spróbuj w Settings na zakładce DiSEqC zaznaczyć Setup switches when band/polarity changes.

 

Ewentualnie rozejrzyj się za DVBDream w starszej wersji 1.4i (był jeszcze darmowy) lub SmartDVB 0.15 - może sprawdzą się lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są objawy "standardowe" dla AltDVB - po jakimś czasie tak się kończy działanie programu. Na jednych konfiguracjach działa stabilniej, na innych mniej - u mnie po przesiadce na 64bit wywala się dodatkowo przy zamykaniu (o ile nie wywali się wcześniej sam). Raczej nie ma szans na poprawkę - od kilku lat autor programu nie dokonuje aktualizacji i nie widać go w sieci.

 

SmartDVB wkrótce doczeka się wydania 0.16, ale autor robi program hobbystycznie i pokazuje się w sieci nieregularnie, ostatnia wersja ma blisko rok. Nowa ma być stabilniejsza. SmartDVB rokuje aktualnie największe nadzieje na szybką i stabilną pracę, ale ustawienia (zwłaszcza w Device Settings i konfiguracji DiSEqC) trzeba dobrać eksperymentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny jest DVBViewer, ale jest płatny i dodatkowo obsługa pilota od Prof w nim kuleje (właściwie jej brak). Z darmowych innych niż SmartDVB jest jeszcze DVBDream (do wersji 1.4i był darmowy, więc jeśli ma to być coś darmowego, to do tej wersji). ProgDVB mógłby może być, ale wersja darmowa nie wspiera kanałów HD.

 

Jakie problemy sprawia u Ciebie SmartDVB? Może uda się to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba zrobic format systemu... za dużą ilość razy mam poinstalowane różne wersje programów i wszelakiej maści kodeki...i co jakiś czas mam BlueScreeny i reboty systemu.

 

W dalszym ciągu nie jestem pewien czy moje ustawienia DiSEqC dobrze obsługują mój LNB - Twin Monoblock a szczególnie górne pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...